» »

HD-DVD je mrtev - Tokrat uradno

HD-DVD je mrtev - Tokrat uradno

engadget - Na današnji dan je Toshiba naznanila, da bo prenehala izdelovati pogone, samostojne predvajalnike in vse ostalo v povezavi s HD-DVD. Dokončna zaustavitev proizvodnje HD-DVD materiala naj bi se zgodila do marca letos. To seveda pomeni, da je Blu-Ray zmagovalec te vojne formatov. Pri Toshibi pa so še povedali, da zaenkrat še raziskujejo možnosti HD-DVD pogonov pri prenosnikih. Zdajnšnji lastniki HD-DVD zapisovalnikov in snemalnikov ba bodo lahko medije še vedno kupili preko spleta.

Toshiba zaenkrat ne planira prehoda na Blu-Ray format vendar obstaja tudi ta možnost. Več o tej tragični novici si preberite na engadget.com.

Počivaj v miru HD-DVD!

43 komentarjev

keber ::

Naj zmaga boljši! :)

(meseci se pišejo z malo)

Meki ::

Kakšna tragična novica neki?! Končno! Bluray je itak veliko boljši.

fiore ::

meni se niti ne zdi tragično. sej je (skoraj) vseeno kdo zmaga, važno da je konec...

lolek84 ::

Po eni strani je res dobro, da se 1x razčisti zadeva.
Čeprav hmmmm 32 gb veliki filmi? Boge naše povezave, če bomo hotli najti kaj na "travniku" :D

Golnar ::

ah, nic se nebo spremenilo, glih tako bodo 720p filmi, ki so super kvalitete, pa tistih 8gb, ki pa tudi za navadno 1mbit povezavo ni neka grozna sila

Blazz ::

me zanima kaj to pomeni za xbox360

robert512 ::

jaz prisegam na usb kljucek tko da so mi te plosce totalno out

Dami ::

me zanima kaj to pomeni za xbox360

Nič. Verjetno bo pa prišu kak externi blueray player al pa mogoče kr integriran (very unlikely sicer).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BigFoot ::

Končno! Sem že cel dan dobre volje zaradi te novice.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

R33D3M33R ::

Bo vsaj manj kolobocij okrog združljivosti.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tr0n ::

To zal se kar nekaj casa ne bo vplivalo na ceno Bluray medijev/filmov/iger.

roli ::

Jaz sem tako in tako bil nekako zagovornik Blu-Raya predvsem zaradi kapacitete. Res pa je, da je pri tem tudi višja cena. No ja morda bo sedaj prišlo do znižanja cen Blu-Ray medijev in pogonov.
http://www.r00li.com

murmur ::

Koncno prihajajo tudi cenovno dosegljivi bluray pekaci. plextor

Saladin ::

The King is dead. Long live the King.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

edge540 ::

Končno. Da ne bo takšnega sranja kot z +- DVDji.

fiore ::

hm, ne vem kako je pri nas, ampak v italiji kjer sem si jaz kupil en blu-ray film, ni bistvene razlike v ceni med dvd in blu-ray filmi. cene se gibljejo med 15 in 20 €.

SebaR ::

O hvala ti bog za tole, še en razlog več da letos poleti kupim PS3.

Ubogi lastniki Xbox360 :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

driver_x ::

V nemčiji sem gledal BD pekače že za manj od 300€.

opeter ::

Pekač bom kupil, ko bo 30-35 €. Prej pa ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

USS Liberty ::

USS Liberty ::

Toshiba sicer sedaj pravi, da ne bodo izdelovali blu ray playerjev, ampak skoraj prepričan sem, da bodo verjetno že tam za božične praznike na trg dali svoj prvi blu ray player, tako kot je nekoč sony, ki je pogorel z betamaxom, začel izdelovati VHS recorderje...

Kar sem pa tiče te vojne formatov, je bilo pa itak jasno že od takrat, ko je Warner Bros najavil, da bo podpiral izključno blu ray, da je HD DVD v globoki komi iz katere se ne bo nikoli zbudil... Toshiba je včeraj samo izključila naprave, ki so HD DVD umetno držale pri življenju...

