» »

barvne nastavitve monitorja

barvne nastavitve monitorja

gigi33 ::

zdravo! mene pa neki muči.... in sicer nastavitev barv, kontrasta in svetlobe na LG SW 995E. Pač, a obstaja kak program, za štelanje le tega? Prav tak profešenal :) ker tist kar je u nvidi al gumbi na samem monitosrju ne pomagajo. Nimamm namreč "posluha" po svoji presoji štelat to, in me čez čaz bolijo oči. Recimo, v stilu da so barvninivoji, in pol s kontrolniki na monitorju točn določenga štelaš do tiste mere, k bi naj blo OK. al pač neki :) ne vem....

Pyr0Beast ::

Checkermon, nokia test ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gigi33 ::

nč te ne zastopm :)

Pyr0Beast ::

Za crt kontrast na polno, svetilnost na 50% in potem se igraš.
Kar sem prej napisal, so programi veliki cca. 200 in 400k.
Oči te lahko bolijo tudi zaradi kaj drugega, recimo nizka hitrost osveževanja, preveliki/premajhni kontrasti, prevelika/premajhna svetilnost, 'mečkanje' slike.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gigi33 ::

aja, zdej zastopim ja, unga prvega nism ravn neki najdu pa sm mislu da neka fora, zdej ta nokia test je sicer bližje iskanemu, sicer mi je zdej nekak ratal naštimat barve pa to. dal sm že prej kontrast na 100, svetlost na 40 sicer, pa je nekak zadovoljivo. sam sej to kar se svetlosti tiče, ma že sam nvidia u nadzorni plošči, barve me bol begajo pa lumi. barve sm dal vse na 50% pa je nekak v redu tut. zdej morm pač s to svetilnostjo uštelat da bo slika čimbližje dejanski in da ne bojo učke trpele. od kar mam ta monitor, mam probleme, lahka da z monitorjem kej narobe, čeprav ne vem kaj. prej sm mel eizota pa ni blo nobenih problemu. osveževanje je dobro, sej mam na 100, resolucja pa je na 1024x768 če dam več, so premale črke in me sploh še bol očke matrajo. ne vem, pr eizotu sm lahka mel an več, pa sm čst uredu vidu :) čudn to men. hvala

Pyr0Beast ::

Nastavi si barvo na 9300K, svetilnost pa resolucijo pa si nastavi po meri. Za CRT-je je najbolje v razmerju 4:3, 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x960.
Drugače, če te pa ostrina zeza (razmazane črke) pa si lahko monitor še drugače nastaviš. Ena tema je bila nekaj časa nazaj, v kateri sem nastavljal ostrino 109B od philipsa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z glavobolom za PC-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101680 (1482) BluPhenix
»

17" lcd vs. 19" lcd - bistvene razlike?

Oddelek: Zvok in slika
222312 (1799) Grey
»

CRT ali LCD do 100 jurjev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655347 (4240) boštjan
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565510 (4569) iso2000
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645453 (3996) Marjan

Več podobnih tem