» »

Zamenjava ventilatorja na Radeon HD3870

Zamenjava ventilatorja na Radeon HD3870

Putimir ::

Zdravo!

Sedanji ventilator me spravlja ob živce, zato me zanima , ali imajo kje v LJ dobro izbiro tankih ventilatorjev za vgradnjo na 1-slotne "box" variante hladilnikov za grafične...za boljšo predstavo prilagam slike (gre za točno ta model Radeona):



Hvala!
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

PrimozR ::

Zamenjaš komplet hladilnik in ne samo venta. Poglej za kakim Zalmanom, Arctic Coolin Accelerom.

Putimir ::

Ma ja, sem jasno pomislu tudi na to možnost, vendar se hladilnik obnese res dobro, in mi ga je kr mal škoda menjat, ker so temperature primerljive z tistimi, doseženimi z najboljšimi aftermarket hladilniki, vsaj kar sem prebral (idle ~36 stopinj, full load ~65 stopinj)...

t3hn0 ::

jst sm pac razkiru tist dodatn slot, pa dal gor zalman vf900, pa ne pride radeon hd3650 cez 52°c na full loadu pa navit :8)
^.^

Putimir ::

Če kljub temu kupim nov kooler, tale AC Accelero X1 in ostali koolerji namenjeni 7900GTX kartam naj bi bili kompatibilni z HD3870 kartami, ali mogoče veš ali je to res? Ali pokrije glavno hladilno telo tudi RAM čipe?

t3hn0 ::

za ram čipe so ponavad posebi heatsinki..no odvisno od hladilnika...za tega ne vem, lahko si pa pogledas mere hladilnika (PDF)
^.^

Putimir ::

Po razporedu lukenj se mi zdi, da je no-go...



In glih to je tist k..., nikol ne veš kaj kam paše, tisti mini heatsinki pa itak niso vredn pol šefle mrzle vode...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

shark_nm ::

Probi če maš kje doma INTEL hladilnik od kakega dual-cora. Ako paše>:D... Vem da na 8800 se je dealo ruknt gor intel hladilnik, pa še performance je bil boljši od original coolerja. Probaj če gre pa poročaj!

LP

Ingemar ::

Čau,

sem ravno pred kratkim nabavu ati HD 3850 512 in jo navil na frekvence 3870 in me je začel motiti stock cooler, čeprav je bil od zalmana (gigabyte grafične s zalman coolerji). Nato sem si nabavil tega:
Klikjot

Z njim se navdušen, saj je temperatura v idle 32 stopinj in v full loadu po nekaj urah igranja crysisa mi je prišla na max 43stopinj>:D . Prej pa so temperature prišle do 60 stopinj. Stvar res priporočam, pa tudi cena se mi ne zdi pretirana, zraven dobiš tudi hladilnike za rame.

LP

shark_nm ::

Ingemar...a imaš morda kak benchmark prej in potem ko si jo navil? Si probal z novim coolerjem še malce dvigniti frekvence?
LP

Ingemar ::

Čau,

Ja bi probl kak 3dmark zalaufat, sam kaj ko mi ne dela>:D . Pri zagoni, ko piše, da se zaganja, tam tudi ostane, nakar se mi program obesi. Res ne vem kaj bi bilo krivo. To sem pa v xpjih pognal, v visti še nisem probal. Če bo delovalo bom dal gor malo rezultate:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ingemar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717501 (5340) M-XXXX
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997284 (3689) kuglvinkl
»

Hlajenje GeForca 6600GT AGP

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192624 (1836) m.i.h.a.
»

GF 6600GT AGP cooler?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282391 (1634) 5pellfire
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837698 (5958) DjTonic

Več podobnih tem