» »

Nakup računalnika

Nakup računalnika

Neo12 ::

A se splača

SISTEM SIRIS Scorpio Dynamic # - 664,18 EUR - 159.163,14 SIT

Osebni računalnik MEGAhit
Model Scorpio DYNAMIC

Procesor Intel C2D E6750 2,20GHz 2MB
Osnovna plošča: P35 Biostar
- zvočna kartica 8+2 kanalni, HD audio
- LAN 10/100
Pomnilnik: 2084 MB DDRII 800MHz
Čitalec kartic 19 in 1 ali FDD (opcija pri naročilu)
Trdi disk SATA2 320 GB - 7.200 vrtljajev - 16MB predpomnilnika
Optična enota: DVDRW +/- dvoslojni NEC ND7191S 20x FlashLabel
Grafična kartica: PCI-E ATI X3850PRO- 256MB TV-out, DVI
Ohišje Scorpio
Napajalnik HKC 430W, PFC, 120 mm ventilator, max 27 dBA glasnosti, standard 2.03 s priklopi:
- SATA
- PCI-E
- 20+4 pin


Kateri monitor mi priporočate do 200 EUR.

Volta ::

Mislim, da se ti kaj TAKEGA bol splača. V kolikor najdem še kako ugodnejšo ponudbo, sporočim ;)

keba ::

jst bi reku da uzem grafično z usaj 512 rama, 256 je mau premau, kakšno 3870, al pa 8800gt.

bluefish ::

odvisno od monitorja. Za 17" in 19" več kot 256MB tako ali tako ne bo izkoriščenih. Če pa cilja na 22" (vsaj glede na aktualnost), potem je pa 512MB res dobro.

Jožko ::

Po moje je tole super za ta denar:
Vnesite tukaj:D

Neo12 ::

Kupil bi si 19 ali 20 palčni monitor do 200 Eur. Kaj je bolje 320 ali 500 gb. Za rač in monitor sem pripravljen odšteti do 950 eur. Kateri rač mi priporočate iz trgovine SIRIS (mi ga sestavi po želji). Katera konfiguracija od prej omenjenih je boljša.

bluefish ::

najprej bi bilo dobro, da poveš, kaj z računalnikom delaš. Koliko iger,...?

Glede diska pa je vseeno - 320GB je malenkost tišji, 500GB pa seveda prostornejši. Spet pa je izbira odvisna od potreb. Bi pa na tvojem mestu vseeno vzel 500GB, saj programi, igre postajajo vse bolj veliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Neo12 ::

Igric glih me igram kaj dosti. večinoma surfam pa downloadam filme. Rad bi imel računalnik na kerem bom lahk imel visto. Pa tudi linuxe bi rad preizkusil.

bluefish ::

potem ne potrebuješ 8800GT in podobnih. 9600GT bo več kot dovolj.

Neo12 ::

Kaka je ralika v ceni med tema dvema.

bluefish ::

nekaj med 40 in 50€. Odvisno od izvedbe, hlajenja,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dzinks63 ::

:)) off topic..
Diski so za povrečnega uporabnika za današnji čas preveliki. 100GB disk bi bil dovolj velik za večino uporabnikov. 500GB in večji diski so pa itak samo podpora piratstvu za npr arhiv 500 divx ali 200 dvd ali 100 hudih igeh s travnika. Kdo bi si vse to nabavil legalno, bi za vse skupaj dal malo premoženje. Tisti, ki zares rabijo ogromne Tera diske, pa niso navadni smrtniki, ampak raznorazne firme, oziroma ljudje, kateri se profesionalno bavijo z računalništvom na takšen ali drugačen način.

on topic.
npr: FunTech Intel E8200 9600GT 2Gb 670,00€

Neo12 ::

kaj mi lahko sestavite konfiguracijo, ki mi jo priporočate.

bluefish ::

da. Zgoraj linkana je že sestavljena. Jo pa lahko po mili voljo še prirediš.

Neo12 ::

Katera

Volta ::

Tadruga, ker je še boljša kot tista, ki sem jo jaz podal ;)

LP

Neo12 ::

Kaj bi kaj menjal na tej konfiguraciji. Koliko pomemna sta ohišje ter matična plošča. Še zmeraj mi niste predlagali nobenege monitora.

bluefish ::

ohišje je pomembno z vidika zračnosti,... Matična pa za povprečen računalnik morda ne igra toliko pomembne vloge, bolj se pokaže v luči navijanja.

