» »

Je tole z Bolhe nategancija?

Je tole z Bolhe nategancija?

«
1
2

Firebat ::

Danes sem brskal za nov laptop po Bolhi, pa mi pade všečen oglas pred oči, nakar napišem mail o povpraševanju. potem pa pogledam da prodajalec prodaja še mnogo drugih stvari sumljivo ugodno link bolha.

Odgovor sem dobil takle, (povpraševanje sem pa poslal po slovensko):
Hello,

All the taxes of shipping will be paid by me so you do not have to worry about more expenses.We will make the deal only through TNT Express.
This is the way how it works:
1.First me ( The seller ) and you ( The buyer ) must be agree with the start of the transaction.
2 .You will need to send me your full name and address and a phone number to start the transaction with TNT Express:
First Name:
Last Name:
Address:
City:
Zip Code:
Country:
Phone Number:

3.I will leave the product in TNT Express custody, they will contact you with the invoice and details how to complete the transaction.
4.Along with the Shipping Confirmation you will be asked by them to deposit the money to their agent.
5.After you will complete the payment to them and the money is received by them your money will go into a secured account and they will remain there until you receive and test the product.
6.Once you receive the product , the payment will be released to me only if you are completely satisfied with the product. If you will not be satisfied , TNT Express will send the item back to me and they will refund your money.
If you accept my terms please send me your full details (full name and full address) and after that TNT Express will contact you with the next steps. Please send me your details only if you are 100% serious and sure that you want the product, because I will spend some time and money to make this transaction , and I don't want too wast time and money if you are not going to buy the product,
Thanks in advance and hope to hear back from you soon with an answer!

Meni diši po prevari, podobno kot WesterenUnion money transfer. Kaj pa vi pravite?

nurmaln ::

Ne vem točno kakšna ampak navleka je sigurn, kr poglej kakšne produkte po kakšnih cenah prodaja.

Jest bi se izognil zelo na široko.

jurre ::

pomoje gre tudi za nateg. Predlagaj mu osebni prevzem, saj je iz Ljubljane, kakor pise na bolhi?:D

Bellzmet ::

Ja pošlji pa bomo videli, kateri TNT bo tebi kaj garantiral...da ne boš dobil kakšen potrditveni mail od tnt@yahoo.com :)

Drgač pa, vsaj kar se mene tiče...NO WAY!

lp

ripmork ::

Macbook pro za 500€?:|

malo morgen...

[SkA] ::

Ne morem verjet da sploh preverjaš, če gre res za nateg. Daj še topic odpri, če dedek mraz obstaja. Pa seveda zraven dopiši, da ti meniš da ne obstaja, da se ti ne bo kdo smejal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

nelit ::

Jaz sem storil ravno to. Predlagal osebni prevzem, pa je rekel, da ga trenutno ni v državi. :) Škoda, ker takšni ljudje nižajo zaupanje v Bolho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nelit ()

Firebat ::

Sem mu tudi po angleško poslal da bi raje prevzel osebno, če je mogoče.
Odgovor je bil da on ni od tod, in da je TNT Express edina možnost.

Sedaj sem še bolj v percepu, ker prenosnik mi je res všeč.

@[SkA] Če si ti prepričan da gre za nateg povej tukaj, ne pa da žališ Deda Mraza.
Ker verjetno tebe niso nikdar zajebali trgovci, ker si tak pameten. Kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Firebat ()

nurmaln ::

naj ti o tvoj denar še bolj všeč
ker prenosnika za ta denar sigurno ne boš dobil je boljš da tud denar obdržiš

Keyser Soze ::

Jaz sem prišel do potrditvenega maila iz TNT-ja.

Mail pa tnt.express24@europe.com . :D

Prvo sem mislil, da kakšen optimist prodaja kakšno vročo robo. Ampak ko sem dobil njegov mail sem takoj vedel kako pa kaj.
Me pa drži, da bi ga jaz kako zaj****. Samo ne vem na kakšen način.

Tole je pa dečko, kao iz TNTja, kateremu je treba preko WU (kdo bi si mislil:\ ) poslati denar:
Antonio Bame
Via Caracciolo No. 51
Milan
20155
Italy

In kako banka ve, kam nakazat ta denar? Oz. je dovolj že to, da se model tam pokaže z osebno in dobi izplačan denar?
OM, F, G!

Bellzmet ::

Ja kupi potem, pa takoj, da ne zmanjka, ker cena je res dobra:\

Samo ne vem zakaj tukaj sprašuješ za mnenje, čeprav si se zgleda že odločil, ne glede na mnenja drugih...

Bellzmet ::

Rabiš kakšen naslov banke, IBAN, swift, ker takole lahko samo v kuverti na ta naslov pošlješ:D

Kaj ni nič drugega zraven dal?

