» »

odkrivanje vdorov v wireless

odkrivanje vdorov v wireless

Kit ::

os. Windows
t-2
wireless router Level One
hub
Wireless Watch mi zazna vsiljivca, problem je v tem, da mi ga Wireshark pa ne.
Med router in modem sem priklopil hub kar tudi ne pomaga.

Zanima me če morda kdo pozna še kakšen boljši program kot je Wireshark, ker me res zanima kdo je ta oseba, ki se pojavlja na mojem omrežju.

Aja, pa omrežja ne nameravam zaklenit, ker bi se rad še malo poigral z vsiljivcem :)

saule ::

Ne razumem kje gre tukaj za vdor če sploh ni ničesar kamor bi se lahko vdrlo :\

Samo da se ne bo tale vsiljivec na konc igral s tabo :D

Opkow ::

In kaj tocno ti sporoci Wireless Watch?
Hub nima veze.

Ce bi se res rad poigral z userj, ki se popajo na free WiFi tocke, si postavi router na Linux sistemu in uporabi sledeci link.

Ethical ::

Ali imaš nastavljena gesla za ruterje, switche,.. kot prevzeta gesla?Spremen gesla in v skrajnem primeru šifriranje če že ne gre drgač. Vendar pa nevem niti kaj želiš?Dej mi en dokaz, po katerem si ugotovil da gre za vsiljivca? in kaj ti je ta vsiljivc naredu(če ti je že):D

lp
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

amigo_no1 ::

Spremeni ssid, nastavi kodiranje na wpa2-psk (Aes), geslo za wireless naj ima maksimalno dolžino. Nastaviš še geslo za dostop do routerja in je konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Ethical ::

...Naredi tako kot je povedal jeje997.

lp
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

T0RN4D0 ::

Aja, pa omrežja ne nameravam zaklenit, ker bi se rad še malo poigral z vsiljivcem :)


Če maš vse odklenjeno za moje pojme sploh ni vsiljivec. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Kit ::

No pa zamenjajmo besedo vsiljivec z gostom.

Spraševal sem po programu, če kdo pozna kaj boljšega od Wireshark.

Mene samo zanima kdo je ta gost, nič mi ni storil, samo priklaplja se na mojo mrežo in vem, da bi lahko to rešil z gelom.

Mr.B ::

Če imaš vse odklenjeno, si sam kriv. Prilika dela tatu ? Realno pa tako, Winsi se ti bodo lahko prijavili avtomatično, v odprto omreže, saj to je temu namenjeno odprte toče po Ljubljani..Tudi če je računalnik okužen, pa ti okuži celo mrežo, si ne boš mogel nič pomagati, niti po sodni poti, ker si dejansko za varnost odgovoren TI, in ti si z namenom pustil omrežje odprto, torej lahko vsiljivec dejansko tebe toži, ker hočeš v obratni smeri, prti na njegovo računalnik…..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ethical ::

Kakšno indetifikacijo pa misliš?Max kar lahko legalno dobiš je iz katerega dela Slo izhaja ip clienta ki se poveže na tvoje omrežje. Če misls da bos ugotovol, kater Krajnski Janez stoji za tem se pa lahko samo na glavo obrneš. Je pa tako kot je Mr.B rekel, sam si odgovoren za svoje omrežje. WAN je za moje pojme (kjub šifriranju) še vedno dost nevaren za postavitev takšnega omrežja doma. Upam da se bo to nekoč mogoče malo spremenilo.

lp
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Matek ::

Kakšno indetifikacijo pa misliš?Max kar lahko legalno dobiš je iz katerega dela Slo izhaja ip clienta ki se poveže na tvoje omrežje. Če misls da bos ugotovol, kater Krajnski Janez stoji za tem se pa lahko samo na glavo obrneš. Je pa tako kot je Mr.B rekel, sam si odgovoren za svoje omrežje. WAN je za moje pojme (kjub šifriranju) še vedno dost nevaren za postavitev takšnega omrežja doma. Upam da se bo to nekoč mogoče malo spremenilo.

Ne se hecat. Ce se clovek poveze na _njegovo_ omrezje, bo uporabljal tudi njegovo internetno povezavo in posledicno njegov zunanji ip, kar pomeni, da ne bo mozno preveriti priblizne geografske lege na podlagi tega podatka.

Pa tudi sicer -- ce se nekdo poveze na tvoje brezzicno omrezje, je najbrz, geographically speaking, precej blizu >:D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Vice ::

Mene pa resno zanima zakaj si postavil tisti hub vmes. To bi pa res rad slišal....

Vice ::

Wireshark je čisto OK če ne eden boljših, vendar se bojim da ga sam uporabljaš v napačne namene, drugače pa BT linux, kjer imaš dovolj teh orodij zraven za "testiranje"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DD-WRT konfiguracija omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151517 (1281) Hayabusa
»

Spremljanje prometa na routerju

Oddelek: Omrežja in internet
101430 (1192) SSH
»

WiFi ruter-pozabljeno geslo

Oddelek: Omrežja in internet
1110342 (9486) lali12
»

Nov napad na domača omrežja: Drive-By Pharming

Oddelek: Novice / Varnost
335794 (4430) Azrael
»

IIS 5.1 - napaka

Oddelek: Omrežja in internet
121060 (938) Damjan Jagar

Več podobnih tem