» »

Problem z zagonom računalnika

Problem z zagonom računalnika

T-h-o-r ::

Sestavil sem svoj star računalnik in vanj dal nov disk, sedaj pa nevem kako naj namestim windowse? Zažene se vse normalno, potem pa napiše disk boot faliure, insert system disk... v biosu sem nastavil cd za first boot device, vendar ko znova zaženem računalnik isto napiše, čeprav je disk priklopljen.... pa ne vem kako naj zdaj naredim, da bom lahko namestil windowse, disk sem naročil prek mimovrste, ali je morda crknil?

prosim pomagajte


edit: ok, sem prebral, da če ej disk nov, morm prvo zagnat z diskete in sformatirat disk! how do i do that?

prosim za nasvete
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
  • spremenilo: T-h-o-r ()

StandAgainst ::

Vstaviti moraš CD od windowsov, če imaš CD-ROM res nastavljen na prvo mesto potem se ti bo ob zagonu računalnika pojavilo neko besedil (press any key to boot from device ali nekaj takega)a ko se to pojavi pač klikneš neko tipko in to je to.

T-h-o-r ::

ja sej sem naredil vedno tako in je delalo

problem pa je, da je ta disk nov, in nima nastavljenih še nobenih particij, tako da nimam kam inštalirat OSa še.... zato me zanima kako lahko iz dosa oz. diskete formatiram disk in ustvarim particijo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

StandAgainst ::

Če še imaš stari disk potem najlažje narediš tako da oba diska priklopiš in začneš z instacijo windowsov po starem postopku samo da windowse daš na nov disk.

ok, sem prebral, da če ej disk nov, morm prvo zagnat z diskete in sformatirat disk! how do i do that?

Jaz sem tudi kupil nov disk pa je šla instalacija windowsov brez problema.

T-h-o-r ::

blagor tebi!!
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Jakka ::

ja sej sem naredil vedno tako in je delalo


Naredi tudi sedaj tako, sledi navodilom na zaslonu. Pred namestitvijo sistema imaš seveda opcijo kreiranja in formatiranja particij. Kakšne diskete... :)

T-h-o-r ::

saj naredim tako, ampak še preden bi se mi na zaslonu izpisalo press any key to boot from cd (to se sploh ne napiše), ampak mi napiše disk boot faliure, insert system disk!
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

Thor - nisi nastavil jumperja na disku, če pa imaš SATA disk, moraš nastavit v biosu, da ga bo prepoznalo, sicer se winsi nimajo kam naložit.

T-h-o-r ::

eh, nič takega ni blo, samo moj foter se je sam igral s sestavljanjem komponent in je pozabo cd-rom priklopit na matično:\
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

Zakaj pa pustiš fotra, da brez nadzora brska po mašini. Nej se gre v drvarnico s poleni igrat.

T-h-o-r ::

jah, ker bo to pač "njegov" računalnik, in je hotel čim bolj sodelovati pri njegovi sestavi:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

Ampak nikol starcev pustit brez nadzora, jih skleroza daje, pa kej pozabmo prklopit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
8941 (882) Jaman
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154099 (3550) solatko
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261885 (1322) pegaso
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61391 (1157) solatko
»

Problem z bootanjem v WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101070 (955) Cr00k

Več podobnih tem