Firebat ::

Poslal sem samo povpraševanje ampak ga nisem naročil, ker mi zadeva ni nič kaj všeč. Dal sem pa na forum da še koga obvestimo o možni goljufiji.

Bellzmet ::

Ja sej to je dobro, da si dal na forum. Samo pri prejšnjem tvojem postu je izgledalo, kakor da že denar nekam v pm pošiljaš...

Silvo ::

Skoraj vse kar je sumljivo poceni
in je uporabnik registriran"ravno" danes
je nateg!!
Silvo

Keyser Soze ::

Ma ne poznam tega WU sistema. Ter načina preverjanja.

Je pa res, da ko enkrat izvršiš plačilo preko WU, dobiš verjetno 10 mestno Money Transfer Control Number (vsaj on jo hoče imet), s pomočjo katere ta model, brez identifikacije dvigne denar na katerikoli banki, ki ponuja WU storitve.

Jao, ma so zaščiteni ko kočevski medvedje. Dejte, če je že kdo to nakazal, naj pove, kje je bil denar dvignjen (če ima ta podatek). Al pa nej kdo naroči zadevo pa bomo vidl.:D
OM, F, G!

[SkA] ::

Firebat, mogoče nisem bil dovolj jasen. Meni je žalostno, da ni jasno da gre za očiten poizkus kraje denarja. Ne razumem kako ti nista jasna dva očitna signala:
a) tujec prodaja na Bolhi... zakaj že? Slovenski trg je res tako velik in premožen, da bo zagotovo dobil največ denarja pri prodaji. Jebeš Ebay. In še tako zagnan, da mu je ratalo brez razumevanja slovenščine postaviti avkcijo... daj postavi se v vlogo enega normalnega prodajalca, ki želi za svojo robo iztržiti največ, pa še enkrat premisli.
b) poglej cene, kaj res verjameš v Dedka mraza, da ti bo nekdo prodal take prenosnike po tako smešno nizkih cenah? Al si upal, da je to neka sumljiva ukradena roba, ki jo boš dobil smešno poceni?

Kar se mene tiče se mi zdi glupo, da mora vsak teden nekdo drug odpreti topic o enem in istem prodajalcu (nategu) pod drugim oglasom na bolhi. Kot da bi odpirali topice v stilu "kaj je res nevarno če se z avtom kresnem 200km/h v zid?".

In ne, preprodajalci sumljive robe po nizki ceni me niso nikoli zajebali, ker se n jimi ne ukvarjam, ker mi je kristalno jasno da noben bedak ne bo nekaj prodal pod tržno ceno. Tržno ceno pa znam preveriti. Smešno mi je da po vseh postih še vedno pišeš o "možni" goljufiji. Možni, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

borchi ::

> Škoda, ker takšni ljudje nižajo zaupanje v Bolho.

škoda ker taki kot so tule na slo-techu nižajo zaupanje v trgovce, ki ponujajo stvari za pošteno ceno. 500 EUR je, če poslušaš "strokovnjake" mogoče res malo drago za macbook pro-ja (glede na to kakšno skropucalo je to), ampak še vedno bolje kot pa direktno pri stricu steviju, kjer je kakih 2000 EUR dražje.

prav vam bodi, tale trgovec, ki bi vam vsem zrihtal robo za pošteno ceno, bo zaradi negativne reklame crknil in spet boste lahko kupovali samo pri pooblaščenih odiralcih.



(kako se že smajlije naštempla v ta forum?)
l'jga

DimmniBurek ::

Joj, ne morem verjet da še kr nasedate takim glupostim. Noben ti ne da nič zastonj, nategne te pa na hitro za pošteno ceno!!
There Is No Stronger Drug Than Reality

lonz ::

Lej, najprej si malo preberi link:

1.

Pa posluši, če ti folk pravi da je nateg, je to - nateg. Tudi če si reč noro želiš ni zarad tega nič manj nateg.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Hardstyle ::

Jaoo in zakaj bi ti on pisal v angleščini, če živi v LJ. Pa tudi, če je recimo študent na izmenjavi... kak se je te sploh registriral na bolhi sej ni več jezikovni portal.

Zeberdee ::

Edina šansa pri poceni robi je, da je padla iz tovornjaka ali pa je nateg.

Dr_M ::

Tisti ki resno mislite pri teh "trgovcih" kej kupovat, kr kupite, potem pa pridite sm povedat, da vas je nategnil, da se vam bomo lohk smejal.
Ja neumnost JE smesna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Jaz sem storil ravno to. Predlagal osebni prevzem, pa je rekel, da ga trenutno ni v državi. :) Škoda, ker takšni ljudje nižajo zaupanje v Bolho.

