» »

Kateri komp z dobrim razmerjem price/performance

Kateri komp z dobrim razmerjem price/performance

Slayer69 ::

Zdravo

Torej kot že naslov teme pove iščem nek srednje zmogljiv računalnik za neko zmerno ceno, ki se bo uporabljal tudi za novejše igre in resno delo. Trenutno sem malo "out" kaj se splača in kaj ne, malo sem sicer pogledal po forumu in prebral kak test vendar vseeno raje še tu vprašam ker se pač malo bolj spoznate na te zadeve.
Torej okvirno sem sestavil nekaj takega:

- Grafična: Mushkin 8800 GT "Extreme Performance" 512mb pri AGT 156€ (dodaten bonus je tudi ker ima 5 let garancije)
Tu sem sicer u dilemi ali bi morda raje kakšno 9600gt, ki je sicer cenejša ampak baje tudi slabša.

- Procesor: Intel ® Core 2 Duo E8200 ali mogoče E8400 pri AGT 134€ oz 161€.
Ali je vredno dati tistih 30€ več za 8400? Ali je to isti procesor, ki je le tovarniško navit (kar pa bi lahko naredil tudi sam).
PS: a pride zraven procesorja že kak hladilnik? oz katerega naj kupim? ne mislim nekaj extremno navijati, mogoče malo, važno pa je tudi da ventilator ni preglasen

- Matična: Asus p5k pri AGT 82€
Tole sem bol na hitro izbral, ker sem videl da jo veliko ljudi priporoča. ALi bo to uredu? ali mogoče kaj drugega? je smiselno investirati par € v plošćo ki podpira tudi DDR3 rame?

- Rami: Mushkin PC2-6400 "High Performance" KIT 2048 MB pri AGT 42€

- Kar se pa diska tiče bi ga mogoče uzel, kar iz obstoječega sistema ki ga imam. Sedaj imam WD1600JD. Saj diski sedaj niso kaj bistveno hitrejši, ali pač? Ker kapacitete imam nekako trenutno dovolj. Po potrebi pa bi potem dokupil še kak 500gb externi disk.
Če pa menite da so diski sedaj precej hitrejši pa sem gledal tale disk: Western Digital WD6400AAKS "Caviar ® SE16" pri AGT 92€

- Napajalnik pa iz obstoječega sistema verjetno nebo dovolj kajne? - imam namreč LC 350w. Tako da sem razmišljal o temule: LC Power LC7560 "Taurus" v2.0 560W pri AGT 37€

Tako bi vse skupaj naneslo: 450€ + 92€ če bi vzel še disk + 30€ če bi vzel 8400 procesor

Kaj menite na tole? Je uredu konfiguracija ali bi kaj zamenjali? Ali pa če je konfiguracija uredu, vendar bi lahko kje drugje dobil ceneje pa tudi kar z besedo na dan :)

Najlepša hvala za kakšen konstruktiven nasvet (hvala tudi vsakemu, ki se mu bo sploh dalo brati ta moj roman, ki sem ga napisal ;)

Lp
  • spremenil: Slayer69 ()

M-XXXX ::

Vse ostalo bo kar OK, le matična ni bok ve kaj. Vzemi P5Q

Slayer69 ::

V čem pa je razlika?
Ker vem da imajo matične malo morje različnih stvari po katerih se razlikujejo, temu primerne pa so potem tudi razlike v cenah. Da ne bo pomote ni mi problem odšteti nekaj dodatnih evrov če dobim nekaj boljšega, samo mi je pa škoda plačati za nekaj kar ne rabim oz sploh ne vem da imam ;)

Ted ::

P5K bo čist ok zate.
Mah...

debil ::

450€ ali 580€, odvisno koliko hočeš dati, toliko boš imel. Sta pa obe možnosti dobri. Napajalnik si vzami LC6550GP, je le 4€ dražji.

