» »

HD DVD je mritev

HD DVD je mritev

ironmaiden ::

Sony zmagal, vse se je začelo z prestopom Warnerja k BR taboru kar je sprožilo plaz.

http://www.engadget.com/2008/02/16/tosh...

Škoda HD se bo posledično počasneje cenil kot bi se drugače, gledam pa sedaj Sony PS3.

OldSkul ::

Ja nč, takle mamo, BR je zmagal in to je to. Najbrž pa ni ravno vsem vseeno, saj so mnogi že kupili HD-DVD pogon in filme na tem mediju.

USS Liberty ::

Toshiba je svoje HD DVD playerje prodajala po dumpinških cenah, zraven pa delila še po pet brezplačnih filmov, pa je vseeno izgubila "vojno" s Sonyjem...Toshiba je na vsakem playerju, ki ga je prodala izgubila 200$, podkupila je Paramount s 150 milijoni $, da je prestopil na HD DVD stran... in vse to ni nič pomagalo...

Sony je igral pametno... za nekaj časa je počakal in ni hitel na trg s svojim PS3, da je lahko potem v PS3 začel vgrajevati blu ray pogone.... Na svojo stran je pridobil najprej Disney in Fox nato pa še Warner/New Line Cinema... Sony pa ima itak še v svoji lasti Sony Pictures/Columbia studio...

Razlika med formatoma sicer ni velika, ima pa blu ray to prednost, da na 50GB diske lahko pač daš več podatkov kot na 30GB HD DVD, zato ima veliko blu ray filmov PCM in DTS HD MA zvok, kar na HD DVD ne moreš stlačit...

Jaz sem že od vsega začetka podpiral blu ray... ogledal sem si že par filmov...

Pa že če primerjamo imeni HD DVD in blu ray, je bilo jasno, da format s tako neizvirnim in dolgočasnom imenom kot je HD DVD, ne more osvojiti množic...

Zheegec ::

Najbrž je za zmago nekdo nekoga podmazal z €€€ oz $$$.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

coffeetime12 ::

..."Razlika med formatoma sicer ni velika, ima pa blu ray to prednost, da na 50GB diske lahko pač daš več podatkov kot na 30GB HD DVD, zato ima veliko blu ray filmov PCM in DTS HD MA zvok, kar na HD DVD ne moreš stlačit...."

Pa še eno prednost ima PS3; nanj lahko namestiš Linux in dobiš multimedijsko mašino8-)

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Linux ni ravno idealen OS za multimedijo, se ti ne zdi?

PaX_MaN ::

Kaj pa vem, nekam veliko linux "media centre" distribucij je, medtem ko sta, AFAIK, MS-jeva samo dva. In še ta plačljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

bluefish ::

@coffetime12: zaradi tega, kar si napisal, PS3 s celotno zadevo nima nič skupnega.

jype ::

marko_stamcar> Linux ni ravno idealen OS za multimedijo, se ti ne zdi?

Ne zdi se mi. Na Linuxu imam od nekdaj manj težav z multimedio kot na konkurenčnih sistemih.

bluefish ::

res je. Poleg vsega je na voljo kar nekaj linux distribucij, ki so namenjene prav medijskemu centru. Vključujejo pa že cel kup predvajalnikov in kodekov.

Pesimist ::

Kolko vem PS3 linux niuma dostopa do graficnega hardwarea tak da ni sposoben poganjati ripanih HD filmov. Torej multimedijska masina? Not at all. Samo orginalne BlueRaye lahko spila pa kake low quality divxe. H264 nebos vido. Vsej zaenkrat ne dokler sonyu spet ne prdne nekdo v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Oxford ::

No fino ... cene pogonov bodo še pet let visoke kot hudič, podobno bo s ploščki. :(

OldSkul ::

Zakaj? Kdo pa bo potem to kupoval?

USS Liberty ::

Cene blu ray pogonov in ploškov padajo hitreje, kot so nekoč cene DVD pogonov in ploščkov...
Spomnite se, kako so bile nekoč visoke cene DVD playerjev in DVD ploščkov. Jaz sem nekoč za moj prvi DVD player dal celo premoženje, nato pa sem čez nekaj mesecev pogruntal, da sploh ne bere DVD-RW nosilcev...

V ZDA so blu ray filmi po 20$. Za Slovenijo je pa blu ray še vedno neka eksotika, kateri trgovci nabijajo cene... HD DVD moraš pa pri nas itak z mikroskopom iskat, da ga sploh najdeš...

USS Liberty ::

Toshiba je danes tudi uradno sporočila, da je kapitulirala s svojim HD DVD formatom v vojni s Sonyjevim blu ray formatom...

http://www.toshiba.co.jp/about/press/2008_02/pr1903.htm

HD DVD playerji bodo v prodaji samo še do konca marca... tako da tisti, ki ste high-tech freaki in filmofili, imate radi eksotične tech naprave, pa še nimate HD DVD playerja, imate samo še kratek čas, da ga nabavite... Kmalu bodo HD DVD playerji postali eksotične naprave, kot je recimo laser disc...

HD DVD bo tako očitno postal novi laser disc, blu ray pa novi DVD...

Tisti, ki smo za blu ray danes pijemo šampanjec...:D

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Meni je v bistvu vseeno, kateri format je zmagal, glavno je, da nista dva.

PaX_MaN ::

Khm, dva bi bolj težko zmagala.:P :D
Ampak dobro, imaš prav - še sreča, da je eden odmrl v zgodnji fazi. So teho-friki zapravili manj denarja in ga lahko zapravljajo za kaj drugega.:D Saj ne da ni že sedaj šlo ogromno zelencev stran (visoke začetne cene), ampak to bi se samo povečevalo vsled masovne potrošnje.

KoMar- ::

Mislim, poglej nesmisel glede DVD-R ter DVD+R... no, ampak to ni tako hudo kot dva različna standarda za HD video... dosti bolj elegantno bo kupit BluRay in to je to :)

Zheegec ::

Bo pa to pomenilo manjšo konkurenčnost in več DRM in pa več DRM. Vsekakor bo tudi več DRM. Sem mogoče omenil DRM?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SasoS ::

In manj star treka :'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD-DVD je mrtev - Tokrat uradno

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436625 (3684) Invictus
»

Blu-ray FTW: Warner opustil podporo HD DVD formatu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
12515303 (11271) SmeskoSnezak
»

Vse o High Definition + xbox 360 HD DVD review (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
778612 (6187) trdoreh
»

HD-DVD pridobiva?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436084 (4316) Stepni Volk

Več podobnih tem