» »

Ni slike preko DVI izhoda

Ni slike preko DVI izhoda

Turboslav ::

Torej imam Asus GF8600GT in monitor LG 2004WT widescreen. Če priklopim DVI kabel, se slika na monitorju sicer pokaže, ampak tam ko bi se moral pojaviti pozdravni zaslon od Viste, slika izgine, monitor pa gre v power save mode.
Če prikopim preko DVI na VGA adapterja, deluje vse ok, ampak vseeno birad imel priklopljeno preko DVIja.
Na stari GF7600GS je delalo vse normalno, tudi slika preko DVIja je bila, dokler mi izhod DVI ni crknil:\
Vsakršna pomoč je dobrodošla!:))
Sir je dober

Chessman ::

največkrat je problem v tem ker imaš napačno konfiguriran monitor pod windowsi. novejše kartice omogočajo da imaš na grafično kartico priklopljena dva monitorja hkrati. Pri tebi je kot osnovni izhod doloćen VGA, DVI pa je pod okni kot drugi monitor izklopljen, zato ti tudi izgine slika ko ti prevzame kontrolo grafike windows, dokler di kaže oni zagonski ekran od oken pa kontrole še nima windows in je slika na obeh monitorjih enaka.

V nastavitvah za grafiko in monitor si zamenjaj kateri monitor je prvi in kateri je drugi. Preveri tudi kako imaš definiran zaslonske lastnosti za uporabo dveh monitorjev hkrati,

PS: sem imel podobni problem pri kolegu z dvema identičnima monitorjema, oba priključena na DVI (grafična pač ima 2x DVI in nobenega VGA) pravtako je imel nastavljeno razširjeno namizje. Ker je en monitor posodil dalje je imel potem problem da ni bilo slike na drugem ko so okna čakala na geslo za prijavo, Kar je čisto normalno ker ko se prijavljaš v sistem imaš na prvem monitorju prijavni zaslon na drugem pa temo.

Turboslav ::

Nastavitve sem že vse pregledal, izbran imam samo en zaslon, torej na grafični kartici je aktiven samo en DVI izhod, tadrugi je neaktiven, VGA izhoda pa moja gf8600gt sploh nima.
Še kakšna ideja mogoče?
Sir je dober

Chessman ::

Torej če te prav razumem ima tvija grafična samo DVI izhode
Monitor ima pa oba VGA in DVI
Ko priklopiš monitor z VGA kablom na VGA-DVI adapter imaš sliko, če pa z DVI kablom priklopiš monitor pa slike nimaš (v obeh primerih imaš seveda priklopljeno na isti DVI na grafič ni kartici.

Če zgoraj napisano drži potem bi moral napako iskati v nastavitvah na monitorju in sam windows nima pri tem nobenega pomena.

StandAgainst ::

Vrjetno imaš nastavljeno privzeto VGA na monitorju, stisni tipko auto ali kaj takega, moralo bi delovati.

Smorny ::

Imam čisto enako izkušnjo na 940B. Nisem še našel rešitve.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486968 (6220) Janac
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114506 (4355) Saladin
»

Trije monitorji na en računalnik preko DVIja

Oddelek: Strojna oprema
192139 (1789) 5er-->
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318742 (12258) Ursus
»

LCD - iz VGA na DVI-D

Oddelek: Strojna oprema
162892 (2708) uporcek

Več podobnih tem