» »

ASUS P5B-E Plus vs ASUS P5K, P35

ASUS P5B-E Plus vs ASUS P5K, P35

msedem ::

Zanima me katera matična je boljši nakup in zakaj?
Razlika med prvo in drugo je 15€.
Rabim predloge. In vsem hvala za njih v naprej.


Lp.

Tilen ::

msedem, kakšne so pa kaj tvoje zaheteve? Jaz bi se še enkrat odločil za P5B-E Plus. Odlična matična plošča z odlično ceno. Tudi jaz sem jo nabavil v Pelugi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

msedem ::

Saj, sem "navaden" uporabnik pc-ja(igrice, za fax in to...). Navijat ne znam, ampak bi potem čez kako leto tudi to probal al pa koga prosil.... Torej katera je boljša in zakaj, ker 15€ zdaj glih ne bom gledal....

Tilen ::

Vzami P5B-E Plus, preizkušeno dobra. Naj pa še kdo drug pove.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pinx ::

Pravtako iz Peluge, super plata za dobro ceno.

MEDENA ::

P5K novejši chipset in prevdsem hladnejši so.

msedem ::

p5k se mi zdi bolša vseeno glede na p5b-e plus; razlika pa le 15 €.

Icematxyz ::

V teoriji ali praksi?

Oboje je dobro vedeti. :))

msedem ::

saj maš prav. res ne vem katero vzeti
8-O :\ :O

MEDENA ::

praksa.

RC14 ::

To tudi mene zanima, kako se obnese pri navijanju ta p5k plata. Zgleda zanimivo. Če jo je/bo kdo sprobal, naj malo poroča.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

sinko999 ::

ena "kratka" tema za prebrati z navodili za moddati
Ni? ni ve?no !

msedem ::

daj malo interpretiraj tvoj test...

psygoat ::

alo, sem pred kratkim kupu p5b e-plus, nimam nobenih pripomb zaenkrat še, razen z onboard sound kartico še nisem čisto prepričan, da je vse vredi. Sem poskušal izbrskat po netu in vse kar sem najdu je:

,,So this soundchip that comes with this board seems to be a faulty one. According to ASUS forums and ASUS themselves they know about the problem and currently don't have a solution for it. There are a large number of problems with the Sound chip and it seems to vary with each and every board. For my board 5.1 Doesn't work. Side front speakers get routed to the center and rear speakers get routed to the Sub. Absolutely no way to fix it, I've tried everything - talked to everyone- and even looked to ASUS for help but only recieved a shrug. Other problems vary from no Sound at all, loud crackling if music is turned up to high, high pitched whines, left speaker in 5.1 only working, bass popping, and many more. Beyond all that, which is all easily fixed with a Sound Card - the board is wonderful!,,

sicer je pisano to za Deluxe, samo imam jst z mojo iste probleme. Sploh kar se zvoka tiče - hreščanje, pokanje, ..... Zanima me če ma kdo kej izkušenj s tem in če je to mogoče problem samo z driverji?
e6600/Asus P5B E-plus/Patriot 800mhz, 2x1giga/8800gts 320mb/19" samsung 971p

Čmrlj ::

Vzami p5k;) Zakaj: Ker je novejši čipset, ima podporo za ddr2 in ddr3:D , ker se rami bolje navijajo, kot na 965 plati, ker dosega višji stabilen fsb .Pa še kj se najde, je pa res da znajo bit na začetku še problemi z biosom, kar pa je že čist normalno:)

msedem ::

jao, čmrlj zdaj pa si me čisto zmedo... NE RES KATERO NAJ VZAMEM, ker grem v petek(ta petek) 100% v Graz po komponente! torej katero? kaj ma katera boljše? :\

Unspoken ::

P5b vs. P5K memory performance najdeš TUKAJ

msedem ::

torej bom vzel P5K. potemtaken je res bolša.

TheoryX ::

Jas pa, da nebom kar nove teme odpiral bi vprašal glede matičnih:

P5K Deluxe/WiFi-AP vs P5W DH Deluxe

prva je na chipsetIntel® P35 / ICH9R, druga pa Intel 975X Intel ICH7R.

