» »

GF 6600GT AGP cooler?

GF 6600GT AGP cooler?

kroff ::

kaj je ze kaksna firma izdala kaksn pameten hladilnik za agp varjanto?
KroFF

------------------------------------------------------------------

5pellfire ::

* Zalman VF700 AlCu/Cu - okoli 6-7K Sem mel na Leadtekovi 6600GT razlika cca. 10C proti stock koolerju
s tem da je laufal na okoli 7V. Ga mam sedaj na Leadtek 6600GT Extreme PCI-E,
temperature pa mam idle 50C, load pa 70 pri 580/1250

* ThermalRight V-1- ganz novo, cena okoli 10K, hladi pa baje ful dobro. Zaj za AGP verzijone vem kak bi gor
pasal, poglej malo na netu (http://forums.pcper.com/showthread.php?.... Bom
pa verjetno Zalmana zamenjal za tega, odvisno od primerjav ko bojo enkrat.

Lp,
Sašo

tiborrr ::

Zalman VF700Cu je res dober, ga uporabljam na eni od kist, kjer hladi Radeona 9500 4x1 256bit. Le cez pritrdilni mehanizem imam pripombo, saj ta po mojem mnenju ne povzroca dovoljsnjega pritiska na jedro procesorja. Sam sem problem obsel z uporabo matic, podlozk in vijakov M3, tako da se zdaj res na tesno prilega. Jedro (GPU) je na zadnji strani kartice (tiskanine) na otip mlacno do toplo, pa ceprav imam gor voltmod na Vgpu (v GPU spuscam 1.76V namesto 1.5V privzeto).

Za primerjavo - zelo dober Arctic Cooling VGA Silencer je bil pri 1.7V presneto vroc, pa tudi ob dotiku jedra na zadnji strani kartice te je fajn speklo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kroff ::

vse lepo in prav...samo noben od teh ne resi situacije ki jo ima AGP varjanta 6600GT. ..razen ce nimas v garazi struznice :-)
KroFF

------------------------------------------------------------------

tiborrr ::

VF700 baje gre komot na 6600GT AGP, problem se pojavi le pri montazi ram heatsinkov (enega ali dva moras pobrusiti).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

5pellfire ::

Sam VF700 gre čisto lepo na 6600GT AGP verzijo, problem se pojavi le pri karticah ki imajo PCI bridge
hladilnik integriran s hladilnikom jedra. Katero firmo sploh imaš? Leadtek, XFX, MSI in Club3D imajo
ločene hladilnike (mogoče še kateri drugi) tak da pri teh nebi smel bit problem.

Moraš pa pazit na širino ohišja, saj VF700 na 6600 AGP gleda kake 3 centi čez kartico. V slučaju če
imaš kako ultra slim ohišje - jaz sem mel v Chieftecu še en 92mm vent ki je pihal na kartico pa ni
bilo problema:D

Glede ram heatsinkov pa jih boš moral vredi popilit (VSE 4) če jih češ spravit pod hladilnik;(( . Poglej
spodnje slike - pilo sem jih celo popoldne, učinek pa je bol tak - po mojem se ne splača preveč matrat
ker dosti Zalman po ramih piha, DDR3 pa se tudi ne greje dost; če pa hočeš pa pilo v roke in ...





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kroff ::

hvala za info
KroFF

------------------------------------------------------------------

Nande ::

* Zalman VF700 AlCu/Cu - okoli 6-7K Sem mel na Leadtekovi 6600GT razlika cca. 10C proti stock koolerju

Ali si opazil tudi razliko v glasnosti?

5pellfire ::

Vsekakor. Leadtekov kooler naj bi bil eden tišjih na 6600/GT - seriji. Dokler ga nisem malo s prstom zabremzal in
se je hrup kar občutno znižal (pa mam v računalniku 92mm vent na CPU, 45mm na chipsetu, ter 5x80mm, 2x92mm
in 1x120mm vent na ohišju>:D . Ko sem kupil Zalmana sem ga priklopil na kontroler in je laufal na pribižno 7V -
skratka slišal se ni več, temperature pa so občutno padle.

Ma pa Zalman adapter kjer lahko ventilator priklopiš bodisi na 12V ali pa na 5V; ali pa ga priklopiš na kontroler
ali potenciometer in ga naštelaš tak da ga ne slišiš več ali da ga preglasijo ostale stvari:D

kroff ::

evo ..sm si ga kupu...in dela perfektno ...iz 500/900 na 580/1055 ...pod 50 stopinj ..polno obremenjen.

http://www.shrani.si/pics/dsc0000738061.jpg

http://www.shrani.si/pics/dsc0000638059.jpg
KroFF

------------------------------------------------------------------

MEDENA ::

zakaj nisi stisnu še 1000 sit za CU ?

kroff ::

ga ni blo na zalogi :-)
KroFF

------------------------------------------------------------------

b_g ::

puto ::

pa kaj se sliši kej zalman

kaj pa oni zalman brez ventilatorja

mam 6600 gt club menda je agp, nisem ziher in ful vent ruži

kaj priporočate
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

EvilK|NG ::

kaj pa rami ?kroff
Play your Cards Right !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilK|NG ()

dolfi ::

