» »

Softmod X1900XT -> FireGL

Softmod X1900XT -> FireGL

suntrace1 ::

Odločil sem se softmodati (če se to sploh da izvesti), X1900XT 256Mb v FireGL kartico. Pri delu z večjimi objekti ima grafična probleme z izrisom in namesto da kupujem drugo / profi grafično za 300€, bom raje probal izvesti softmod, saj sem z X1900XT res zadovoljen, čeprav se boste nekateri zmrdovali.

Če ima kdo kakšen uporaben napotek ali je to že izvedel sam, naj deli svojo izkušnjo, kakor jo bom tudi v primeru (ne)uspeha delil sam.

t3hn0 ::

kokr sm se jst s tem igral pred 2 letoma z mojim radeonom 9600pro je bil rezultat tak da sem 3x zaflesal graficno, kar je bilo potrebno resevati z dodatno graficno na pci vodilu...jst sm se naucu da rajs ne:D sicer ce mas dodatno kartico na pci vodilu, lahko mal stestiras..zadeve so nekje na netu => poisc pa si mal preber o tem.
^.^

suntrace1 ::

No, pa mi je uspelo - nič flešanja kartice, samo malo prepričevanja preko gonilnikov in imam v enem ohišju X1900XT za igre IN FireGL V7350, kadar delam - super!

Potrebuješ samo Riva Tuner, skripto za modanje gonilnika od FireGL, vnos ID# od grafične v INF datoteke ter gonilnik v8.263. Še linki, kjer vse piše kako in kaj

PatchScript for FireGL

Softmod R5xx to fireGL

How to convert ATI...

in še screenshot

Loki ::

kaj pa delas, da rabis firegl?
I left my wallet in El Segundo

suntrace1 ::

Trenutno v Geomagicu lepim skupaj površine.

Pred modom je začela kartica opazno pešati pri 100.000 trikotnikih - izgubljanje tekstur in opazen padec pri izrisu sličic, recimo na uč okoli 10-15 fps, kadar sem manipuliral z objekotm (zoom/rotacija/translacija).
Zdaj brez zatikanja dela z več kot 1.500.000 trikotniki in ima še lufta. Gibanje je povsem fluidno in zato tudi manj utrudljivo za oči - super 8-)
Zdaj mi je šele jasno, zakaj so posebne CAD/CAM kartice, po taki ceni - zato ker delajo tisto za kar so namenjene zelo dobro!

Po mojem zelo luštna zadeva za vse navdušence z oblikovanjem. Sicer je nekaj mučenja okoli gonilnikov, ampak se je na koncu izplačal =D Mod dela z večino modelov x1900/1950 in x1600/1650 grafik.

Nič, grem nazaj delat - luštno presenečenje je tale grafična 0:)



Cena V7200 , grafi , test V7350

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

SasoS ::

Moram priznati da mi nikoli ni bilo jasno kako lahko enaka kartica dela enkrat slabo drugič pa ok...a zanalašč prodajajo zaklenjene?

suntrace1 ::

Ne vem zakaj, razen da imajo večje cene za profi kartice. Res škoda da jih ne združujejo skupaj v ''gamer/worker'' serije, saj nas je (IMHO) kar nekaj starih prdcev tukaj, ki bi plačali ceno 500€ za tak luksuz.

Ena slikca od skeniranega kalupa. Brez tega moda, bi bilo naresti kaj takega veliko težje.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

False color pri WMV videih

Oddelek: Pomoč in nasveti
7657 (601) MrStein
»

grafična: softmod vs. original

Oddelek: Navijanje
181960 (1650) x45
»

Sistem za CAD in 3D modeliranje

Oddelek: Kaj kupiti
71410 (1138) sloxl8
»

Zanimivost: Najboljša delovna postaja za 3D v letu 2007...

Oddelek: Strojna oprema
171605 (1080) JIM22
»

nVidia Quadro vs. ATI FireGL

Oddelek: Novice / Grafične kartice
204621 (3765) PrimozR

Več podobnih tem