» »

Problem z mojim osebnim racunalnikom

Problem z mojim osebnim racunalnikom

*ziga* ::

Zivjo, normalno kot vsako jutro sem prizgal racunalnik. Racunlanik ni sel v windowse.Racunalnik se prizge normalno(ventilatorji in drugi hladilniki na komponentah).Vse zgleda normalno samo imam crn zaslon in utripa lucka na ekranu kot ko je racunalnik ugasnjen.Izlocil sem ze da je poskodovan disk, rami ali proceosr saj sem jih testiral na 2nd PC-ju in delajo normalno.Tako, da kaj mislite? jemogoce kriva graficna kartica, ki je stara kak mesec, da slike ne prenese na monitor...z monitorjem je vse vredu, ker sem ga testiral z drugim racunalom. Napis na plati(p5b dlx) gori normalno in vse se zdi normalno kot sem zue povedal...

Se pravi golavni osumljeni so napajlnik, graficna in plata.Ampak zdi se mi, da ce bi bil v okvari napajlnik bi mi tudi skurilo procesor in plato tako da ne bi vec nic gorelo...sicer pa nisem strokovnjak za take stvari. Racunalnik sem raztavil in ga polozil na mizo ampak se kar isto...

Hvala, LP

klemennn000 ::

Jaz sem imel enak problem in bila je kriva plata.. Odpri računalnik pa poglej če je vse lepo zvezano, pa grafo poglej in se prepričaj če je trdno not vstavljena

*ziga* ::

Sej sem racunalnik dal vn iz ohisja in na mizo, pa je bilo isto.To se mi je enkrat ze zgodilo ampka mi je po parih dneh zacel kar sam od sebe delat. Samo nevem kje bi lahko bil problem. Ce imate se kaksne ideje povejte drugace pa bo treba vrjetno malo sprobat se na drugih kompih :P

Klemen a tebi je plata crknila ?

a so tebi tudi gorele vse lucke normalno itd...

klemennn000 ::

Jaz sem v bistvu več krat mel ta problem. Prvič ko mi je plata crknila. Potem sem kupil novo in nova plata ni podpirala DVD romov al krneki tko da če sem mel dvd priklopljen na matično mi sploh v windowse ni šlo, črna slika kot pri tebi.. Potem pa še tretjič ko jumperje nisem imel vredu nastavljene, sem se neki špilu..

solatko ::

Poizkusi resetirat bios, nadgradit z najnovejšim, če so rami na drugem v redu, potem je plata fuč.

*ziga* ::

Mozno je samo nevem zakaj potem deluje normalno...vsi ventilatorji se zazenejo tudi na graficni, na hladilniku od proca in pa tisti v kisti...vse kar ces.Sem se posvetoval tudi na drugih forumih pa tudi pravijo da je plata...nevem no...bom su k bratrancu ce bo utegnu...

Pyr0Beast ::

Ventilatorji se lahko prižgejo, tudi, če plate ni noter, tako da to nič ne pomeni ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

*ziga* ::

Govorim o ventih na graficni , cpu-ju itd....

solatko ::

Poglej, če plata podpira tvoje RAM-e.

Pyr0Beast ::

Govorim o ventih na graficni , cpu-ju itd..
Sej ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

iskra ::

Jaz sem potreboval ene tri ure, da sem ugotovil, da GF5700 potrebuje dodaten vir napajanja - do te točke sem imel iste simptome kot ti. Nato pa se mi je dogajalo, da se je molex odklopil (šašava izvedba brez varnostnega zaklepa). Ti to štima?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

*ziga* ::

Mam na graficni tist zaklep tak da ni to problem.Plata podpira rame, ker mi je prej delalo.Sem dal graficno u drug slot & je enako. Bom probal nekje testirat graficno ce dela. Sej cene bo pa pac treba drugo kupit....

Plato so najvrjetneje ubili vmodi, ker sem jih mel predolgo gor :'( :'(

Pyr0Beast ::

Če imaš srečo, ti je najverjetneje samo kakšen mosfet odneslo ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roli ::

Za take težave so krive lahko tudi čisto banalne stvari. Na eni starejši P4 sem imel identične problem. Vse izgledalo normalno samo slike ni bilo. Sem menjal napajalnik in je bilo potem nekaj časa dobro potem pa je bil spet enak problem. Nazadnje sem nekje dobil nasvet naj pogledam kontakte na vseh karticah in jih očistim s papirjem. Sem dal vse kartice ven in vstavljal nazaj not in, ko sem prispel do zvočne je stvar nehala delat. Kontakte od zvočne kartice sem potem očistil s papirjem in vse skupaj je naprej delalo tako kot mora.

Čeprav pri tvojem problemu bi lahko sumil ali matično ali napajalnik.
http://www.r00li.com

*ziga* ::

V kisti nisem nasel nicesar tak da mislim, da dol ni odneslo nic. Glede napjalnika se mije ze od zacetka zgodilo sumljivo, ker ko prizgem komp se vse zazene potem se za 2s ugasne in potem zazene. To mi je prej isto delalo samo, da z kompom ni bilo problema. Samo nevem ali je plata kriva ali napajlnik, ker kakor se posminim mi je na drugi plati delalo normalno. Samo je pa moznost, da je tip, ki mi je prodal napajalnik vgradil notri kaj slabsega in ga resetira zaradi kaksne napake...

Zdej pa res vec nevem kaj za hudica se dogaja ;((

Drugace pa z plate, ce povohas od blizu zavohas cuden vonj.Ceprav nevem ali je to normalno...

Bom sel k bratrancu, ce bo utegnil pa bova testirala plato in graficno pa bomo videl.Drugace pa glede tega, da bi bili kontakti umazani dvomim, ker je graficna stara kake 3 meseca. Mogoce v plati.

LP

Pyr0Beast ::

Drugace pa z plate, ce povohas od blizu zavohas cuden vonj.Ceprav nevem ali je to normalno...
Najbrž ni ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

*ziga* ::

vmod powah >:D

zdej res bo treba to stestirat, ker nimam vec idej kaj bi naredu.To smrdi blizu blizu vmodov tak da so vrjetno terjali svoj davek...drugace pa tisti mali kondici so zelo vroci(tisti ko so zraven socketa). Pa mostefi so tudi zelo vroci po nekaj minutah delovanja racunalnika brez slike...

Sam zdej nevem...nisem prej nic slatal tak da nevem :D

Pyr0Beast ::

Mah, kakšen fet je samomor naredil, to je pa to. Da se zrihtat za bajno majhne pare.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

*ziga* ::

Na plati ni videt na oko na hiterco nic cudnega. Bom v kratkem poslikal...

btw, pyr0 iz kje si? mogoce lahko skleniva kak posel :D

*ziga* ::

Sem zdaj stestiral plato & graficno in prisel do ugotovitve da je graficna pokvarjena. Bom ju3 poklical AGT in upam da ne bo tezav z reklamacijo.

Pyr0Beast ::

Dobro :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1409081 (7585) rzidar1
»

POMOC PROSIM Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575056 (4613) Xserces
»

ali je crknila plosca ali procesor... kako ugotoviti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141403 (1122) bf4ed
»

RAčunalnik se samodejno restarta!

Oddelek: Pomoč in nasveti
251789 (1325) maxsustar
»

2 skurjeni/pokvarjeni graficni kartici

Oddelek: Strojna oprema
201238 (893) dexter_II

Več podobnih tem