» »

Western digital MyBook

Western digital MyBook

Guti ::

Zdravo!


Pred nekaj časa sem si kupil Western digital MyBook 500GB in je vse delovalo ok.
Sedaj pa naenkrat noče več, ko ga v taknem v računalnik ga vbistvu zazna naredi tisti zvok , samo da se ne odpre (da ne morem dostopati do map ki so na njem).
Zdaj pa me zanima kaj se da narediti (imam stvari gori, katere bi moral dobiti nujno nazaj)


Hvala,
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Chessman ::

- probaj priklopit na drugo mašino, če tam ne dela je kriv disk drugače je pa računalnik
- preveriti moraš tudi ali ti računalnik disk zazna in ti je povozil samo datotečni sistem na disku ali pa diska sploh ne zazna, če ti disk zazna in nimaš gor particije pač lahko probaš srečo z kakšnim programom za odpravo napak na disku ali pa za dostop do zbrisanih podatkov
- odvisno kako življensko pomembni so podatki na disku predvsem pa koliko ti podatki predstavljajo $$$ vrednost.
- v najslabšem primeru vtrgaš škatlo narazen, se posloviš od garancije in probaš disk priklopit direktno v PC, če ti bo deloval si pač tako skopiraš podatke iz njega, če pa ti ne deluje pa nimaš kaj dosti možnosti.
- lahko tudi preveriš če ti lahko pomagajo kako na servisu in ti ono odstranijo disk iz ohišja
- če pa ne moreš spraviti disk do tega da bi ga računalnik zaznal ko si ga priklopil direktno v mašino ti pa lahko pomaga še samo kakšna profi firma za reševanje podatkov iz diska. V najslabšem primeru pač probajo še elektroniko na disku menjat vendar vedi ponavadi te bo vse stalo zelo veliko.


Najcenejša varijanta pa je da podatke skopiraš iz backupa (kaj je že to, aja to je tisto kar je najbolj nepotrebno delo iz zapravljanje časa dokler ti nekaj ne crkne)

Guti ::

Probal sem z recovery programom in sem lahko rešil podatke :) hvala bogu!


Zdaj pa me se zanima kak bi lahko popravil disk, če gre.
ali je najboljše, da ga nesem na servis(ker še mam garancijo)!
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Chessman ::

Če maš v garanciji nesi na servis, pa jim razloži kaj se dogaja. Problem je samo v tem da dokler se napaka ne bo ponovila ne bodo naredili nič.
Glede na to da si uspel podatke skopirat ali ti sedaj še vedno disk ne dela ali ti je po recoveryu začel delati normalno.

Ker če ti sedaj dela imaš možnost da ti je samo povozil recimo datotečni sistem in da z diskom ni nič narobe ali pa ti bo zadeva crknila še enkrat čez nekaj časa.

Guti ::

ja nič mi ne dela
samo dokumente sem lahko prekopiral.

Ker ta pogram mi samo vbistvu najde "uničene particije", tako da ko
zaženem program mi potem omogoči da dostopam do tega normalno,
ko pa ugansem program pa nemrem vec dostopat.

A to bojo sploh upoštevala za garancijo!
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Chessman ::

lahko da moraš samo prticijo dol zbrisat pa na novo naredit, drugače pa če ne bo šla nova naredit pa morajo garancijo priznat

zcetrt ::

Na zunanjem disku se mi je zgodilo popolnoma identično pred letom in pol. Ravno tako sem uspel rešiti podatke, potem sem naredil format. Od tedaj dela bp. Napaka se ni ponovila.

Verjetno pride to tega zaradi kakšnega neprijetnega odklopa bodisi napajanja bodisi USB povezave med zapisovanjem. Fino bi sicer bilo, če bi obstajali kakšni mehanizmi (strojni, ne "safe remove") proti temu, a jg.

Menim, da disk ni v okvari. Lahko pa ga po formatu še pregledaš s kakšnim diagnostičnim orodjem.
4.

Guti ::

zdaj je še samo problem da nevem kako bi ga formatiral.
Saj diska mi ne zazna, če pa ga zaženem skozi tisti program pa mi samo mounta diska.
toraj jaz še vedno ne vidim diska:(
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Chessman ::

Torej na hitro
- na ikoni moj računalnik desni klik
- izberi upravljaj
- v levem meniju izberi upravljane diskov
- v desnem oknu imaš potem spisek diskov
- v primeru da na disku nimaš particije je prvo naredi, desni klik na disk in potem izberi novo particijo (točno kaj piše ti nebi vedel povedati ker ko delam delam na pamet in si ne zapomnim točnega ukaza)
- ko imaš particojo narejeno pa spet desi klik na disk in izberi formatiranje, odpre se ti novo okno v katerem izbereš tip datotečnega sistema (NTFS) in ker imaš mogoče kakšno napako izklopiš hitro formatiranje diska.
- stisneš tipko za začetek in greš na kafe.

Guti ::

Stvar deluje brezhibno.
hvala ti Chessman.
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Guti ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162293 (1635) Spajky
»

Ne zazna zunanjega trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
135668 (5389) MrStein
»

problem z zunanjim diskom WD 2T

Oddelek: Pomoč in nasveti
243561 (3248) Marilyn
»

Unicen eksterni disk?

Oddelek: Strojna oprema
81148 (938) Karen
»

Zunanji trdi disk---nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
212343 (1826) Chessman

Več podobnih tem