Vesel sem, da je zmagal razum in da je zmagal boljši format...
Cene blu raya bodo pa itak padale to je jasno... samo spomnimo se, kako so bili nekoč dragi DVD predvajalniki, koliko pa stanejo danes...

DixieFlatline ::

Vojna je bila predolga, sedaj bodo pa počasi pobudo na HD področju prevzeli Apple in ostali ponudniki videa na zahtevo. V zahodnem svetu(urbanem delu) zna biti l. 2010 100Mbit/s linija nekaj običajnega,zakaj bi potem kdo kupoval ploščke?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

SasoS ::

Blu-ray je dost bolj uporabniško neprijazen kot je (bil) HD-DVD. Regije, BD+ (profile 2.0, ki ga v celoti ne podpira še praktično nobena naprava)...HD-DVD je kljub manjši kapaciteti bil bolj uporabniku prijazen. Sony je evil (kdo se spomne rootkitov >:D)...

elhombre ::

ebay ima že pekače pod 300 evri.
Doomsday is coming!!

opeter ::

Zakaj pišete vedno, da je Sony ta glavni?
Res, da je bil eden od glavnih pobudnikov nastanka Blue-Ray Alliance, ampak ima Sony prav takšne pravice in dolžnosti kot ostali v tej zvezi.
To, da je Sony v svojega PlayStationa vgradil BR je pa spet bolj sreča kot ne. Ni bilo nobenega zagotovila, da se bo vojna "tako hitro" končala. Lahko pa bi bila situacija tudi obratna in bi Sony bil tisti, ki bi se udarjal z glavo v zid zaradi vgrajenih BR enot v svoje PS3. Ampak na njihovo srečo se je za njih zgodba končala s hepiendom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Brane2 ::

V bistvu bi sedaj Toshiba lahko ponudila svoj HD DVD računalničarjem praktično za proizvodno ceno in odprtega, brez raznih DRMjev.

Folku bi se strgalo in čez noč bi se situacija obrnila.
On the journey of life, I chose the psycho path.

opeter ::

Brane2, heh, to bi jaz rad doživel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AndY1 ::

Dejansko je HD-DVD standard tehnološko bolj napreden in ima manj DRM-ja kot Blu-Ray, pa še regijske zaščite nima. Je cenejši za izdelavo predvajalnikov, ker so le-ti (proizvodno gledano) le nadgradnja DVD pogonov in tudi izdelava HD-DVD medijev je cenejša. Edina colka je bila manjša kapaciteta, kar se pa pri HD flmih ne pozna, ker kdor uporablja kaj Matroska filmov ve, da se na 8.5GB dobi zelo kvaliteten 1080p film. Poleg tega je HD-DVD že v osnovi imel featur-je, ki jih Blu-Ray dobiva šele s profilom V2 (PIP (recimo za režiserkse komentarje)), vendar ga Blu-Ray predvajalniki (še) ne poznajo, oz. bo obstoječe (razen PS3) zelo težko nadgraditi.
Velika cokla Blu-Ray standarda je tudi počasno branje le-tega. Prav zaradi tega se vedno več PS3 developerjev zateka na inštalacijo igre na PS3 HDD namesto da bi tekla direktno z optičnega medija (kot npr. ista igra na X360).

Na žalost ne zmaga vedno boljši standard, kar se je že pokazalo v vojni med VHS in Beta-Max, kjer je bil slednji bolj napreden.

Gregor P ::

Današnja novica:

"Japonska proizvajalca elektronike Sony in Toshiba sta danes uradno podpisala dogovor za ustanovitev skupnega podjetja za proizvodnjo pomnilniških čipov NAND flash, ki bo zaživelo že aprila."
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

OldSkul ::

Če bi M$ HD-DVD enote že od začetka vgrajeval v xbox, bi še zdaj bila tekma med obema formatoma. Pač PS3 je pomoje edini krivec za to, da je BluRay prevladal.

ahac ::

Vesel sem, da je zmagal razum in da je zmagal boljši format...


Razum?
Sej niso izbral Blueray zato, ker bi bil boljši... ampak zato, ker je Sony podporo studijev zelo dobro plačal.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zdobersek ::

@ OldSkul: Pač PS3 je pomoje edini krivec za to, da je BluRay prevladal.

