» »

Problem z bootanjem v WinXP

Problem z bootanjem v WinXP

Cr00k ::

Pozdrav vsem!

Imam problem, kateri je po eni strani hecen, po drugi strani me pa zelo jezi...

Namreč, kolegici sem se spravil rihtat PC, kateri se noče bootat v windowse... Rečem si verjetno je disk šel, vgradim novega... inštaliram windowse, vse ok... lepo se boota v windowse, inštaliram vse driverje, resetiram - noče se bootat!?!?!

napiše samo DISK BOOT FALIURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK...

Kasneje ugotovim, da se računalnik boota v windowse samo če je v cd-enoti inštalacijski cd od windowsev xp?!?!?!

Se pravi: če je Windows XP install CD v računalniku - se lepo boota v windowse (pač pustiš, da se ne boota s cdja ampak z diska)

Če v računalniku ni CDja se noče bootat, in napiše zgolj DISK BOOT FALIURE....

KJE JE FORA?!

Prosim, če ima kdo kakšen predlog, nasvet, izkušnje s takim čudnim obnašanjem računalnika, da priskoči na pomoč!

Hvala in Lp, Rok

ps. nimam pojma, katera matična je v računalniku (ena no-name), proc Celeron 2800, 512mb rama... kar pa mislim da ni toliko pomembno...

pps. opazil sem tudi, da se zlo počasi računalnik zažene, tj. kakšnih 3-5min rabi preden se začnejo windowsi bootat (če je cd notr - se ve) - ima kdo kakšno idejo?

Edit: Typooo
  • spremenilo: Cr00k ()

bluefish ::

morda je zagonski sektor fuč. Zaženi CD od Win v Repair Mode in vnesi fixmbr. Ali ima samo en disk?

John Abruzzi ::

V BIOSu naštimi da ti boota iz HDD:\

Cr00k ::

morda je zagonski sektor fuč. Zaženi CD od Win v Repair Mode in vnesi fixmbr. Ali ima samo en disk?

Je samo en disk ja. Bom probal z fixmbr. Sporočim rezultat, me pa skrbi, da ne bo pomagalo, ker imam zdej dva diska (prejšnjega in sedajšnjega, katera lahko bootam na isti način - tako da je cd notri...


V BIOSu naštimi da ti boota iz HDD

Fora je v tem, ce dam za 1st boot device HDD0 in 2nd cdrom - NE BOOTA v winse

če dam pa 1st CDROM in 2nd HDD0 - BOOTA v winse (samo more bit windows install cd notri)




Ima kdo še kakšno idejo?

lp, Rok

Cr00k ::

blueFISH: fixmbr, ni obrodil nobenih sadov...

Tako, da se vedno iščem možne rešitve za odpravo problema...

anyone?

Lp, Rok

bluefish ::

v Win poišči še boot.ini (skrita datoteka) in prilepi vsebino sem.

amigo_no1 ::

Preveri v biosu "Disk boot sequence".

Zgodovina sprememb…

netanyahu ::

napiše samo DISK BOOT FALIURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK...
Se pravi: če je Windows XP install CD v računalniku - se lepo boota v windowse (pač pustiš, da se ne boota s cdja ampak z diska)


Iz prve roke:

Particija s sistemom nima nastavljene zastavice bootable (ali active). V prvem primeru Windowse želi zagnati BIOS, v drugem primeru jih zažene namestitveni program na CDju; dve čisto različni situaciji.

Če imaš kak Linux live CD lahko zastavico nastaviš npr. s programom GParted. Zagotovo ga ima Ubuntu, lahko pa vzameš tudi GParted live CD, ISO slika je velika samo 30 MB.

Cr00k ::

Preveri v biosu "Disk boot sequence".

Sem že napisal, kako je s tem... če je prvi HDD0 in drugi CDROM - ne boota! Obratno pa, pod pogojem, da je windows XP install CD notri...

Particija s sistemom nima nastavljene zastavice bootable (ali active). V prvem primeru Windowse želi zagnati BIOS, v drugem primeru jih zažene namestitveni program na CDju; dve čisto različni situaciji.

Sem probal oz. preveril z Gparted (btw. luštna stvarca), vendar disk ima boot flag...

Huuuhhh... X-Files? Ima še kdo kakšno idejo? Men jih je zmanjkalo...

Lp, Rok

JohanP ::

Izklopi čim več naprav (cd-rom ipd) in poskusi znova. Lahko gre za star (slab) PSU.
Zamenjaj podatkovni kabel (sklepam da je U-ATA). Lahko gre za poškodbo kabla.

Cr00k ::

Izklopi čim več naprav (cd-rom ipd) in poskusi znova. Lahko gre za star (slab) PSU.

vse odstranil in preizkusil z drugimi napravami (no, ja razen proca)... neuspešno...

Star (slab) PSU. Kaj za enga hudiča je to?

Kabel tudi ni kriv..., je nov...


Jst ne vem več, kaj bi še lahko bilo... Mogoče gre matična proti koncu svojega delujočega cikla :)

Lp, Rok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
303172 (2323) crniangeo
»

Select proper boot device

Oddelek: Pomoč in nasveti
414896 (2925) arc-x
»

Kako izbrisati vse iz trdega diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292502 (1794) VoidRay
»

Instalacija windows Xp se prekine....

Oddelek: Pomoč in nasveti
131115 (935) amigo_no1
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311914 (1628) Al-Ni

Več podobnih tem