M-XXXX ::

Ker vem da imajo matične malo morje različnih stvari po katerih se razlikujejo, temu primerne pa so potem tudi razlike v cenah. Da ne bo pomote ni mi problem odšteti nekaj dodatnih evrov če dobim nekaj boljšega, samo mi je pa škoda plačati za nekaj kar ne rabim oz sploh ne vem da imam ;)

Novejša tehnologija, bolše navijanje, VELIKO boljše napajanje (3 faze proti 8mim) pa še kaj bi se našlo. Se splača!

mesoreznica ::

Ker vem da imajo matične malo morje različnih stvari po katerih se razlikujejo, temu primerne pa so potem tudi razlike v cenah. Da ne bo pomote ni mi problem odšteti nekaj dodatnih evrov če dobim nekaj boljšega, samo mi je pa škoda plačati za nekaj kar ne rabim oz sploh ne vem da imam ;)

Novejša tehnologija, bolše navijanje, VELIKO boljše napajanje (3 faze proti 8mim) pa še kaj bi se našlo. Se splača!


Pa ne pozabimo še manjše gretje, posledica 65nm tehnologije (vsaj tako teorija pravi). P5K se kr fajn greje.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Slayer69 ::

OK napajalc že zamenjan ker 4€ res ni bistvena razlika ;). Kar se pa matične tiče, ker pač pravite boljše navijanje, kaj to govorimo o kakšnih extremih ali z P5K že manša navijanja ne bodo možna? Ker pač nisem nek ekstremen navijalec, in verjetno na začetku sploh ne bom nič navijal, mogoče kasneje če bo potreba. Ker 30€ razlike v ceni med matičnima pa spet ni tako malo. Še kak argument za/proti glede omenjenih matičnih?

Ali je morda še kak komentar glede procesorjev? To sprašujem zaradi preteklih izkušenj (AMD 2500+ do 3200+ so bili isti procesorji in si pač 2500 dal komot na 3200, 3200 pa se ni dal kaj dosti navijati). Torej a je kle kakšna podobna fora? ALi se bo pač 8400 bolj navil kot 8200? Je po vašem mnenju smiselno dati tistih 30€ več? (ker naprej iti pa na 8500 po mojem mnenju vsekakor ni .. ker je za tistih par MHz občutno višja cena.)

Aja pa še enkrat najlepša hvala usem za pomoč

mesoreznica ::

No no P5K je dobra plata in bo omogočala kar precej navijanja, brez skrbi. Res pa je da prav pri navijanju ima P5Q z 8 faznim napajanjem in manjšim gretjem prednost.

Ja E8200 lahko naviješ na hitrost E8400, samo E8400 pa leti še konkretno višje. Razlika med njima je v množilniku (E8200 ima množilnik 8, E8400 pa 9), kar pomeni da se E8400 v povprečju navije še konkretno višje. Za E8400 je 4GHZ zelo verjetna številka. Sploh pri dobri plati. Odločitev je tvoja. Jaz bi vzel P5Q + E8400. Vsekakor pa P5K + E8200 ni slaba varianta. Sam veš koliko si pripravljen odštet.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Slayer69 ::

Hmmm če je to res da se ga da toliko naviti je pa to precej mamljiva ponudba ;). Samo potem bi verjetno potreboval kak boljši hladilnik za procesor. Katerega priporočate? Kako je pa kaj z življensko dobo procesorja pri takih frekvencah? Se kaj bistveno zmanjša? Saj za tako navijanje verjetno ni potrebnih kašnih strojnih posegov kajne? Samo dvig fsb in voltaže v biosu?

mesoreznica ::

Sicer nikoli ni nekih garancij koliko se proc navije(pač odvisno od primerka), ampak ja naj bi komot šel do 4GHz samo z dvigom fsb in voltaže. To je precej hladen proc, tako da bi verjetno laufal tudi na stock coolerju. Drugače pa se na tem forumu že nekako tradicionalno predlaga Mugen za zračno hlajenje. Sam uporabljam Thermaltake V1, in sem zadovoljen.

