» »

Problem z glavobolom za PC-jem

Problem z glavobolom za PC-jem

kondezator ::

Imam problem z računalnikom in sicer, ko sem eno uro za računalnikom me začne boleti glava:'( .
Sumim računalnik saj sem imel enake težave še s starim monitorjem, sedaj pa imam LCD Samsung.
Računalnik pa je star približno 1 leto z ATI-jevo grafično kartico, bil pa je že na servisu, ker je glasno brnel
eden iz med ventilatorjev v računalniku. Na servisu so rekli, da je bil zanič ventilator na grafični kartici, ko sem prinesel računalnik iz servisa res ni brnel več ampak
za tem me je začela bolet glava za računalnikom, ko sem še imel star monitor. Čez približno 3 mesece za popravilom sem
od jeze nesel računalnik nazaj. Rekli so, da gonilniki za grafično niso bili pravi, naložili so mi druge gonilnike in rekli, da je ostalo ok.
(čudno saj sem imel naložene orginal gonilnike), mi je pa somljivo, da so v računalnik vtaknili drugo grafično in niso bili pravi gonilniki,
saj sem imel na računalniku še orginal gonilnike.

Če kdo ve, naj torej odgovori.

Mazgajver ::

No ja če je z sliko vse u redu pol ne vem zakva bi te takoj bolela glava.
A igraš kšno igrco pa kok maš naštimano resolucijo.

Mogoče pa je kej s tabo narobe - to bi blo loh hujš.
Če je pol pride u poštev okulist al pa kej podobnga.
Ne vem kakšno situacijo maš.
Aja pa probi zmanjšat svetilnost na 0 tko k mam jz na svojmu LCD-ju (19 inch) ker drgač je ful premočna svetloba.

opeter ::

Nekaj enostavnih napotkov:

1.) Vsaj vsakih 5-10 sekund poskusi enak zamižati, verjetno poazbiš zapreti trepalnice
2.) Imaš krvave oči? Preberi prvo točko
3.) Vsakih vsaj 30 minut poglej proč z ekrana, po vsaki uri uporabe pa stani vsaj za kako minutko ali več in malo poglej na kako zelenje (drevo, listje...) ali enostavno proč
4.) zapri oči za 10-15 sekund
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pouh ::

upostevaj predloge od opeterona, se posebej da na vsake tuk casa pogledas stran.
mene je zacela bolt glava, ce mi je igra stekala, ce sem imel racunalnik glasen (od ventilatorjev), ce je bilo polno luck okoli mene (na monitorju, radiu, tiskalniku...zdaj mam samo v racunalniku modro katodo in me ne moti nic) ali pa ce sem sedel na neudobnem stolu.
Zdaj sem vse to odpravil/popravil in sem super!
Ne pozabi na kaksno dobro glasbo v ozadju, medtem ko delas:))

Carmack ::

Lahko je pa tud to...:
1.) nastavi osveževalno frekvenco monitorja ja 72 Hz ali več,pri 60 je tud mene bolela glava ker je slika utripala
2.)Nastavi si svetlost in kontrastno razmerje zaslona....lahko imaš preveč ekstremne nastavitve (bolj občutljive oči)

Edit: Sorry,sm malo površno prebral topic (LCD pa to...osveževanje:( )
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

kondezator ::

Z mano ni nič narobe ker na drugih računalnikih me prav nič ne boli glava naprimer v šoli.

Na kolk pa naj nastavim kontrast in svetilnost(približno)?
Sedaj imam nastavljeno na 80 kontrasta in 70 svetilnosti je to vredu?

McKacon ::

hmm nism glih bral tolk velik odgovorov toda resitev je ta da osvezevalno frekfrenco nastavs na 60Hz v primeru LCD-ja... v totalnem nasprotju so pa navadni monitorji kjer pa more bit nastavljeno vec kot 60Hz...



LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McKacon ()

opeter ::

Sedaj imam nastavljeno na 80 kontrasta in 70 svetilnosti je to vredu?

Kot prvo, ne delaj v temni sobi (to delajo lahko le tisti, ki kritično rabijo prave barve in barvno pravilnost, ter s tem preživijo pol življenja v temnih bunkerjih), ampak imej luč prižgano. Seveda ti ta naj ne sveti oz. odseva/belšči v monitor. Upam, da ti je to jasno. Torej monitor + luč oz. vsaj neka svetloba v sobi.

Jaz imam te tvoje vrednosti nastavljeno sledeče:
Brightness: 38
Contrast: 35

Sicer pa je občasno še to preveč.
Prejšnjič sem bil pri eni punci, pa je ta imela svetlinost nastavljeno na 100! 8-O. Potem pa me sprašuje, zakaj jo pečejo oči, čeprav je svoj star monitor zamenjala za LCD v upanju, da ne bo več imela glavobol oziroma krvave oči.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kondezator ::

Pri takih nastavitvah je moj monitor skoraj temen.
Sem pa že na začetku omenil da je po moje grafična kartica fuč.

kixs ::

Ce vidis sliko in je ta taksna kot mora biti... potem je z graficno vse v redu.

Najprej preveri, da imas LCD na "native" locljivosti. Potem si svetlobo in kontrast nastavi tako, da bolj temno kot pa svetlo. Bela ne sme blescati.

Sam imam svetlost na 20 od 100 in kontrast na 60 od 100. Ampak to je od zaslona do zaslona drugace!

LP

BluPhenix ::

Lahko da je čisto drugi problem - v prostoru.

V kakšni sobi imaš računalnik? Zadeva se namreč precej greje in s tem izsušuje zrak (še posebno sedaj, pozimi, ko je še drugo gretje). Zaradi tega lahko nastopi dehidracija precej hitro. Glavobol je en prvih znakov dehidracije.

Lahko pa, da potrebuješ očala.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glavobol za računalnikom

Oddelek: Loža
365724 (4589) tomaz88
»

Vračilo blaga pri nakupu iz mimovrste

Oddelek: Kaj kupiti
364523 (3542) wwwampy
»

Škodljivost LCD zaslonov

Oddelek: Loža
283527 (2695) Yohan del Sud
»

Topel LCD zaslon in pekoče oči

Oddelek: Strojna oprema
403771 (2366) Hux
»

glavobol

Oddelek: Loža
282196 (1595) SavoS

Več podobnih tem