» »

3D Mark 05 in 06 ne dela

3D Mark 05 in 06 ne dela

rokyo87 ::

Pozdravljeni!

Pišem, ker imam en zelo velik problem. Lastim si računalnik z naslednjo konfiguracijo:
Matična plošča: Gigabyte GA X38 SD4
Procesor: Intel Core 2 Duo, E8400, 3.0GHz
Grafična kartica: ATI Radeon 3870 512MB DDR 4, z gonilniki verzije 8.3 (najnovejši na ATI-jevi strani
Trdi disk: WD 500 GB
Napajalnik: 550W
Moj problem je sledeči in sicer, ko hočem zagnat 3D Mark 05 ali 06, ne igra vloge kateri je, se mi le ta noče zagnat. Prikaže se pozdravno okno programa in napiše "nalagam program, prosimo počakajte" in to traja in traja, čakal sem tudi že po pol ure in se stvar ni premaknila naprej od tega. Računalnik se normalno odziva oz. je možno na njem normalno delat. To se pojavlja tako na Windows XP Professional SP2 kot tudi na Visti.
To nalaganje programa je mogoče prekiniti samo s Task Manager-om z funkcijo end task in javi napako. (bom jo dopisal)
Prosil bi vas, če mi lahko kako pomagate oz. imate iste ali podobne težave in kako jih rešiti, ker bi res rad testiral svoj sistem s 3D Markom. Drugi programi in igre na računalniku delujejo normalno.

Hvala za odgovore!

LP
Rok

Izi ::

3DMark06 je že več kot 2 leti stara zadeva in ni kompatibilna z novejšimi ATI grafičnimi karticami tam od HD2400 naprej.
Enak problem je tudi pri starejših verzijah 3DMark03, 3DMark05 in PCMark05.
Problem dela datoteka "Direcpll.dll", ki ima za nalogo detekcijo grafične kartice, hitrosti jedra in grafičnega rama.
ko naleti na nekaj tako neznanega kot so ATI HD grafične kartice se obesi :D

Rešitev je, da to datoteko preimenuješ v karkoli drugega, naprimer iz "Direcpll.dll" v "Direcpll_2.dll".
Če imaš XP-je jo najdeš menda v %WINDIR%\system32\Futuremark\MSC\
%WINDIR% je Windows direktorij, ponavadi C:\Windows\
32-bitna Vista bo verjetno nekaj podobnega
Pri 64-bitni Visti pa je v %WINDIR%\SysWOW64\Futuremark\MSC

mihajlo carr ::

ali pa naložiš hotfix in njihove strani.

t3hn0 ::

3dmark06 men dela cist vredu na radeon hd3650 z catalyst 8.3 na windows visti 64bit. s tem da sm pac mogu OpenAL posodobit:\
^.^

mihajlo carr ::

kok točk pa dobiš z hd 3650?

rokyo87 ::

Pozdravljeni ponovno!

Rad bi se zahvalil Izi-ju za njegov stavek, kateri je rešil zadevo, sedaj oba 3D Marka delujeta!!! Hvala Izi še enkrat!

Rešitev je, da to datoteko preimenuješ v karkoli drugega, naprimer iz "Direcpll.dll" v "Direcpll_2.dll".


Rezultati:

3D MARK 05: 18538 točk

3D MARK 06: 10735 točk

Mislim da so kar dobri rezultati ali se motim?


Lep Pozdrav

Rok

Izi ::

Mislim da so kar dobri rezultati ali se motim?

Za povsem nenavit sistem je skoraj 11k točk pri 3DMark06 odličen rezultat.
Z navitim procesorjem (tudi procesor kar nekaj prinese k rezultatu) in grafično bi se dalo z lahkoto doseči 14000 točk, kar pa je že omembe vreden rezultat :D

t3hn0 ::

diesel: http://service.futuremark.com/compare?3...


edit:
sam nisem ziher ce je blo kej navit razen cpuja -> tega pa napacno zazna hitrost:\ je blo sam 2400 in ne 3600 kot tm pise :))
graficne mi itak nekak ne rata z nobenim programom navit (ker nc ne dela), z ati ccc pa lahk za cca. 15mhz navijem, naprej pa ne gre vec (ne mislm s tem na max overclock, sam pac slider je do konca|O)
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527224 (17163) smarty
»

Slab rezultat v 3D Mark 2006

Oddelek: Pomoč in nasveti
111007 (781) Nevihta
»

Zelo nizke točke v 3dMarkih! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814885 (3465) pecavar34
»

ATI Radeon 3DClub 2600 XT in Asrock 4CoreDual-VSTA velike težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
5980 (859) Pija
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237975 (5122) Jaffa

Več podobnih tem