» »

USB1.1 : USB2

USB1.1 : USB2

Slovencelj ::

Pozdravljeni!
Čisto informativno me zanima, če bi naprava, ki je narejena za USB2 delala (vendar počasneje) na USB1.1 portu?

in

ali bi tudi naprava za USB2 delala na USB1.1 portu?

Najlepša hvala za pomoč,
lp

MadMax ::

2x identično vprašanje, celo v istem stavku?
Genialno! :D

Pa recimo da imam danes malce telepatskih sposobnosti in ti lahko berem misli.
Naprava 1.1 deluje priklopljena na 2 port brez problema.
Naprava z USB2 pa na portu USB1.1 dela le pogojno, če ne nujno zahteva hitrosti ki jo zagotavlja 2.
Razni čitalci kartic in USB ključki recimo delajo, čeprav nesramno počasi. Tiskalniki povečini delajo.
Pri skenerjih zna bit pa že problem (čeprav redko), da bi pa recimo DV kamero prklopu in zajemal v real-time je pa mission impossible.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Slovencelj ::

oprosti za napako:8) in hvala za razlago :)

Slovencelj ::

še eno ne umno vprašanje:8)
a se, da software-sko spremenit 1.1 v 2 ?

Mr_Globus ::

nope

Slovencelj ::

Samo še to :)

Moja matična podpira USB2, vendar mi vedno vse na počasen način deluje. Vsakič, ko npr. vstavim usb ključ, reče, da bi ta naprava lahko delovala hitreje... Kako naj si to spremenim, da bom mel pravi USB2?

edit:
našel sem nekaj takšnega... in v navodilih pravi:
Windows XP USB2.0 Driver Installation Guide
====================================
Introduction:
-----------------
1. This driver only works with Intel ICH4 chipset & Windows XP.
2. If you're using Windows XP SP1 (Service Pack 1) or later versions, you DO NOT need to
install this driver, because they already contain software support for USB 2.0.

Installation:
-----------------
The following sequence is required to enable the USB 2.0 function under Windows XP.
1. Install QFE fix for USB 2.0.
2. Install INF driver.
3. Install USB 2.0 Driver.

"2. If you're using Windows XP SP1 (Service Pack 1) or later versions, you DO NOT need to
install this driver, because they already contain software support for USB 2.0" jaz že imam SP2 pa mi USB ne dela na USB2 verziji.
Ali bi bilo kaj narobe, če kar inštaliram tole po opisanem postopku?

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Kam pa vtikaš ta ključek? Na zadnji strani, direktno v matično ploščo, ali imaš na sprednji strani ohišja priključek?

Možno je, da imaš na sprednji strani ohišja USB hub z dvema priključkoma in ta hub je lahko USB 1.1, ki povzroča težave. Jaz imam en tak hub na spodnji strani monitorja in mi tud dela žalost na takle način.

Ta gonilnik namesti le, če imaš matično ploščo z ICH4 (starejša Intlova plošča) in WinXP brez nameščenih service packov. To je, čist mimogrede, rahlo neumno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Slovencelj ::

Samo na zadnji strani mam utiče...
Mam pa to matično Asus P4B533-M
nadju sem pa tut to"The ASUS P4B533-M features USB 2.0"

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Navadno pomaga formatiranje in ponovno nalaganje XP SP2. Bos prej resil problem, kot pa, da gres odkrivat kateri gonilnik te zajeb*va.

Torej, sformatiraj, na novo nalozi WinXP SP2, ter najnovejse gonilnike iz Asusovega weba.

PS:
Se prej naredi backup pomembnih podatkov (My Documents, Favorites (bookmarks)...)

LP

`ripper` ::

poglej ce mas v BIOSu moznost izklopa high-speed USB kontrolerja, lahko da je izklopljen in ma samo '1.1 funkcijo'.

Druga moznost, nainstaliraj si SP2, ce uporabljas XPje oz. SP4 ce uporabljas Win2000. Prejsne verzije majo omejeno podporo usb2.0 oz. si jo mogu z nekimi gonilniki resit pa niti vem ne, ce je sploh delal to.
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3.0 port standardiziran?

Oddelek: Strojna oprema
142908 (2489) MrStein
»

USB ne dela

Oddelek: Strojna oprema
73865 (2916) bastadu
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292345 (1811) itsmeanthony
»

priklop naprav na USB in zamrzovanje pc-ja...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141399 (1167) Duhec
»

USB 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
141734 (1412) CaqKa

Več podobnih tem