Glede monitorja pa, za 200€ ne moreš pričakovati kaj posebnega. Recimo kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Neo12 ::

Torej izberem najcenejšo matično in ohišje ali prepustim izbiro prodajalcu?

bluefish ::

najcenejše kljub temu ravno ne. Za ohišje pa se odloči glede na to, če ti je všeč, in je dovolj prostorno...

novinec09 ::

Ali pa tole : 619 E !

bluefish ::

eh, tista 8800gs ni vredna piškavega oreha za to ceno. 9600GT je le 20€ dražja in ponuja veliko več.

Neo12 ::

Kaj me lahko obstaja več 8800 kartic ali kaj. Sem zmeraj mislu da 3850 ali 3870. pač večja števila boljša je karica kot pri procesorjih.

novinec09 ::

Saj lahko menjaš komponente-lepo piše spodaj. Pa rečeš, da želiš 9600GT in daš 20'€ več in je to to.
Poceni je še vedno! >:D

bluefish ::

ja, s karticami in poimenovanjem je križ. Imaš 8800GS, 8800GTS (star model), 8800GT, 8800GTS (nov model), 8800GTX in morda še kaj. Pri ATI je sicer manj zmede, vendar vseeno je.

Kar pa se tiče elektronike, pa bi se je izogibal sodeč po povedanem na forumu (predvsem problemi z garancijo in občasno z čakanjem na izvedbo naročila). Je res, da ni nujno, da boš tudi ti imel težave, vendar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Jan987 ::

Ok eno vprašanje sicer mimo teme ampak vseeno:

Namweravam kupiti plato Asus M2A-VM HDMI pa me zanima, če se nanjo da direktno priklopiti HDMI kabelj (torej z HDMI činčem) ali je potreben DVI-HDMI kabelj?

Paše to: ima plana že zraven to nekakšno dodatno mini grafično, ki je na tej sliki:

bluefish ::

matična ima integrirano grafično. Tisto na sliki pa je dodaten HDMI/AV/S/SPDIF modul. Sicer pa več o vsem tukaj.

Jan987 ::

Aha torej matične ki imajo oznako HDMI dobiš zraven ta HDMI modul?

Neo12 ::

Kaj misliš z elektroniko.

Kibby ::

Ce isces platko z AMD 690G chipsetom nemores mimo GA-MA69GM-S2H. Jaz jo imam in je bomba, edino kaj bi lahko ocenil kot minus da se malo prevec greje, ali to me niti malo ne moti. Ce isces eno izmed najboljsih oz. najboljso plato na AMD 690G chipsetu nemores mimo tele Gigabytke. 8-)

novinec09 ::

On misli marsikaj. Jaz ti lahko povem, da sem pri elektroniki kupil že ZELO dosti in NIKOLI ni bilo problemov pri ničemer, ter bom tudi še naprej tam kupoval.:D

LP

Neo12 ::

Kako mnenje imate o trgovini siris. Ker je edina trgovina v mojem kraju prek neta pa ne msilm kupavat.

opeter ::

Siris je skupina trgovin, predvsem pa je bila nekoč veriga Megahit ali kako je že bilo. Pred leti sem kupil pri njih (e-misija) kar nekaj komponent, kako pa je z reklamacijo ne vem, ker nisem nič reklamiral.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Neo12 ::

A je vseeno katera firma je grafična ali mora biti prav od ati ali nvidie. Kaka je sploh razlika med tema dvema podjetjema. Kaj je vseeno katero podjeteje izdeluje trdi disk.

debil ::

Ati je rdeč, nvidia je zelena.
Razlika med tema dvema podjetjema ni, oba konkurerata drug drugemu.

Za trdi disk si poglej teste različnih proizvajalcev in njihovih modelov in potem primerjaj s svojimi zahtevami. Se razlikujejo.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559865 (24103) Galaxy
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906645 (4501) Veteran007
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
321276 (987) Adrijan0
»

Nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
292034 (1475) IVo
»

Kaj menite o tej konfuguraciji

Oddelek: Kaj kupiti
171875 (1551) IVo

Več podobnih tem