Na življensko dobo najbolj vpliva visoka temperatura. Torej z enim dobrim coolerjem se tudi na navitem procu nimaš kaj bat.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Slayer69 ::

Kok pa je neka normalna temperatura za tale proc? Aja pa še eno butasto prašanje: hladilnik iz obstoječga sistema (Zalman CNPS7000B-Cu Heatsink) verjetno ne pride v poštev kajne ;)? Edit: sem pogledal na zalmanovi strani pa gre, samo je potrebno dokupit ZM-CS1 clip support. Potem pa tu raje prašam, če ima kdo omenjen hladilnik na temu procesorju in kako se obnese? Je dovolj dober? Glede na to da naj bi bil to hladen procesor (v primerjavi z AMD 2500+, ki imam sedaj) bi moralo biti uredu kajne?

Aja pa še nekaj če sem prav videl ima P5Q samo 1 PCIe 16x, torej SLI tukaj ni možen i guess? Saj ne da bi rabil trenutno .. samo če se bi pojavila potreba po večji grafični zmogljivosti je to verjetno bolša/cenejša varjanta da dokupim še eno grafično kot da prodajam obstoječo in kupujem zmogljivejšo. Ker P5K pa ima to možnost a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

Andreos1 ::

Jst ti bolj priporočam ASUS P5K3 Deluxe. Nora za navijanje...

mihajlo carr ::

andreos1 on nebi p5k3 deluxe. p5k ne omogoča sli-ja. sam si bom omislil kombinacijo p5q in intel e7200. moralo bi leteti...

GrimReaper ::

Ker P5K pa ima to možnost a ne?

P5K ima samo 16x/4x CrossFire, P5Q PRO, P5Q-E in boljše pa imajo dve PCIe 2.0 8x reži. SLI ne podpira nobena od teh.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Ted ::

P5K je za solidno navitje dvojedrnika čist dovolj. Če hočeš navijat štirijedrnika pa res rabiš "močnejšo" ploščo z boljšim napajanjem, vsaj P5K-E/PRO. Pri dvojedrniku pa neke bistvene razlike ne bi smelo biti, razen če res hočeš prebijat mejo 4ghz. Če boš proc navil za 20-30% je P5K čist dovolj. Za 4ghz+ rabiš potem že boljši/dražji hladilnik in bolj prevetreno ohišje, tudi poraba naraste in rabiš dober napajalnik, po možnosti hiter ram itd... Skratka stroški hitro narastejo.
Mah...

Slayer69 ::

Aha ok hvala, to sm hotu slišat :). Pol bo verjetno kar P5K + E8400, ker kot sem že reku nisem nek extremni navijalec, ker potegne to preveč stvari za sabo. Pa da še enkrat postavim vprašanje: kaj Zalman CNPS7000B-Cu iz obstoječega sistema bo kos temu procesorju - recimo navitemu za kakih 20%? Bolši kot stock že mora biti kajne? Pa glede na to da se še vedno prodaja po 30€+ verjetno ni prav slab.

Pa še eno prašanje glede SLI in to, ker sem sedaj malo zmeden. A ni tako da pač grafa gre na PCIe 16x a ne? In pač P5K ima 2 taki reži P5Q pa samo eno. Kaj to pomeni da pač na P5K lahko sicer utakneš 2 grafi ampak pač lahko vsaka dela svojo stvar ne moreš pa obeh uporabiti da bi ti pač 1 špil hitreje delal al kako - torej zame useless? Na P5Q pa sploh ne morš 2 dat gor. SLI plate so pa verjetn pol precej dražje, kar pa spet odpade glede na to da sploh ne vem če bi to kdaj rabil.

Torej zadnja konfiguracija bi bila:
ASUS P5K 82€
Mushkin 8800 GT "Extreme Performance" 512mb 156€
Intel ® Core 2 Duo E8400 161€ + Zalman CNPS7000B-Cu
Mushkin PC2-6400 "High Performance" KIT 2048 MB 42€
LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2 41€
Western Digital WD6400AAKS "Caviar ® SE16" 92€
Skupaj: 574€

Ima še kdo kak pomislek/pripombo na tole? Dugače drug teden kar naročim ;)

jimyboy ::

LC 550W bi jaz prvo zamenju, da bi mirno spal. Vzem potem raje 8200 procesor, pa en vredu napajalec naprimer Corsair, Mushkin pri AGT.

