» »

Nekaj crknilo, ne vem kaj

Nekaj crknilo, ne vem kaj

«
1
2

Gapi182 ::

PC star circa 2 meseca, zgradil sem ga sam. Do zdej vse delovalo zdj pa se noče več prižgat. Oz prižge se za sekundo in se ugasne. Potem restarta sam od sebe in to ponavlja v neskončno. Preizkusu sem že star napajalnik tako da napajalnik ne more biti kriv. V pcju je trenutno samo hladilnik in procesor, vse ostalo sem izklopil in vzel ven. LED na matični deluje ampak ne deluje debug monitor na matični ki bi moral pokazat error kodo. Torej ne vem a je kriv procesor ali matična? Kaj pravite?
tle so specifikacije če komu kaj pomaga:
CPU:3570k
GPU:7970ghz
PSU: Corsair AX850
MoBo:MSI MPower z77
CPU Cooler: Thermalright silver arrow extreme
HDD:1000GB samsung spinpoint f3
SSD:samsung 840 pro 256GB
RAM: 2x 4GB
Case: The original NZXT Phantom

D3m ::

Prej bi rekel, da je matična.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

Nek stik ti je problem.

D3m ::

Misliš? Gapi si slučajno, kaj drakljav v mašini?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gapi182 ::

pač delu je pc in ko pridem domov sem dobu ventilatorje in pc pač razstavim in dam gor ventilatorje. Dela tko 5s in potem se kar ugasne. Od takrat naprej se je ugasnu vedno hitrej in zdj se prižge in ugasne že verjetno pod sekundo. Ne vem kaj bi lohk naredu. Nekak močno dvomim da je procesor ker ga nisem nikoli navijal hladilnik pa je supr.

D3m ::

Nekje si narobe vstavil kontakte.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gapi182 ::

ne vem kako. Ventilaroje nisem dajal niti v matično ker grejo direkt v fan controler na ohišju in potem v napajalnik. Ne vem a naj enostavno dobim dol še hladilnik in pošljem nazaj matično in procesor al kaj naj.

r3dkv1c4 ::

Gapi182 je izjavil:

ne vem kako. Ventilaroje nisem dajal niti v matično ker grejo direkt v fan controler na ohišju in potem v napajalnik. Ne vem a naj enostavno dobim dol še hladilnik in pošljem nazaj matično in procesor al kaj naj.

izklopi fan controler probaj vklopit brez venta da vidiš ce požene!

Janac ::

Slikaj komp, ti bom povedal kaj si narobe priklopil!

Gapi182 ::

Zdaj imam tako samo 2 kabla not za matično ki sta potrebna da PC deluje + hladilnik brez ventilatorjev.

Gapi182 ::

zdi se mi da bom kar dobu vn matično in procesor in oboje poslal nazaj. Če sm naroču na hoh.de pišem najprej tja ali najprej na intel in MSI?

rdecaluc ::

Dej stik na Clear CMOS jumperje pa probi, če je bios morda kriv

edit: Torej ugasneš komp, ter z izvijačom (železnim) gor podržiš par sekund. V navodilih matične poglej kje so.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Samson ::

Dej ti poglej ce imas kaksen jumpercek za +5V napajanje za USB-eje. Sem enkrat po nerodnosti staknu ga dol in sem imel iste simptome. Tam kjer imas P4 prikljucek, torej dodatno napajanje plate...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Gapi182 ::

Imam CMOS gumb ki sveti modro in ga lahko pritisnem. Za biose samo premaknem desno in sem na bios2 ampak sem vse že poskusu. Bom pogledu v navodila če morm kaj posebnega naredit s cmos dumbom.

D3m ::

Kaj pa ventilatorji, ki si jih namestil pred problemomP? Si jih odstranil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gapi182 ::

jap vse sem odstranil. Res ne vem če lahko sploh še kaj preizkusim.

Gapi182 ::

Dal sem dol hladilnik in ponovno nazaj. Spet isti problem. Tako da očitno je matična ali procesor crknu. Bolj se nagibam da je kriva matična. Pišem na hoh.de?

Blinder ::

matična crknila :D al preveč navijal proc
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gapi182 ::

verjetno matična ker procesorja nisem nikoli navil. Le 1x na 4.2 z gumbom na matični ampak so temparature bile vedno zelo nizke.

mailer ::

Mogoče je pa samo linija, ki gre v fan controler iz napajalnika preobremenjena, ker si priklopil preveč ventilatorjev. Poskusi vezat vse ventilatorje, kolikor jih pač lahko na matično ploščo pa potem poročaj.

