» »

zavarovanje za mladega voznika

zavarovanje za mladega voznika

šernk ::

vsi vemo da je potrebno zavarovanje za mladega voznika doplačati 20%. vendar me nekaj zanima.

Če mladi voznik vozi avto ki tega zavarovanja nima in povzroči nesrečo, mora kriti 20% stroškov popravila drugega avta (do neke vrednosti).

kaj pa je v primeru če nekdo drug prileti v tega voznika? nekdo mi trdi da moraš ravno tako nekaj plačati, čeprav temu ne verjamem, ker če ti je drugi pripeljal po levi skozi ovinek, ali pa se ti zaletel v rit, tako ali tako težko kaj narediš pa ali imaš 1 dan izkušenj ali 40let in se škoda na tvojem avtu krije iz njegovega zavarovanja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

koyotee ::

plačaj 20% in nimaš nobenih skrbi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ciklamen ::

Aja, pa preberi si drobni (tisti res res drobni) tisk, marsikaj zanimivega najdeš tam not. :)
- End of the Post ->

black ice ::

A ni 30% za mladega voznika? Ne vem točno zato sprašujem.

-žiga- ::

Mislim, da je tako kot si rekel. Če je drug povzročitelj, mlademu vozniku ni potrebno nič plačati, tudi če nima plačanega dodatka. Raje pa preveri pri zavarovalnici, da bo 100%.

fosil ::

Če nekdo drug povzroči nesrečo, potem on plača škodo, oziroma gre zadeva iz njegovega zavarovanja. Torej ti kot mladi voznik nič ne doplačaš.

Ampak zanašat se na to, da ti pa sigurno ne boš povzročil nesreče ni preveč pametno.

Če so zraven še kakšne telesne poškodbe je lahko tvoj delež hitro par tisoč evrov ali pa še več, tako da se s tem ni za hecat.
Tako je!

šernk ::

mah ne gre se le zato, saj ni problem plačat 20% več...vendar če imaš pri hiši več avtov se ne splača vse zavarovat, in včasih je pač treba tud drug avto peljat.

zanimalo me je zaradi ene druge stvari. hvala za pojasnila
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

baron21 ::

vendar če imaš pri hiši več avtov se ne splača vse zavarovat, in včasih je pač treba tud drug avto peljat.


V tem primeru zavaruješ vse avtomobile na Adriaticu pod običajnimi pogoji brez doplačila za mladega voznika. Plačaš 86€ za polico za mladega voznika, ki se glasi na ime voznika in ne na avto. In potem lahko voziš vse. Pri dveh avtomobilih srednjega razreda pridobiš na ta način od 200EUR dalje. Možno je da ima še kakšna zavarovalnica kaj takega, sigurno je pa na Adriaticu, sem to naredil 10 dni nazaj. S to polico lahko voziš tudi avtomobile zavarovane drugje, vendar je nekaj več za plačat.
baron21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baron21 ()

Pinzl ::

Prav včeraj je bil pri nas zavarovalniški agent,zarad avta za mladega voznika.Pri As je tako kot je napisal baron21 tako da vseeno je nekaj za mladega voznika.Če si mladi voznik in bi moral voziti več avtomobilov se ti najbolj splača opravit tečaj varne vožnje na AMZS na Vranskem in tako ti kot mlademu vozniku vseeno ni treba plačati 30%več ali pa sam plačevati škode. Če narediš preprost račun boš videl da ti je to bolje kot zavarovanje:
če boš mladi voznik 3 leta imaš pa povprečen avto te kasko pride okoli 700EUR okoli 600EUR letno
Če temu dodaš 30% je to dodatnih 190EUR na leto.V treh letih je to skoraj 600EUR.Torej če imaš več takih avtomobilov bi za vsakega v 3 letih dal 600EUR več.Lahko pa opraviš tečaj ki pride okoli 180 med vikendom in 160 med tednom in voziš vse avte brez dodatka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

Adrijan0 ::

Adriaticslovenica ima neko avtopolico za mlade. Kar dobra zadeva, plačaš cca 130eur in lahko voziš kateri koli avto želiš.

