» »

Sistem se po 5 s ugasne

Sistem se po 5 s ugasne

schurda ::

Na matični plošči Abit KD7 se dogajajo čudne reči: po 5s po vklopu, se sistem ugasne. Vse komponente sem dal dol, vključno z grafično in ramom, isto. Šele, ko dam dol tudi procesor, stvar ostane prižgana, če pa gre procesor spet gor, se sistem spet ugaša. A je matična zanič ali je možno rešiti problem?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

solatko ::

Kaj ti pa matična brez procesorja dela? Vstavi procesor, namaži termalno pasto, daj gor hladilnik, priklopi ventilator, vstavi en ram, grafiko, vse skupaj pravilno priklopi in prižgi. Če boš prišel v Bios, je bilo pregrevanje procesorja (brez ali slabo pritrjenim hladilnikom, se ti v cca petih sekundah segreje čez 100 stopinj in normalno, da ugasne.

OZZY ::

Na eno komponento pa si pri tem pozabil....napajalnik!!
Go with the flow.

schurda ::

@ solatko: Brez skrbi, vse sem že proval. Zdi se mi skoraj nemogoče, da bi se po 5s s pravilno nameščenim hladilnikom procesor segrel tako močno, da ugasne plošča. Ne, v bios, ne morem, ker se sistem prej ustavi. Plošča sama brez procesorja pa se prižge in ostane prižgana. Hladilnik je bakren dragon orb, ki je prej hladil zelo navit procesor.

@ ozzy: poskusil sem z 2 napajalnikoma (350 in 550W), isto.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

solatko ::

Poizkusi z drugim procesorjem, čeprav mislim, da je plata fuč.

kozmy ::

Kolegica je zdaj pred kratkim imela podoben problem, in že čaka na novo plato, ker naj bi blo to krivo..

Opkow ::

Obicajno se sistem po takem casu ugasne, ce plata ne zazna vrtljajev od tvojega ventilatorja na hladilniku, ki je priklopljen na FAN1.
Pomojem ti ne preostane drugega, kot da probas se z drugim procesorjem in drugo plato, pa sprobas kombinacije...

schurda ::

Ja, imam še nekaj rezervne stare robe, bom poskušal. Hvala za ideje.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

stuff ::

Sem imel podoben primer; zamenjal ventilator na hladilniku, meni je potem delovalo!

schurda ::

Hvala za spodbudo!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

Izgleda, da ste imeli prav. Zamenjal sem ventilator in dela. Tnx!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko prižgem računalnik se takoj ugasne

Oddelek: Strojna oprema
223256 (2867) r3dkv1c4
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689421 (7883) Helena123
»

Nekaj crknilo, ne vem kaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516097 (5113) Gapi182
»

Računalnik ugasne v roku 5 sekund

Oddelek: Strojna oprema
10966 (751) SimplD
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513381 (2807) DT232

Več podobnih tem