» »

Kateri računalnki kupiti?

Kateri računalnki kupiti?

IceMan87 ::

Lep pozdrav. Na razpolago imam 1100 evrov, zato me zanima kaj bi bilo najboljše možno za ta denar dobiti? Potrebujem samo novo kišto!

Hvala že vnaprej za nasvete!

Lp

bluefish ::

ja, na podlagi tega pa se res lahko razbere, kaj sploh želiš :\ . Kišta ima mnogo pomenov, lahko je le ohišje.

Daj malo napiši, čemu ti bo (predvidevam) računalnik koristil. S čim se ukvarjaš, katerim rečem daješ prednost,...?

IceMan87 ::

Ja razmišljal sem o procesorju intel core quadro, 4gb ram (minimalno), 1000gb trdi disk,matična (nvm katera), grafična nvidia (z 725mb polnilnika), predvsem za igerce da bodo delovale vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceMan87 ()

bluefish ::

Potem si si takorekoč sam odgovoril :D .

Trenutno je med štirijedrniki smiseln le Q6600, nedvomno pa si oglej tudi dvojedrnega E8400, ki se dobro navija. Ram izberi 2 x 2GB kit, da boš imel za morebitne poznejše nadgradnje še prostor, diska vzemi 2 x 500GB, čeprav bo zadoščalo tudi manj (sam bi ti svetoval 1 x 320GB, ki so dokaj tihi, za sistem + 1 x 500GB za podatke). Grafična 8800GT ali pa nova 8800GTS. Matična pa nekaj od Asusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PINki ::

grafična nvidia (z 725mb polnilnika)

Pa daj zberi se človek, ko pišeš. Jaz takim kot si ti sploh ne odgovarjam.:\

IceMan87 ::

Hvala blue fish. Glede diska bom še premislil ja kak pa kaj bo. Grafično pa vrjetno 88oo GT ja. Katero firmo ramov pa priporočaš?

Lp

Pinki potem pa nič ne piši in glej vstran! Sem pač namesto m, l napisal. Vsak se zmoti.

bluefish ::

odvisno od tega, ali nameravaš navijati? Če ne, potem bo karkoli vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

IceMan87 ::

Ne nič ne bom navijal. Tak kot je bom pustil.

bluefish ::

v tem primeru je praktično vseeno, vzami tiste, ki so bolj poceni, seveda pa ne nekih noname. Kljub vsemu pa menim, da te bo navijanje čez čas zagrabilo, če ne sedaj pa potem, ko bo konfiguracija že počasi pešala. :D

jimyboy ::

Če ne boš navijal potem vzemi procesor E8400 saj igre ne znajo izkoristiti 4 jeder.

bluefish ::

dejstvo pa je, da se ravno 8400 še najbolje navija. Trenutno igre res ne izkoristijo štirih jeder, v prihodnosti pa jih bodo zagotovo. Seveda pa se na tem mestu poraja vprašanje, če bodo sedanji štirijedrniki takrat še imeli zagon. Sicer pa bi ti tudi jaz svetoval E8400.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za grafično obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
584034 (2748) TehDucky
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565356 (4118) mera
»

Kateri komp z dobrim razmerjem price/performance

Oddelek: Kaj kupiti
391763 (887) mihajlo carr
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906484 (4340) Veteran007
»

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1428734 (5701) charlotte

Več podobnih tem