Bolha si je čisto sama kriva, če ne dopušča eBay-style ocenjevanja in komentiranja uporabnikov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matev ::

Pustiti naivnežu njegov denar, je greh.

mtosev ::

@matev

Nateg je kaznjivo dejanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sword ::

Obratna situacija, isti nateg, zelo smešna zgodba ... za vse k še niste bral klik

Matev ::

Nateg je kaznjivo dejanje.


v tem primeru je odrešitev
kot neke vrste evtanazija

Avenger ::

Western Union je sistem za hiter prenos denarja v izjemnih situacijah. Recimo; sorodniku nekje v Kanadi ukradejo ves denar, denarnico in dokumente, nakar gre on do interneta in vam pošlje mail, da mu pošljete denar pre Western Uniona. Pove geslo, dobi denar. Skratka, temelji na zaupanju. Človeka, ki je dvignil denar, se ne da nikakor izsledit, pravno ga pa tudi nič ne zavezuje. Zakaj bi zaupal nekemu makaronarju, ki je na bolhi registriran 1 dan??? Saj obstaja wire transfer, oziroma nakazilo, ki je sledljivo in se točno ve kdo in kaj, nerazumljivo, da ta opcija ne obstaja, saj menda ni polnoletnega človeka v razvitem svetu, ki ne bi imel TRRja pri neki banki... Razlog zakaj bi raje na keš prodal je pa lahko, da je roba ukradena in če je že tak lopov, bi ti bil to robo sposoben prodat, ne da bi jo poslal.

V konkretnem primeru je pa z aviona videt, da gre za scam. tnt.express24@europe.com? Aja, a takle mejl ma ta firma? Tko kot ma ljubljanska banka nlb@yahoo.co.uk.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Roadkill ::

Ü

c3p0 ::

Jaz ti pa svetujem, da zadevo vseeno probaš kupit.. Glej, izgubiš lahko le 500 EUR, če ni nateg pa pridobiš 2000 EUR. Torej moraš imeti le v 25% prav, oz. mora le en od štirih oglasov biti pravi, da si break-even. Go for it!

borchi ::

^ +1
l'jga

grex ::

Groza, dejansko je 5 ljudi kuplo mobilni telefon!!!!

hamax ::

Sago, ja v 25% mors met prav, sam kaj ko je moznost, da ne bos nategnjen tm okoli 0.025%

borchi ::

> Sago, ja v 25% mors met prav, sam kaj ko je moznost, da ne bos nategnjen tm okoli 0.025%

jah, stvar je enostavna. pač pogledaš, če tip prodaja kakšno 100.00 EUR vredno stvar za 25 EUR.
l'jga

Azrael ::

Ste prepričani v tak procent?

IMO je bližje verjetnost 1 proti številu vseh atomov v Vesolju. Enako kot internetni posli z Nigerijo.

Drugače pa sem mnenja, da je bilo takih naivnežev več kot samo 5. Folk je pri nas še vedno preveč zaupljiv do lumpov, ki delujejo po motu Canada Bill Jones-a: Moralno nedopustno je bedaku (oz. naivnezu) pustiti, da obrdži svoj denar.
Nekoč je bil Slo-tech.

KoMar- ::

A bo kdo prijavil tega prodajalca na Bolhi al kaj? :P

milica ::

Danes sem brskala po Bolhi in zagledam zanimiv oglas.

Azrael ::

V tem je kondenzator, ki izboljša ali bolje rečeno spremeni cos fi ali tako imenovani fazni ali delovni faktor izmeničnega toka.

Stvar je za neelektrikarje dokaj zamotana in tako tak hokus pokus dobro zažiga.

Na kratko in poenostavljeno rečeno (upam, da nisem preveč), zadeva kompenzata vso ali največkrat samo del jalove energije, neke sorte kot PFC pri PC napajanlikih. To velja, ko so priklopljene naprave, ki imajo transformatorje, dušilke ali motorje, ki delujejo na izmenični tok, tudi mnogi napajalniki in polnilci so taki.

Kot vemo je takih naprav v gospodinjstvih precej in vse te naprave ustvarjajo jalovo energijo (to je energija, ki ne opravlja nobenega dela samo potuje med virom in porabnikom in samo zmanjšuje zmogljivost omrežja, saj je ta omejena z njegovo tokovno zmogljivosstjo. Neka napeljava, ki zdrži 10A zdrži toliko ne glede koliko je v tem deležu delovne in koliko jalove energije.

Je zamotano, vem.

Ampermeter (tokovne klešče na sliki), tako kot omrežje tudi ne loči med delovno in jalovo energijo, on meri samo tok.

Do sem štima skoraj vse kar je napisano v oglasu.

Vendar v primeru, če bi zadevo priklopili na čisto ohmske porabnike (žarnice na žarilno nitko, grelce), ti porabniki imajo cos fi 1, bi s to napravo, ugotovili, da se je tok povečal.

