» »

2 mreže, 2dhcpja

2 mreže, 2dhcpja

Veron ::

Torej zadeva je taka:
s kolegom želiva nekako povezat, da bomo imeli "skupno rabo" na razpolago med sabo.
Imamo pa nekaj ovir, ki mi trenutno predstavljajo glavobol.

Torej vsak ima trenutno svojo mrežo in svoj internet ter ruter.
On ima TP-Link WR642 v3 (oznaka nisem zih, ta "tazadn"), moj paje Linksys WRT54GL (tomato firmware).

Nekako bi rada mela oba svoj dhcp (ker imam jst na mreži dosti računalnikov in tudi on).

Zdej pa obstaja kaka varjanta, da bi se to uredil, da ostane dhcp pri obeh?
Tako da bo potem recimo znal nov računalnik al pa mobitel (wlan) na kero gateway se mora priklopit?

Med mrežama lahko tudi kak dodaten ruter postavimo, če bi to znalo pomagat? No tukaj ostanem brez ideje. Ma kdo kako idejo za elegantno rešitev?

680x0 ::

Hamachi - easy to setup, easy to use VPN network. Obadva instalirata, se dasta v isti "room" in v Hamachiju omogočita protokol za sharanje.

Veron ::

To mo malo počasna zadeva, ker imamo v mislih sharanje fajlov minimalno 4gb+
Tako da edino v upoštev pride lokalna mreža.

Internet imamo, jst 5/1, on 4/512, tko da smo bol bogi z uploadom.

Pyr0Beast ::

2 mrežne pa local furata ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Veron ::


Tole je neke vrste tloris mreže trenutne.
Sicer na začetku je bla v igri še wireless povezava med mrežema, vendar bomo verjetno raje s kablom teh 20povezal.

Torej sosed je sicer samo 1 hiša (njegova mreža). Moja mreža pa je razpletena po 4 hišah. Tam kjer piše ruter linksys wrt54gl tam sem jst, tam kje je tp-link pa kolega.

Gre za to, da nočem, da samo mi2 med sabo mava mrežo ampak vsi na mreži vidijo vse :)
Tukaj jst nimam idej, če je sploh možno zadevo elegantno rešit brez izklapljanja DHCPja.

Je tud varjanta, da recimo jst svoje računalnike (moja mreža) vpišem v ruter samo pod "static DHCP" kolega pa pusti odprto - to je zaenkrat najbolje kar se zmorem spomnit. Amapk zadeva ni testirana, zato nevem kako se bo obneslo, če bo dovolilo izklopit DHCP (na splošno) ampak tisti, ki bojo pa vpisano pod static dhcp pa bojo vseeno dopili ipje? Dvomim to, da je dhcp ločen na static in "nestatic", ker ideja je da izklopim samo "nestatic" dhcp na svojem linksysu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

saule ::

Router A)
IP: 192.168.1.1 /24
DHCP: 192.168.1.100 - 200 /24

Router B -WiFi)
IP: 192.168.1.2 /24
DHCP: off

Router B povežeš prek antene na router A - vse preko LAN portov. Oba routerja normalno povežeš preko svoje linije na internet.
Računalnike na tvoji strani (kabel) samo povežeš v mrežo, računalnikom pri sosedu pa nastaviš fixne IPja in pa njihov gateway. Dal bi se tut z 2 DHCPji ampak v tvojmu primeru ne vidm razloga zakaj bi se kompliciral.


Edit:
Pri DHCPju težko govoriš o static in nestatic. Tisti, ki so nastavljeni da dobijo nastavitve od DHCP strežnika so klienti, ostali (statični naslovi) pa spadajo ali v DHCP rezervacijo ali pa so izven DHCP scope-a in pač nimajo nobene povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

saule ::

@Pyr0Beast
2 mrežne? Kje?

Pomojem če že kej pol rabš Linux router (PC) z 3 mrežnim - ubistvu nardiš dual WAN router ampak to v njegovem primeru ni prov dobra ideja.

Pyr0Beast ::

Potegneš kabel do vsakega, pri modelu na sredi postaviš router in to je to. (40m kabla je like 13€) Če hočete imeti skupen šer pa ločena omrežja ga ni boljšega od dodatnih mrežnih.

Sicer pa lahko postaviš vse na 'eno mrežo' in nato ročno nastaviš iz katerega serverja bo pobiral IP naslove.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548463 (654) Lonsarg
»

Kako iz ruterja narediti "range extender"?

Oddelek: Omrežja in internet
172756 (2236) pisco
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74380 (4157) Piqui
»

Težava z IP naslovi

Oddelek: Omrežja in internet
101157 (856) 5er-->
»

2x WRT54GL 2x ADSL, skupno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
82427 (2187) b

Več podobnih tem