» »

USB gonilnik?

USB gonilnik?

alkoo ::

Pozdravljeni!

Imam težavo z usb-jem po sveži namestitvi xp-jev. Le-ta nikakor ne deluje. Problem je v tem, da nimam nobenih gonilnikov na cdjih, ker je to rabljen računalnik, pripeljan iz nemčije. Za zvok in grafiko sem po mučnem iskanju našel gonilnike za usb pa jih ne najdem (obstajajo sploh ali bi morali po defaultu delati?).
Odprl sem pc, vendar na plošči nisem našel proizvajalca in/ali modela. Našel sem le model čipovja (intel fw8280ieb).

Ali kdo pozna kakšno stran, na kateri bi našel kaj uporabnega ali pa pozna kak način kako odpraviti težavo? Googlal sem že ogromno pa ni uspeha.

Vsaka pomoč je dobrodošla! Hvala.

Djz3l3 ::

ali ima plata 2.0 usb porte? ce ma je ze po defu.. usb 2.0 nerabs nubenih drjavrjov :D

slowie ::

Imaš naložen SP2?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

alkoo ::

Ja SP2 je integriran v winsih.

Glede verzije usb-ja pa nisem prepričan. Kako lahko to ugotovim in kaj storiti če je 1.1 verzija?

LP

ender ::

USB bi ti moral v vsakem primeru delovati brez gonilnikov. Pojdi v BIOS, in preveri, da ni tam izklopljen.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Djz3l3 ::

nalozi tuneup in pod sistem information poglej kera plata je povej ime palte ali pa sam pogooglaj in poglej ce ti plata podpera usb 2.0 to lahko pogledas tudi v biosu

SkIDiver ::

V command prompt vpiši sfc /scannow
Mogoče bo potreben namestitveni medij od Windows XP.

solatko ::

Gonilnik za USB je v sp2 in na mnogih računalnikih povzroča probleme z neprepoznavanjem naprav. Včasih pomaga Windows repair, če pa na noben način ne gre, je pa edina rešitev PCI kartica 4+1 USB2,0, ki ima svoj gonilnik. Na visti teh problemov ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143039 (1509) RutS
»

Mybook zunanji trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
161634 (1354) solatko
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292347 (1813) itsmeanthony
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877321 (4245) planetparty
»

USB1.1 : USB2

Oddelek: Strojna oprema
91673 (1455) `ripper`

Več podobnih tem