Toda najboljše pride na koncu: Števec električne energije po katerem plačujemo račun za elektriko za gospodinjstva, je narejen tako, da meri samo delovno energijo (za jalovo, naj bo še tako velika se ne zmeni) in tako bo račun za elektriko pri enaki porabi enak, ne glede ali s to napravo ali brez nje.

Gospodinjstvom namreč (še) ni treba kompenzirati jalove energije, ki jo proizvedejo, obvezno pa jo mora kompenzirati industrija, ali pa plačajo ogromne zneske, da to namesto njih naredi elektro.
Nekoč je bil Slo-tech.

gumby ::

Račun bo dejansko še večji, zaradi izgub v kondenzatorjih.
Nekdo spet toplo vodo prodaja...
my brain hurts

Firebat ::

Še ena nategancija z Bolhe:
>

Ima pa še več oglasov z smešno ceno, kar se mi zdi da je 100% nategancija. Odgovor je zagotovo preveden iz tujega jezika.
 nategator rlbedon

nategator rlbedon


---------------------
Kraj: 1000 Ljubljana
Prodajalec: rlbedon
Uporabnik od: 22.11.08
---------------------

Komponente
Intel ® Core2 ™ Quad Extreme QX9650 procesor (12MB L2 cache, 3.0GHz, 1333FSB)
Black Šasija
Zadeva aluminij
4GB DDR2 Corsair Dominator @ 1066MHz
1000GB (1TB), Trdi disk, SATA (500GB x 2)
Optični pogoni - 16x DVD + /-RW 6X Blu-ray Double Layer
16x DVD + /-RW Double Layer capable
1.44MB disketni pogon
19 v 1 Media Card Reader
1024MB Nvidea GeForce 9800GX2
Creative Soundblaster X-fi Extreme Gamer
Ageia PhysX Graphics Accelerator 128MB
Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit Ethernet

Nameščena programska oprema
Microsoft Office 2007 Home & Student Edition
Windows Vista Home Premium w/SP1
15 Mesec vpis McAfee Security Center
Cyberlink PowerDVD 7, 0
Corel WinDVD 8 LE
Roxio Creator & My DVD 9, 0
Dell Živa meja
Creative Mediasource 5

Vključeni pribor in diski
XPS 720 lastnikov priročnik
Windows Vista Home Premium DVD (disc za obnovitev sistema)
Soundblaster X-Fi namestitveni CD
NVIDIA GeForce 9800GX2 voznik cd
Corel WinDVD 8 CD
McAfee Security Center za vnovični CD
HDMI Cable
Microsoft Works 9, 0 cd
Roxio Creator & MyDVD 9, 0 CD
Dell Drivers & Utilities CD
Dell USB tipkovnico
Dell XPS za miško
Dell optična miška USB
XPS 720 Base stojalo

------------------------------------------
Odgovor na povpraševanje:

Zdravo,

Zahvaljujemo se vam za stik z mano pa moj izdelek, to je še vedno na razpolago za prodajo. Izdelek je povsem novo, so vključeni vsi dodatki, in imajo 3 leta garancije. Ta garancija je na voljo v vsem svetu. Izdelek je v originalni škatli in ni odprto. Prosim, pojdi nazaj k meni in mi povej, če si želijo kupiti mojo izdelka. V tem trenutku sem v državi, sem v poslovnem potovanju v Grčiji. Jaz bom ostal tukaj več kot 3 mesece. Mi lahko to obravnava le 3 dni. Davkov za ladijski promet so vključeni v ceno.

Hvala.

carcar ::

Dell Živa meja
hahahahhahaha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carcar ()

kixs ::

To je imel ziher google translator prste vmes :))

Dr_M ::

Ista fora, kot je bla z N95 iz grcije. Folk je ostal brez par 1000€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

Ja če na takale finte padajo, se mi niti ne smilijo. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bellzmet ::

Yup kakšen prevajalnik...tale je tudi smešna za ohišje:

"Aluminium Case" prevedeno kot "Zadeva aluminij" :)))))

Bellzmet ::

Pa driver je voznik :))

Alexius Heristalski ::

Prosim, pojdi nazaj k meni

:))
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tody ::

Kaj zavraga je Dell živa meja? :D A to ti proda prenosnik potem ti pa pride še živo mejo porezat? Ker to bi bilo dost cool :D

getfrik ::

tole je 100% nategancija taka skor sm sam nasedu za tale comp pa me je bančna svetovalka odsvetovala!!Na netu je tega ogromno od prenosnikov,slik,vstopnic,...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923599 (13484) St235

Pošiljanje kompa v Nigerijo

Oddelek: Loža
344320 (3928) ZaphodBB
»

Nokia n95 8GB verzija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9214173 (2307) gasperxp
»

Mednarodna prodaja!

Oddelek: Loža
424795 (4148) razzor
»

A je to še komu sumljivo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538487 (5737) Jst

Več podobnih tem