» »

Nov sistem - racunalnik se ne zazene

Nov sistem - racunalnik se ne zazene

yobplay ::

Pozdrav.

Sestavil sem nov INTELOV sistem, vendar ko sem ga prizgem, se mi na zaslonu nic ne pokaze! Tako, da ne morem priti niti v BIOS.

Sistem:

procesor: CORE 2 DUO
maticna: ASUS P5K-E WIFI-AP
graficna: NVIDIA CLUB 3D 8800 GT
ram: G.Skill 4GB Kit F2-8000CL5D-4GBPQ

Maticna podpira procesor prav tako rame.

Vendar imam se eno vprasanje. Recimo, da ima maticna starejsi BIOS in moram naloziti novejsega. Kako to naredim? Saj ne morem priti niti v BIOS? Ali bi moral v tem primeru vstaviti drug procesor, da bi prisel v BIOS, ga posodobil in nato na novo vstaviti nov procesor?


Hvala
d calic

mat5 ::

Pozdrav,

sori da sem vskočil, vendar imam sam podoben problem. Včeraj sem sestavil konfiguracijo:
-ASUS P5KC
-intel Q9300
-Leadtek 8800GT Zalman
-RAM 2*1GB
-Chiefteckov napajalnik 500W
-disk WD 500GB GP
-DVD rom

Kolega mi je že prej gostal disk, tako da sem samo naredil repair za Visto(32bitna) in sem nato že lahko uporabljal Visto. Po nekaj urah uporabe, sem dal na Visti opcijo Sleep; nakar sem ponovno hotel zagnati računalnik. No računalnik se je prižgal(laufajo vsi ventilatorji),vendar se mi na zaslonu pravtako nic ne pokaze.Poskušal sem ponovno vstaviti grafično in pretikavati kable , ki gredo do monitorja, toda slike ni in ni. Help!

yobplay ::

mat5: probaj, ce ti bo kaj pomagalo: help

jaz sem trenutno v sluzbi, tko da ti sporocim, kako mi je slo...
d calic

mat5 ::

Bom probal,restartati CMOS, ko pridem domov iz dela.

Upam, da bo delovalo.

mat5 ::

Sem zbrisal CMOS, vendar brez uspeha. Monitor ne dobi signala.

ST-777 ::

Nekoč sem imel podoben problem. Na prenosnik sem priključil LCD monitor, pritisnil monitorjev gumb za vklop ... ni bilo slike.

LCD je v povezavi z namiznim compom sliko pokazal, zato se mi je zadeva zdela čudna.

Problem sem rešil tako, da sem gumb na LCD monitorju izklopil in nato spet vklopil. Slika se je takoj pokazala..... ko bi bile vse težave s compom tako enostavno rešljive ... :)

solatko ::

Še enkrat razstavi in poizkusi samo plato, ram, CPU, grafiko, pazi, da boš vse priklopil po navodilih matične in prižgi. Če se ne spravi do BIOS-a, je nekaj narobe s plato, rami ali napajalnikom. Konfiguracija mora priti v bios, tudi če je malo starejši.

T-h-o-r ::

a si pri mimovrste naročil? tej je lahko katerakol kompotenta hin:D pri men je bla matična, tako da grafiki ni dala signala in ni bilo slike, računalnik se je pa drugač zagnal
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mat5 ::

Sem prižigal/ugašal monitor, ponovno sestavil vse komponente pa še vedno ni signala.

mat5 ::

:) Sem rešil zadevo. Problem je bil, ko sem dal Visto na Sleep. Potem pa vsakič, ko sem prižgal računalnik je bila na Sleep , ne glede na to da sem vmes mljavžnkrat prisilno ugasnil(PW gumb 4s).Za foro sem vmes pritisnil še reset gumb in voila računalnik se je bootal in signal je prišel na monitor.
Stupid me:8)

Duhec ::

@yobplay, pa si ti priklopu tisti 4pinski kvadratni 12V konektor čisto na robu plošče ?
Pa še kakšno zverino od napajalnika imaš za vse tole ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

mat5 ::

No problem še ni čisto rešen. Sedaj sem dal Visto na ShutDown in ko sem ponovno prižgal računalnik spet ni signala na grafični; tako da moram vsakič, ko hočem, da se mi sistem naloži, pritisniti reset tipko. Mogoče imam narobe zvezane POWER SW na matični ali pa je kakšen Vista bug???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114029 (12591) Berni_01
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323958 (22282) mihibo5
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281583 (1294) Engineer_SLO
»

Novi napajalnik - ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
201691 (1391) Pyr0Beast
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334777 (4441) luka9

Več podobnih tem