Zanima me kak je glede navijanja in to, ceni sta:
P5K Deluxe v Pelugi 221.88 EUR, P5W DH Deluxe v Pelugi 163.40 EUR

tak razlika je rahla tudi v dalincu ki ga zraven P5K ne dobiš in me zanima mogoče funkcionalnost dalinca ker nevem kaj bi pomelno:
- Power
- Quick Power
- Noise Off
- EZ WiFi
- Full Screen
- AP Launch
- Media Control Zone

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheoryX ()

Čmrlj ::

Mah jst bi raj vzel DFI INFINITY 965-S, če že greš v tujino.Model na xs jo je poteral na 590fsb( out of box) na strapu 10668-O .That is some serius oc-ing mobo:D

TheoryX ::

Daj malo obrazložite kaj pomeni to FSB :)

Čmrlj ::

klik:D veselo branje

JIM22 ::

Čmrlj: a je to ta plata? Link
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

SmeskoSnezak ::

Ni to mal čudno, da se že prodaja matična z ICH9, čeprav kolikor sn zdaj bral, še ga niti uradno ni, je še vedno v "izdelavi", pride pa komaj Junija ven. Vsaj wiki pravi tak. :\ Pol pa sn si prebral se tale zaklucek. Temu cipsetu dobro kaze.
@ Pusti soncu v srce... @

Čmrlj ::

jim22 jp to je to in kot vidim jo hrvati že imajo8-O

slon ::

Zanima me kje v sloveniji se da kupit tanove ASUS P5K.Prosu bi če mi kdo razjasni, napis na plošči "Crossfire ready". Moje razumevanje mi pravi, da to pomeni, da na tej plošči v singel načinu delujeta tako NVIDIA kot ATI. V sli pa samo ATI.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

TheoryX ::

sej pa pr oni P5K piše da lahko fsb naviješ do 800MHz sam kaj pa bi naj to pomenlo pa res nevem :)

odgovor na Čmrlov:
Mah jst bi raj vzel DFI INFINITY 965-S, če že greš v tujino.Model na xs jo je poteral na 590fsb( out of box) na strapu 10668-O .That is some serius oc-ing mobo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheoryX ()

Čmrlj ::

tHEORYx ne vem, kje si prebral, da lahko naviješ na 800fsb, ampak sanjaj o 800fsb na katerikoli plati in iz katerim koli CPU-jem ;) .Tale p5k zmore kar se FSB-ja tiče približno glih neki takega kot DFI , le da je ta precej ceneje in uporablja strap 1066, ki pa je kar nekaj hitrejši kot strap 1333, na katerega tale asus preklobi baje "šele" na 412-415 in ne kot ostale na 965, ki preklopijo pri 400.;) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

TheoryX ::

črmlj :) to sn prebral na uradni strani matične:

SFS (Stepless Frequency Selection)
- FSB tuning from 200MHz up to 800MHz at 1MHz increment
- Memory tuning from 667MHz up to 1333MHz for DDR2
- PCI Express frequency tuning from 100MHz up to150MHz at 1MHz increment

sam itaq nevem če je to res al ne sam tak piše pač :)
amm kero firmo ramov bi vi priporočali in mogoče kar točn model (ne predrag)

am pa črmlj kera je zdaj cenejša P5K ali DFI INFINITY 965-S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheoryX ()

Čmrlj ::

To še ne pomeni, da plata dejansko gre na 800fsb.Sj tele 965 imajo tudi vse več ali manj FSB do 650, pa mislim, da ni še noben poteral do tu, so bili pa blizu.Zdaj gor si dal link od p5k deluxe in ne p5k.Če misliš na p5k, ta je cenejša od DFI, deluxe pa je cca 50-60 eur dražja.DFI 965-S je cca 140-150 eur.;)

miloš ::

"Čmrlj", prosim poglejte ZS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja računalnika - katere komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
201728 (1222) RiNC
»

P35 ali X38

Oddelek: Kaj kupiti
141463 (1158) Vuli
»

Asus P5K3 Deluxe P35

Oddelek: Navijanje
91779 (1328) JIM22
»

Nov pc... mnenja pls...

Oddelek: Kaj kupiti
473754 (2685) msedem
»

Katera plata je boljša???

Oddelek: Strojna oprema
161706 (1323) OChack

Več podobnih tem