Ka pa pravite na zalmana zm80d-hp kk bi se pa to obneslo?
Mam xfx 6600gt na agp vodilu pa se mi segreva do 80 stopinj.
Kateri hladilnik pa bi bil najboljši:)) :)) :)) :))

Shybby ::

Na XFX paše zalmen Vf700 alcu kot po meri. Tiste plastike za rame pa nisem gor limo. Lavfa na 5V in ima kartica po več urnem nabijanju CSS okoli 40 stopinj.Pa navita na 1100 / 550. Pa hrupa ni kot pr stock hlajenju tak da se ta zalman ziher splača.

dolfi ::

kako prezračevanje računalnika pa imaš, rabim en res odličen hladilnik za grafično (pa ne vodnega), kakšna bi bila razlika če bi bilo celo podnožje bakreno:) :) :)

puto ::

ma jaz sem si zalmana cu dal na gt 6600 gt pa sem ga narobe obrnu, ker rame nisem mogel gor prlepit in pol sem pc prklopu pa mi se ni več slika pokazala

sranje

en tip butast me je napizdu da paše gor, kar ne, ker hladilniki za rame ne grejo gor skupaj z ventilatorjem, ker ni placa za hladilnike ramov

zdej mam škode 50000 sit zarad onga jretena

zakaj ne more povedat da morpš rame pobrusit al kaj podobnega
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

dolfi ::

A paše zm80d-hp na xfx geforce 6600gt agp????

seminal ::

a zalman vf700cu paše na gigabayte 6600gt na agp al ne gre
kr ga imam doma pa me ej strah gor zmontirat kr baje je pretežek za to karto:\
slikca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

seminal ::

ja res ma sinčka
men je tip prav kul
ti si mal smotan če znaš gor zmontirat8-O :D :D
jaz sam sprašujem če paše

TheJack ::

Installing VF700 on GeForce 6600 GT AGP

A je tolk težko na Zalmanovo domačo stran pogledat? Še slike so zraven. Ampak kar se mene tiče, zame tole ni sprejemljivo:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

EvilK|NG ::

:D Evo men je danz ratal po enournem f****ju spravt ventilator z rebri za ramčke lepo gor :)) Temp 49 -51 idle pa do 60 pri obremenitvi :D :)) I'm very happy k prej sm meu do 90c pri obremenitvi ,mam pa gigabyte 6600gt agp !!! mam pa prkloplen na 12v !k mas 2 moznosti pr vf700 5v pa 12v an!
Play your Cards Right !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilK|NG ()

puto ::

ma kaj rame si pobrusu al kaj

men ni uspeelo in še grafo sem zajebal

upam da mi bodo priznal garancijo
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

EvilK|NG ::

Kakšne rame , rebrca mors pobrust čeprov jst sm z kleščam sam čupu stran pol pa še po milimetrih k sm glih za glih spravu gor :D ,tko sm naredu k ma bulldog slikce sam da pr gigabaytu se mi zdi da mors mau bl;( Mam pa VF700Cu.
Play your Cards Right !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilK|NG ()

puto ::

ma ja hladilnike za rame sem mislu

ma sam zakaj je men crknla grafa

kaj pa ko prpneš grafao gor men je šlo ful težko in sem mogu kr fejst na procesor pritisnt

a je to krivo?

Pizda sem jezen

nikol več sam ne delam kaj takega
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

EvilK|NG ::

ja gledu bi mau kje ga prtiska , al pa kje so stiki , tko da tut uni k mislte da unih gumic ne rabte k pridejo umes med maticami pa vijaki sm upazu da je milimeter do tranzistorja z gumico (se prav brez je stik in nevem kaj je naslednje...) ;((
Play your Cards Right !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilK|NG ()

5pellfire ::

Mogoče si pa jedro zlomil;(( - sploh če si bolj močno pritiskal hladilnik gor ko si montiral.
Jaz mam Zalmana zdaj ze na drugi 6600GT pa ni bilo treba na nobeni hladilnika pritiskat -
zaviješ vijake skozi lukne, nastaviš Zalmana tako da je nad luknjami, priviješ en šrauf
toliko da drži potem pa priviješ še drugega ter izmenično zateguješ. Je pa treba zategovat
postopoma!!

Še nekaj, kak si ti obrnil Zalmana; tako da širši del gleda ven ali proti AGP/PCI-E slotu.
Če je širši del obrnjen not mogoče grafična nima dovolj dobrega stika v slotu, probaj obrnit
hladilnik tak da bo gledal širši del ven. Za rame pa se ne sekirat preveč, ker se ne grejejo
preveč in so ti heatsinki bolj tak. Jaz sem jih pač dal gor, pa tudi zdaj na PCI-E verziji jih
imam gori.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539395 (7679) jebesemeni
»

Hladilnik od Zalmana in hlajenje gf600gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332150 (1743) T-Majo
»

Hladilnik za XFX 6600GT

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302690 (1549) Urke
»

6600gt Privzeto vs. ZALMAN ZM80D-HP VGA

Oddelek: Navijanje
121850 (1272) Urke
»

S čim hladiti GF6600GT AGP

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212115 (1531) Saeed

Več podobnih tem