» »

Novi napajalnik - ni slike

Novi napajalnik - ni slike

bushi ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim mi je šel napajalnik. Ko sem prižgal računalnik mi je samo neki počilo in malo zasmrdelo, vendar se napajalnik ni več odzival, tudi na drugem računalniku ne, zato sem se odločil zamenjat napajalnik. Vse lepo in prav. Kupil sem novi napajalnik starega zamenjal a zdaj se mi več na monitorju ne prikaže slika. Ko prižgem računalnik vse normalno dela, (sicer ne na prvi vžig, (prvi vžig samo zažene in se ustavi, drugi vžig pa normalno deluje)), delujejo vsi ventilatorji, v napajalniku, na procesorju ter na grafični, slike pa na monitorju ni, zdaj me pa znima kaj bi lahko bil vzrok? Bi lahko zaradi okvare starega računala šla grafična al pa del matične?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
... In den Tränen suchen wir Beweise unserer Sehnsucht und geben uns nicht dem Schmerze hin sondern zeigen sie vor. ...

butec ::

Preveri tud če je grafična pravilno nameščena v slotu.
Odstrani gonilnike in jih ponovno naloži
pa v bios-u nastavi tovarniške nastavitve .

lp

AngelOfDeath ::

Možno da ti je stari napajalnik s sabo odnesel še kak del compa...
edit: Slovnica

mesoreznica ::

Slike ni niti na začetku? Možno, da je kak nihaj napetosti (ali celo kratek stik) pri odpovedi napajalnika poškodoval matično ploščo ali grafično kartico.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

BC3 ::

jaz sem včeraj dokaj normalno delujočemu računalniku zamenjal samo napajalnik za malo močnejšega in ni bilo slike, dokler nisem šel v safe mode ter izbrisal gonilnike...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

bushi ::

Hvala vsem. A vas moram razočarat da sploh nimam slike, niti za v bios, a kaj šele za safe mode. Na grafični se ventilatorček vrti. Še ima kdo kakšno idejo? :>
... In den Tränen suchen wir Beweise unserer Sehnsucht und geben uns nicht dem Schmerze hin sondern zeigen sie vor. ...

mesoreznica ::

Imaš kakega kolega kjer bi lahko sprobal grafično kartico? A daje plata od sebe kakšne zvoke (piskanje)?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

bushi ::

Plata ne piska. Bo pa prosu kolega da mi posodi eno drugo grafično da sprobam.
... In den Tränen suchen wir Beweise unserer Sehnsucht und geben uns nicht dem Schmerze hin sondern zeigen sie vor. ...

denis19912 ::

Pozdravljen,
jaz imam tudi podoben problem. Pred dvema dnevoma mi je racunalnik na polno delo in se ni odzivo, niti na gumb restart, zato sem napajalniku odvzel napetost. od takrat mi na zaslonu samo zmiga ljucka in je zaslon crnm ko pa potegnem kabelj ven iz racunalnika pa mi kaze, da ni signala, zato mislim da grafa dela. preizkusil sem tudi samo z procesorjem na plati in je bil topel,zato mislim da plata dela. kaj bi se lahko blo narobe z compom? P.S. vsi ventilatorji se vrtijo in ko se mi je to zgodilo je zelo zasmrdelo po celi sobi ni pa bilo dobenga poka? sem pa ze tudi razstavo celi racunalnik in nikjer ni nic crnega ali zazganga. ce ve gdo za kako resitev naj prosim pove, ker sem odvisnik od racunalnika in ni veliko financ in starsi nocejo sponzorirat ;)
Hvala vsem

Swiwer ::

Sem se pred parimi dnevi pogovarjal s kolegom s precej racunalniskimi izkusnjami, ki pravi, da zna napajalnik ko ckrne uniciti tudi maticno plosco (tudi ta boljsim napajalnikom se vcasih to zgodi).

Pyr0Beast ::

(tudi ta boljsim napajalnikom se vcasih to zgodi)
Vendar dosti manjkrat kot pri cheap stvareh.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Poldi112 ::

Možno je da si priklopil samo velik konektor na plato, ne pa tudi malega (4 zilni).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bushi ::

Vse je ok priklopljeno.
... In den Tränen suchen wir Beweise unserer Sehnsucht und geben uns nicht dem Schmerze hin sondern zeigen sie vor. ...

denis19912 ::

Se prosim meni gdo pomaga, ali je PC zaa vstran vrec?
Hvala za odgovore ;)

Pyr0Beast ::

Testiraj rame, proc, grafo, disk v drugem kompu, za katerega ves, da dela.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

denis19912 ::

Testiraj rame, proc, grafo, disk v drugem kompu, za katerega ves, da dela.

Ok. Pa hvala za hiter odgovor.

Opteron ::

Pozdravljeni, sem nov na forumu.

Tudi jaz imam problem, na katerega se nanaša tema. Namreč: Crknil je napajalnik in odkar sem ga zamenjal se na zaslonu slika ne pokaže. (računalnik se zažene, vsi ventilatorji delujejo)
Grafična, procesor in ram delajo brezhibno (testirano na drugem kompu).
Pri branju teme, sem opazil poldi112-jev predlog in na plato priklopil še 4-žilni kabel, vendar se sedaj računalnik sploh ne zažene. Ko 4-žilni kabel odklopim se računalnik spet zažene (slike še vedno ni;(().

Sam se vsebolj nagibam k najhujšemu (zanič plata). Ima kdo kakšno spodbudno idejo?:8)

denis19912 - Si prepriča da ni procesor??? čene pa odpri napajalnik, mogoče je šel kakšen kondenzator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Opteron ()

Pyr0Beast ::

Odstrani procesor, vse pusti tako kot je ter priklopi tisti 4-zilni kabel.
Ce se stvar zazene imas presvoh napajalnik. ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Opteron ::

Ne verjamem. Imam 450w napajalnik. Bom pa poskusil vseeno

coti ::

Običajno je pri teh simptomih crknil napajalnik za procesor na plati, kar sledi -> nova plata.
Sem pa že imel primere, ko je nov napajalnik skuril plato. Seveda je bil najcenejši model kar jih je bilo za dobit...
@bushi&denis Preverita če ima grafična tudi svoje napajanje in je le to priključeno. Ali pa odstranita grafično in vse kartice iz računalnika in ga prižgita brez njih. Računalnik se mora prižgat in piskat po zvočniku na plošči. Če tudi to ne dela, odstranita še RAM-e in potem mora piskat. Če tudi to ne dela, je zanič plošča ali procesor.

Pyr0Beast ::

Ce je CPU VRM crknil se ga da dokaj poceni popraviti ..

Lahko se odklopis grafo ter vse kar ne rabis in pustis samo plato na napajalniku. Ce se takrat ne zazene je najbrz res kaj z plato.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preizkus osnovne plošče

Oddelek: Strojna oprema
421983 (996) mulc007
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232132 (1685) Duhec
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445395 (2377) hudychk
»

Na novo sestaljen komp se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
181301 (1024) Han
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar

Več podobnih tem