» »

Zunanji HDD USB + ethernet

Zunanji HDD USB + ethernet

ElHovica ::

Rad bi kupil zunanji disk, ki omogoča hkraten priklop preko USB in preko etherneta. Disk bi preko USB priklopil na DVD predvajalnik, preko etherneta pa na LAN. Zanima me ali imate kaj izkušenj z takimi diski in katerega priporočate. Brskal sem po domačih online trgovinah pa je izbira slaba, mimovrste ima kar nekaj teh diskov v ponudbi, vendar se da trenutno dobiti samo TEAC-e, ki pa mi niso všeč.

Chessman ::

pri nakupu bodi pozoren na
1. to da določeni zunanji diski sicer imajo LAN in USB vendar je USB samo za priklop dodatnega diska na USB-ju, torej služi temu da imaš oba diska povezana preko LAN-a na računalnik.
2. določeni DVD predvajalniki ne podpirajo priklop diska na USB, delajo samo z USB ključki
3. določeni DVD predvajalniki predvajajo samo določene tipe datotek iz USB priklopa (recimo MP3 in slike deluje normalno, Divx in ostali filmi pa ne)
4. preveriti moraš tudi če recimo lahko imaš hkrati v uporabi USB in LAN port (seveda če želiš imeti stalno priklopljena oba kabla) ker večina diskov deluje samo če imaš priklopljen en kabel
5. včasih se ti bolj splača kupiti ohišje za trdi dsik in potem pač sam daš noter disk kakšnega potrebuješ.

ohišje za IDE SATA disk na USB 2.0 ali LAN imaš tudi tukaj par USB + LAN ohišij

Žal kdo jih prodaja v SLO nebivedel lahko pa poiščeš kdo ima distribucijo za slovenijo za Raidsonic.

Pa še eno vprašanje zakaj potrebuješ LAN, Vsi diski delujejo bistveno hitreje proko USB ali eSata priključka.

ElHovica ::

LAN potrebujem zato, ker mislim ta disk uporabljati kot mrežni disk do katerega bo dostopalo več klientov, nočem pa da je za to pogoj, da bi moral biti računalnik z diskom prižgan.

Chessman ::

vredu torej zdaj vem zakaj potrebuješ LAN,
preveriti še moraš ali lahko hkrati priklopiš na LAN in USB, ker v tem primeru ne rabiš kablov preklapljat.

ElHovica ::

Naročil bom tole, sicer zahteva inštalacijo dodatnih diverjev za mrežni dostop, kar me ne moti, nudi pa dodatno zaščito pred vdorom. Gledal pa sem tudi teste ohišij, ki si jih predlagal pa tale Raidsonic niti ni preveč dobro ocenjen http://www.compshopper.co.uk/shopper/labs/107549/raidsonic-icybox-ibnas900b.html. Zraven bom vzel še en IDE disk in upal, da bo vse skupaj delovalo. Če ne bom pa nazaj poslal, saj niti trgovec, ki to robo prodaja ne zna povedati ali bo to sploh delovalo z mojim DVD predvajalnikom.

ElHovica ::

Očitno nimam sreče, vse slovenske spletne trgovine imajo ohišja na svojih on-line trgovinah, dejansko pa jih ni na zalogi in nihče ne ve kdaj jih bodo imeli.

Ali kdo pozna kako spletno trgovino, ki ima tako ohišje dejansko na zalogi?

TRIROG ::

Pa ve kdo morda za takšno ohišje ki bi dejansko podpiralo priklop hkrati na USb in ETH, jaz bi takega nabavil direkt za povezavo predvajalnika in diska na katerega bi nasnel filme preko lana ... seveda mora delovati brez preklapljanja kablov ...anyone?

Dr_M ::

Nekateri dvd predvajalniki (mislim, da kar vecina), podpira samo FAT32 do 32GB velike particije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TRIROG ::

a če maš večji disk pa gor eno particijo - 30 gb FAT32 ne bo delal?

Dr_M ::

Jest sm mel 60gb disk in sm ga lepo razdelil na na eno 32GB particijo in eno kar je pac ostalo. Ena particija je bla na predvajalniku vidna, druga pa ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TRIROG ::

in to je blo s takim ohišjem o katerem govorimo?

istočasno priklopljen na LAN in preko USBja na predvajalnik?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI router + disk

Oddelek: Kaj kupiti
384495 (3751) m0LN4r
»

chiliGreen MR1210 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7712876 (7091) bizi72
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475445 (3021) Bevcan
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019674 (12254) filipc
»

povezava - predvajalnik DVD in trdi disk

Oddelek: Zvok in slika
62271 (2109) bomber1111

Več podobnih tem