Gapi182 ::

matična je crknjena. Sploh nimam kaj drugega vklopljeno not kot pa 2 kabla ki sta potrebna. Niti procesorja ni not. Niti errorja nism dobu niti zvoka k sm zagnal brez procesorja kar bi moral. Bom poslal za vsak slučaj še procesor nazaj.

Gapi182 ::

zdi se mi da sem ugotovil. Na matični kjer sedi procesor so tisti mali zlati špički in eden je očitno odlomjen. Bi lahko to bil razlog?

opeter ::

Jep. Zelo verjetno. Kontakti so tam z razlogom ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gapi182 ::

sem že pisal na hoh in na msi. Ne vem kako bi se lahko to sploh zgodilo? Tovarniška napaka?

opeter ::

To si imel odlomljeno že od vseg začetka?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Samson ::

Gapi182 je izjavil:

matična je crknjena. Sploh nimam kaj drugega vklopljeno not kot pa 2 kabla ki sta potrebna. Niti procesorja ni not. Niti errorja nism dobu niti zvoka k sm zagnal brez procesorja kar bi moral. Bom poslal za vsak slučaj še procesor nazaj.



Ce procesorja ni noter, nimas nobenega erorja za dobit. Ventilatorji se vrtijo in to je to. Edino kaksna napredna diagnosticna kartica prijavi - no cpu. To je pa tudi vse. Torej no precessor no music al kako ze :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Janac ::

opeter je izjavil:

Jep. Zelo verjetno. Kontakti so tam z razlogom ...


Če je tisti pin ravno za ozemljitev ali kaj podobno nepomembnega nima veze.

Gapi182 ::

Samson je izjavil:

Gapi182 je izjavil:

matična je crknjena. Sploh nimam kaj drugega vklopljeno not kot pa 2 kabla ki sta potrebna. Niti procesorja ni not. Niti errorja nism dobu niti zvoka k sm zagnal brez procesorja kar bi moral. Bom poslal za vsak slučaj še procesor nazaj.



Ce procesorja ni noter, nimas nobenega erorja za dobit. Ventilatorji se vrtijo in to je to. Edino kaksna napredna diagnosticna kartica prijavi - no cpu. To je pa tudi vse. Torej no precessor no music al kako ze :)

če ni procesorja ti mora dati matična znak da ga ni not.

Janac ::

Ne ni res ;)

Bo kr tko kot je Samson reku. Matična plošča ne more delati brez CPU-ja.

d4vid ::

Najbrž kot znak mislijo piskanje matične?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Gapi182 ::

d4vid je izjavil:

Najbrž kot znak mislijo piskanje matične?

točno to ja. Kolkr vem more zapiskat. Meni niti zvočnik na matični niti debug monitor ne dela. LED ki naj bi kazale napako sploh ne delajo kot bi morale. Skratka samo matična ali procesor je lahko. Napajalnik sem že poskusu na starem kompu in deluje. Star napajalnik pa na novem in popolnoma isti problem. Sumim da bi lahko blo kaj s temi vtičnicami na matični kamor gresta tista 2 connectorja.

Janac ::

Kako pa delajo Led debug?

Gapi182 ::

pokažejo kodo. Men ne naredi nič.

Furbo ::

Pa procesor mora biti notri, sicer nimaš kaj sprobavati matično.

Če pa je notri in ne dela, si pač nekaj polomil, ko si dodajal ventilatorje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gapi182 ::

morda je po priklopu ventilatorjev napajalnik nekak uniču matično. Kaj drugega si ne morem predstavljati saj se matične sploh nisem dotaknil preden se je to zgodilo.

d4vid ::

Kaj pa če bi PC popolnoma razstavil in matično, CPU (s hladilnikom) in rame zmontiral izven ohišja, priklopil na napajanje in poskusil zagnat? Ponavadi se tako čudežno kaj popravi...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Janac ::

Gapi182 je izjavil:

morda je po priklopu ventilatorjev napajalnik nekak uniču matično. Kaj drugega si ne morem predstavljati saj se matične sploh nisem dotaknil preden se je to zgodilo.

Tvoj PSU nikol!