PS: kupovati danes 2g kit ramov je čista oslarija, saj dobiš 4g rama dobre firme že za 70-75 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

mesoreznica ::

Aha ok hvala, to sm hotu slišat :). Pol bo verjetno kar P5K + E8400, ker kot sem že reku nisem nek extremni navijalec, ker potegne to preveč stvari za sabo. Pa da še enkrat postavim vprašanje: kaj Zalman CNPS7000B-Cu iz obstoječega sistema bo kos temu procesorju - recimo navitemu za kakih 20%? Bolši kot stock že mora biti kajne? Pa glede na to da se še vedno prodaja po 30€+ verjetno ni prav slab.

Pa še eno prašanje glede SLI in to, ker sem sedaj malo zmeden. A ni tako da pač grafa gre na PCIe 16x a ne? In pač P5K ima 2 taki reži P5Q pa samo eno. Kaj to pomeni da pač na P5K lahko sicer utakneš 2 grafi ampak pač lahko vsaka dela svojo stvar ne moreš pa obeh uporabiti da bi ti pač 1 špil hitreje delal al kako - torej zame useless? Na P5Q pa sploh ne morš 2 dat gor. SLI plate so pa verjetn pol precej dražje, kar pa spet odpade glede na to da sploh ne vem če bi to kdaj rabil.

Torej zadnja konfiguracija bi bila:
ASUS P5K 82€
Mushkin 8800 GT "Extreme Performance" 512mb 156€
Intel ® Core 2 Duo E8400 161€ + Zalman CNPS7000B-Cu
Mushkin PC2-6400 "High Performance" KIT 2048 MB 42€
LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2 41€
Western Digital WD6400AAKS "Caviar ® SE16" 92€
Skupaj: 574€

Ima še kdo kak pomislek/pripombo na tole? Dugače drug teden kar naročim ;)


Plate na osnovi P35 in P45 chipseta podpirajo crossfire to pomeni ATI grafične, SLI pa so Nvidia grafe. Torej če misliš da bi imel dve grafi kupi radeone. Ta teorija da bi sedaj imel grafo pa bi enkrat kasneje dokupil še eno je v večini brezveze. Tehnologija se prehitro menjuje, do takrat ko boš hotel dokupit dodatno grafo jih že lep čas ne bo v prodaji več. Poleg tega bo ena sama grafa ki bo takrat na tržišču pojedla dve tvoji v CF ali SLI.

Drugače pa ok kombinacija.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

P5K je za solidno navitje dvojedrnika čist dovolj. Če hočeš navijat štirijedrnika pa res rabiš "močnejšo" ploščo z boljšim napajanjem, vsaj P5K-E/PRO. Pri dvojedrniku pa neke bistvene razlike ne bi smelo biti, razen če res hočeš prebijat mejo 4ghz. Če boš proc navil za 20-30% je P5K čist dovolj. Za 4ghz+ rabiš potem že boljši/dražji hladilnik in bolj prevetreno ohišje, tudi poraba naraste in rabiš dober napajalnik, po možnosti hiter ram itd... Skratka stroški hitro narastejo.


Praviš da če misli prebijat mejo 4GHz rabi boljše komponente, za 30% pa ni problema. Proc laufa stock na 3GHz, 30% dodatno je 3.9GHz. Se pravi 3.9GHz ni problem, 4GHz pa je? Do 4GHz se da pridet z coolerjem, ki ga misli dat gor če bo seveda proc "solidne" sorte.

P5K je že stara roba. Če bi danes kupoval ziher ne bi izbral P5K. Vsaj P5K pro ali P5Q.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mihajlo carr ::

baje da novi LC550W V2.2 ne piska več..

Slayer69 ::

Čist tko iz firbca katero plato pa bi se splačal če bi hotu met SLI - ASUS P5N-D? Je poleg SLI kaj bolša/slabša od P5K oz P5Q?
ATIja pa ne mislim kupovati ker se mi je zameril ;). Pa glede na to da ima sedaj vsak drugi v svojem računalniku 8800gt ni vrag da je nebi moral dobiti čez par let, ko bi jo eventuelno potreboval (tudi če se nova pač ne bo več dobila).