PS3 ni bil tako gromozanski uspeh, da bi bil edini krivec za prevlado Blu-ray.


Kar se tiče cen - Blu-ray je zdaj v monopolskem položaju, cene ne bodo padale tako hitro, kot če bi bil HD-DVD še (resen) konkurent.

kopernik ::

Prodaja PS3 res ni tako dobra kot drugih konzol, toda moraš gledati na PS3 kot na blu-ray predvajalnik. V tem pogledu sem nekje zasledil, je bila prodaja blu-ray predvajalnikov približno desetkrat večja kot hd-dvd predvajalnikov.

'FireSTORM' ::

Po eni strani je res dobro, da se 1x razčisti zadeva.
Čeprav hmmmm 32 gb veliki filmi? Boge naše povezave, če bomo hotli najti kaj na "travniku" :D


"telefonisti" in "župniki" že vedo zakaj se tako na veliko dela na optiki...
Those penguins.... They sure aint normal....

OldSkul ::

En na jokerju že prodaja hd-dvd toshiba za 300EUR8-O :\

OChack ::

za 299€ sm pr nas novga vidu, pa nevem a ma eventus al kdo ma, mal poiscte na najdi.si.....govorim o bluray
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

OChack ::

no še tok o temu kok se sonyu mudi znižat cene enot, sedaj ko je uradno zmagov

http://www.fudzilla.com/index.php?optio...

ubistvu s emu en mudi in cene še dovg ne bojo pod 100 ali 50€ tko da bomo DVDje še naprej gonilč, pa upam da se pocenijo dvoslojni
Int€l inside, IDIOT Outside

kopernik ::

Itak da se bo pocenilo. Boš videl, isto bo kot pri ostalih tehnologijah. Najprej so stvari drage, nato pa gredo cene navzdol.

mile ::

pa sej ne bo samo sony delal predvajalnike in pekače

guest #44 ::

jz temu nism sledil neki dosledno. a to pomeni, da hmalu ne bo več mogoče dobit DVD-jev (navadnih oz. HD)? al to se zaenkrat tiče le za filme in podobne stvari?

Tr0n ::

DVDje bodo pocasi izginjali ja. Ampak to se ne bo tako hitro.

[SkA] ::

Nevem od kje ljudem neka fiksna ideja, da bodo potrošniki na slabšem, sedaj ko je samo en format. A pri CDju smo bili na slabšem? Pri DVDju?
To da je končno zmagal en format je kvečemu dobra stvar - proizvodnja in prodaja se bo dvignila, kar bo dejansko pripeljalo do nižjih cen, ne pa to da se dva formata tepeta na trgu.

Kakšen monopol lepo vas prosim, proizvajalcev blu-ray enot je že sedaj malo morje in ker je končno zmagal en format, jih bo še več. In slednji se bodo tepli za svoje kupce na trgu. Pri založnikih blu-ray ploščkov pa tudi ne bo nič drugače. Pa še tehnologija bo hitreje napredovala, ko bodo iskali nove načine cenejše proizvodnje.

Sicer pa, delati analize cen en teden po uradni ukinitvi HD-DVD formata je neumnost. Upam da res ni kdo pričakoval, da bodo sedaj cene čez noč padle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Invictus ::

Monopola na bo. Če kdo misli da zadevo pelje samo Sony, naj si ogleda naslednjo stran:

www.blu-ray.com

Tam je kar precej proizvajalcev navedenih, poleg tega pa se mi zdijo cene filmov prav svinjsko poceni (najbrž samo pošiljanje v USA ;(( ).

LP I.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD-DVD je mrtev - Tokrat uradno

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436620 (3679) Invictus
»

HD DVD je mritev

Oddelek: Zvok in slika
192486 (1666) SasoS
»

Vse o High Definition + xbox 360 HD DVD review (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
778605 (6180) trdoreh
»

Toshiba ponovno želi združiti HD DVD in Blu-ray

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
414547 (3233) Stepni Volk
»

HD DVD v prednosti napram Blu-rayu

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
324711 (3493) Stepni Volk

Več podobnih tem