Furbo ::

Ja morda se je v napajalnik naselil zlobni duh. Bolj možno je, da si sam uničil plato.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gapi182 ::

d4vid je izjavil:

Kaj pa če bi PC popolnoma razstavil in matično, CPU (s hladilnikom) in rame zmontiral izven ohišja, priklopil na napajanje in poskusil zagnat? Ponavadi se tako čudežno kaj popravi...

sem že. Popolnoma isti problem :D

Furbo je izjavil:

Ja morda se je v napajalnik naselil zlobni duh. Bolj možno je, da si sam uničil plato.

verjetno. Morda imam moč telekineze :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

Frenckie ::

Pa si se razelektril, predno si pričel šariti po matični plošči !?
A si imel popolnoma izključen PC pred posegom ??

Gapi182 ::

nisem kaj šaril po matični. Sam dal sem ventilatorje gor vklopu pc nazaj(prej ni imel not seveda nobenega kabla) vklopu npajalnik in prižgal in se je zgodlo to. Potem sem spet vse izklopu in ga razstavu.

Samson ::

Gapi182 je izjavil:

d4vid je izjavil:

Najbrž kot znak mislijo piskanje matične?

točno to ja. Kolkr vem more zapiskat. Meni niti zvočnik na matični niti debug monitor ne dela. LED ki naj bi kazale napako sploh ne delajo kot bi morale. Skratka samo matična ali procesor je lahko. Napajalnik sem že poskusu na starem kompu in deluje. Star napajalnik pa na novem in popolnoma isti problem. Sumim da bi lahko blo kaj s temi vtičnicami na matični kamor gresta tista 2 connectorja.



Verjemi da ne piska ce ni proca...piska pa za ram, grafiko...ker se dejansko plata ne more zagnat brez procesorja. Sele ko je prvi pogoj izpolnjen (procesor) gre bios cekirat ostale zadeve, takoimenov post.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Samson ::

Si preveril jumpercke kot sem napisal pred tem? Ne mores verjet kako hitro padejo dol kadar kaj saris po kisti...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Gapi182 ::

ta plata jih nima

Samson je izjavil:

Gapi182 je izjavil:

d4vid je izjavil:

Najbrž kot znak mislijo piskanje matične?

točno to ja. Kolkr vem more zapiskat. Meni niti zvočnik na matični niti debug monitor ne dela. LED ki naj bi kazale napako sploh ne delajo kot bi morale. Skratka samo matična ali procesor je lahko. Napajalnik sem že poskusu na starem kompu in deluje. Star napajalnik pa na novem in popolnoma isti problem. Sumim da bi lahko blo kaj s temi vtičnicami na matični kamor gresta tista 2 connectorja.



Verjemi da ne piska ce ni proca...piska pa za ram, grafiko...ker se dejansko plata ne more zagnat brez procesorja. Sele ko je prvi pogoj izpolnjen (procesor) gre bios cekirat ostale zadeve, takoimenov post.

sem tudi preveru brez RAMa in vsak RAM posebej. Vedno isti problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

Samson ::

Ja. Rami NE MOREJO piskat ker ni ispolnjen prvi pogoj - procesor. Mozno da je res kaj v tem zlomljenem pinu, ampak mislim da so ljudje podlozili zlomljen pin oz. ga nastukali, povzvignili da je bil stik. Vendar moras vedet da je tam mali miljon pinklcov in je treba dobro povecevalno steklo. Dej ti kaksno sliko prpopi.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Gapi182 ::

ne mel sem procesor takrat not in hladilnik in popolnoma isto naredi PC vedno. Brez rama ali z ramom isti odziv.

Samson ::

Ok. Poslji plato na servis, ce ze noces slikat da vidmo kako in kaj.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Gapi182 ::

lahko slikam samo ne vem kaj ti bo pomagalo ker ne boš vidu kaj :D

Gapi182 ::

zdj si malo pišem s hoh in msi. Obojni mislijo da je software problem. Upam da mi uspe rešit zadevo.

Gapi182 ::

eno vprašanje še. Vem da če kupiš drugo matično moreš windowse na novo. Kaj pa če dobim isti model in novo matično nazaj?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11113992 (12554) Berni_01
»

kaj bi bilo narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81511 (1069) allex
»

Namizni računalnik do 150 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
303462 (2801) lonewolf_
»

Računalnik noče vžgati

Oddelek: Strojna oprema
414671 (3954) speedtouch
»

2 beeps (POST)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141067 (844) RuskiSnajper

Več podobnih tem