C_maniak ::

Prav včeraj je bil pri nas zavarovalniški agent,zarad avta za mladega voznika.Pri As je tako kot je napisal baron21 tako da vseeno je nekaj za mladega voznika.Če si mladi voznik in bi moral voziti več avtomobilov se ti najbolj splača opravit tečaj varne vožnje na AMZS na Vranskem in tako ti kot mlademu vozniku vseeno ni treba plačati 30%več ali pa sam plačevati škode. Če narediš preprost račun boš videl da ti je to bolje kot zavarovanje:
če boš mladi voznik 3 leta imaš pa povprečen avto te kasko pride okoli 700EUR okoli 600EUR letno
Če temu dodaš 30% je to dodatnih 190EUR na leto.V treh letih je to skoraj 600EUR.Torej če imaš več takih avtomobilov bi za vsakega v 3 letih dal 600EUR več.Lahko pa opraviš tečaj ki pride okoli 180 med vikendom in 160 med tednom in voziš vse avte brez dodatka.

ampak če ne povzročiš nobene nesreče v teh treh letih, ti povrnejo razliko. vsaj tako je pri zavarovalnici maribor.
a teh 30% je določenih al je od zavarovalnice odvisno? ker ZM ma na strani še kar 20%. lahko pa da ni bila posodobljena stran ...

Double_J ::

Če boš pazljiv, itak ne boš povzročil nesreče. Če pa ne, pa raje ne vozi.

Sam nisem nucal tega pri lastnem avtu...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

cegu ::

Še ena zanimivost (informacija iz prve roke). Kot povzročitelj nesreče nisi upravičen oz. kot sem bil od zavarovalnice obveščen mi PO ZAKONU NE SMEJO POVEDATI, kolikšno škodo sem povzročil oškodovancu (fizično in v mojem primeru tudi psihično). Zanima me, kako bo mladi voznik plačal 20% škode, za katero ne sme sploh vedeti, kolikšna je?

SaXsIm ::

cegu, to ni res. Sem imel pred kratkim nesrečo in sem od triglava dobil obvestilo o tem, koliko denarja je bilo nakazano oškodovancu za popravilo vozila.
SaXsIm

cegu ::

Pri meni je bilo res. Potem pa kakorkoli že. Tako mi je bilo povedano s strani zavarovalnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

rdecaluc ::

Drugače pa nekako morda kot opozorilo. Triglav pred počitnicami dvignil na 30% zavarovanje za mladega voznika. Vendar pa na srečo še vedno ima ena zavarovalnica 20%. (hint: zavarovalnica maribor, res nočm reklame delat)

Drugače pa ko sem se sam z avtom zaletel je v policijskem poročilu, katerega sem dobil zraven vabila na sodišče pisala ocenjena škoda obeh avtomobilov.. smešno nizka glede na to da je človek, ki je vame priletel ostal brez avta, sam pa sem se odpeljal domov. Bi rad vidu da oni zrihtajo za 300EUR celo desno stranico avtomobila :|
Est modus in rebus. ,typos

Pegaz ::

Lahko kot mladi voznik vozim avto družinskega člana, brez da bi ta/jaz moral plačati dodatno zavarovanje, in je avto zavarovan v primeru nesreče?

rdecaluc ::

Pri adriatic slovenija majo zdej eno ponudbo za mlade voznike. Lahko voziš katerikoli avto, ne samo svojega in si zavarovan.
Est modus in rebus. ,typos

steev ::

Lahko kot mladi voznik vozim avto družinskega člana, brez da bi ta/jaz moral plačati dodatno zavarovanje, in je avto zavarovan v primeru nesreče?