Kar se pa samo 2gb rama tiče, ok res da je poceni samo mislim da ga več ko 2gb še kar nekaj časa ne bom rabil (naložil bom verjetno kar windows xp, ki pa več k 3gb itak ne podpirajo). Ko pa bom pa dokupim še 2gb (saj ima plata itak 4 slote) in je problem rešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

tilinho20 ::

Lej če zdele ne boš imel SLI-ja ga tudi kasneje ne boš imel. Ne bo ti spel dodati še ene ker bp raje kupil eno novejšo ki bo boljša in cenejša.

GrimReaper ::

Pozabi SLI, vzemi P5Q.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Slayer69 ::

Evo komp končno naročen. Še enkrat najlepša hvala usem za pomoč.

lp

mesoreznica ::

In kaj je bil finalni izbor? :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Slayer69 ::

ASUS P5K
Mushkin 8800 GT "Extreme Performance" 512mb
Intel ® Core 2 Duo E8400
Mushkin PC2-6400 "High Performance" KIT 2048 MB
LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2
Western Digital WD6400AAKS "Caviar ® SE16"

Tole sm pol naroču. Mislm da bo za moje potrebe tut p5k zadost ;).

IVo ::

P5Q bi mogu vzet... Za malo višjo ceno dost boljša plata...

Slayer69 ::

Ja mi je več ljudi to reklo, sam pač 30€ pri 80€ to je nekje 35% višja cena kar pa se men ne zdi tko malo ;). Pa utemeljitve so bile manše gretje bolše napajanje, kar pa jaz (ker nisem ne vem kakšen navijalec) verjetno sploh nebi izkoristil. Če bi bil kakšen drugačen argument bi se verjetno odločil drugače. Bomo pa vidli kak bo in če bom zadovoljen. Pa tudi kolikor sem bral stare poste jih je pa nedolgo tega veliko hvalilo p5k, tako da tako grozno slaba tudi ne more biti. Kot že rečeno, bomo vidli kako bo =).

mihajlo carr ::

sej je vredu plata
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

tilinho20 ::

V rdeu je a kaj ko imaš na mizi dosti boljšo plato za okrog 30 eur več.

opeter ::

Tudi sam imam Asus P5K in nimam težav z njim.
Tilinho20, tistih 30-35 €, pa boš lahko drugič posodil nekomu, ko svetuješ dražje zadeve...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Slayer69 ::

No da še enkrat vprašam: dosti bolšo po čemu? Pač če omogoča boljše navijanje kot P5K a me po drugi strani, ovirajo potem še druge stvari ki bi moral kupiti bolšje, potem mi to nič ne pomeni... Že tako ali tako ne mislim prav veliko navijati (če sploh bom). Tako da močno dvommim da bi izkoristil potencial P5Q in je potem nesmiselno da jo kupim. Ali je mogoče boljša v čem drugem, kjer bi tudi jaz opazil razliko? Drugače je pa sedaj tako in tako že prepozno, ker so komponente naročene =).

mihajlo carr ::

manj elektrike porabi in je hladnejša. poleg tega pa so potem še druge stvari ki prav pridejo pri navijanju. sej tud p5k je dobra navijalka
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Slayer69 ::

Torej je boljša samo za navijanje, torej sem se odločil pravilno ker sem uzel p5k ker pač ne mislim prav veliko navijati (če sploh) ;).

mesoreznica ::

Ma ja P5K je še zmeraj huda plata. Edino greje se fajn, drugače pa je dobra.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mihajlo carr ::

p5k je dobra za pozimi(namesto radiatorja)
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

tilinho20 ::

hehe:D

opeter ::

Sploh se ne greje. Imam dva 12 cm-ska ventilatorja, pasivno grafo in v ohišju imam 28 °C
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihajlo carr ::

kakšne so pa temperature matične?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi lahko svetujete pri nakupu novega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
211721 (1270) Han
»

nov comp. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1197651 (5598) Meizu
»

PC po komponentih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1137001 (4804) Gutjerez
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906484 (4340) Veteran007
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106615 (4709) Volta

Več podobnih tem