» »

Talno ogrevanje

Talno ogrevanje

Loki ::

bi lahko kaksen medicinec povedal, ce talno ogrevanje po celi hisi povzroci na dolgi cas kaksne probleme? (ne vem konkretno zakaj, ampak slisal sem priporocila, da naj bi bilo samo v kopalnici).
I left my wallet in El Segundo
  • zaklenil: Tomi ()

Phoebus ::

Ne smeš imeti prevročih tal, če so "mlačna" ni panike.

chief tec ::

Talno, stensko gretje je idealno, če so izpolnjeni določeni pogoji.
Ni kroženja zraka (kot pri radiatorjih), s tem precej manj prahu, veliko bolj zdravo v tem smislu.
Temperatura zraka v sobi je do 2stC manjša kot pri radiatorskem gretju, počutje-občutje temperature drugačno, veliko boljše.
Ni velikih temp. razlik merjeno na tleh in v višini glave, kar je popolno nasprotje radiatorskega ogrevanja.
Temperature površine tal pri talnem gretju maximalno do 29 stC, seveda mora biti sistem ogrevanja dobro reguliran, glede na spremembe temperatur zunaj/znotraj. To je nujen pogoj.
"Tople" noge povečajo občutek ugodja, zmanjšajo možnost prehladnih obolenj,...
Vsekakor pa temperatura tal ne sme presegati 30stC, saj potem začne vplivati na pojav "telečjih nog"-zatekanje.
Zelo pomembna je izolacija hiše/stanovanja, saj pri slabo izoliranih objektih težko dosežeš optimalen učinek/izkoristek, kar pomeni, da je potrebno v tem primeru objekt dogrevati z radiatorji ali drugače.

Talno ogrevanje, stensko, stropno,...v kombinaciji z alternativnimi viri je prihodnost.
(toplotne črpalke, sončni kolektorji, sončne celice; nizkotemperaturni sistemi ogrevanja - male izgube, dobro počutje...)

gradbinc ::

Kar se tiče talnega ogrevanja ali kombinirano z radiatorskim ogrevanjem! Naj povem da je bila moja tudi skeptična glede tega kako okoli krčenju žil in zadostne toplote. Odločila sma se za talno po celi hiši in toplotno črpalko, ker je talno ogrevanje s toplotno črpalko največji izkoristek! Kombinacija talno in radiatorji pa je tko, tko, Moj inštalater ima kombinacijopa je rekel, da bo dal radiatorje vse ven in nardil komplet talno! Kar se pa tiče praha je pa pri radiatorju več kot pri talnem. Radiator piha topel zrak ven, pri talnem pa nič ne piha. Aja, pa še to. V talno se lahko spuša temperatura do 35 oziroma 36 stopinj! Kar pa je več kot temperatura telesa pa naj nebi bilo dobro! Pogovarjal sem se tudi s Dr. za ožilje in mi je sam dejal da ni s talnim nič narobe, ker ni bilo nikoli dokazano, da naj bi povzročalo krčne žile!

Tomi ::

metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858557143 (7644) edi123
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937472 (14112) fikus_
»

Talno ogrevanje - da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8538895 (11966) urosh
»

Talno gretje in kurjenje na drva

Oddelek: Loža
336716 (5571) Daniel
»

Consko talno ogrevanje

Oddelek: Loža
193630 (3192) mirch

Več podobnih tem