Nope. Razen, če lastnika podpišeš.
:|

M-XXXX ::

Če si mladi voznik in bi moral voziti več avtomobilov se ti najbolj splača opravit tečaj varne vožnje na AMZS na Vranskem in tako ti kot mlademu vozniku vseeno ni treba plačati 30%več ali pa sam plačevati škode.

Omenjena zadeva velja tudi za Adriatic Slovenica?

dork_ ::

M-XXXX, tega ne vem... Vsekakor se ta tečaj splača naredit - zaradi znanja, ki ga dobiš. Jaz sem ga šla delat preko Triglava in mi ni žal, sploh ker je tako ugoden.

šernk ::

dork_ je izjavil:

M-XXXX, tega ne vem... Vsekakor se ta tečaj splača naredit - zaradi znanja, ki ga dobiš. Jaz sem ga šla delat preko Triglava in mi ni žal, sploh ker je tako ugoden.


pa je to celoten tečaj ali le en manjši del? in kolk časa si čakala na tečaj od prijave?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bor H ::

Jst sem ga opravljal decembra, čakal sem približno mesec in pol.

Tečaj je skrajšan in manj intenziven kot tapravi, je pa vseeno koristen, če ne drugega vidiš kakšne razlike so med avti pri bremzanju, še posebaj pa med gumami.

šernk ::

eh potem pojdem raje na celega pa dam malce več zanj :)

tnx za info
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bor H ::

sam verjetno ne velja enako, čeprav če bi jih prosu bi ti verjetno priznali, je pa razlika med 30 in 160EUR dovoljšna da se ti splača na skrajšanega

šernk ::

ne gre se za to, glede te ponudbe bi lovil praktično zadnji vlak, ker sem čez dober mesec in pol že izven, na kompleten tečaj mislim iti zaradi sebe :)

a kdo ve če tudi zavarovalnica triglav vrača teh 20-30%, če se v tem času ne povzroči nesreča?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

dork_ je izjavil:

M-XXXX, tega ne vem... Vsekakor se ta tečaj splača naredit - zaradi znanja, ki ga dobiš. Jaz sem ga šla delat preko Triglava in mi ni žal, sploh ker je tako ugoden.

Kaj pa vem... Sem se že z parimi frendi pogovarjal, ki so bili na "Triglav" varni vožnji in do sedaj sem večina stvari že naredil na snegu/mokri cesti oziroma kadarkoli je bila prilika, tako da ne vem če se mi ravno splača it (plus še to, da nisem pri Triglavu zavarvan) 125€ pa se mi tudi ne splača dat, če potem ne bo bonusa pri Zavarovalnici...

Bor H ::

M-XXXX: verjetno nisi uspel probat prekrmarjenja in podkrmarjena v celotni obliki ;)

če ti pa ni problem je pa seveda boljše plačat poln tečaj, ampak če imaš priložnost se pa splača it na tega skrajšanega

MrBrdo ::

Jaz priporočam trening varne vožnje! Potem ni treba plačat dodatka za mladega voznika, pa še fino je in kaj novega izveš.
Je pa res da ti še vedno ne velja za "mamin" avto itd... V takem primeru se splača kaj takega kot je baron napisal.

Tečaj je drugače super, je pa res da so mene osebno malo hecali ker sem bil najmlajši tam. Ampak nič groznega še zmeraj je bilo super :) Pa še v moji skupini je bil Uroš Slak hehe.
MrBrdo

Bor H ::

MrBrdo: če je "mamin" avto zavarovan pri triglavu ga lahko prav tako voziš brez skrbi, če si opravil ta tečaj preko triglava


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje mladega voznika

Oddelek: Loža
407639 (6574) DamijanD
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012543 (7719) BCSman
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831157 (17978) Twixz
»

Kako dolgo si mlad voznik?

Oddelek: Loža
2223866 (14175) St235
»

Prometna nesreča - oderuška odškodnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
758427 (8424) BlackHole

Več podobnih tem