» »

Router + switch...ali gre???

Router + switch...ali gre???

xxx-man ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupil NETGEAR-jev wireless router, ker sem ga rabil za brezžično omrežje prenosnika, vendar imam sedaj problem, ker imajo vsi trije računalniki, ki jih imam priklopljene enak IP!
Prej sem imel vse tri priklopljene preko switcha in je bilo ok, vsak je imel svoj ip...
Zato me zanima, ali se da nekako kombinirat switch in router, recimo tako da bi imel prenosnika preko wireless routerja, ostala dva pa preko switcha tako da bi imel vsak svoj IP???
Povezavo imam preko SIOL-a...

Hvala za pomoč in LP,
xxx-man!

Spc ::

Nevem kaj si predstavljaš pod svoj IP..

1. Lokalni IP Naslov
2. Public IP Naslov

??
 

fiction ::

Kolikor si jaz to predstavljam:
Tip je prej imel switch z DHCP serverjem, ki je racunalnikom dodelil RFC1918 (lokalne) IP-je.
Sedaj je vse skupaj nadomestil z "routerjem", ki sluzi kot wireless AP, poleg tega pa ima
se 4 porte za mrezo, kamor je vtaknil tiste racunalnike na kablu, ki so bili prej priklopljeni v switch.
Problem je samo v tem, da sedaj ni DHCP-ja, ki bi dodeljeval IP-je.

Najbrz se da tudi na tej drugi zadevi vklopiti DHCP, ce ne drugega pa lahko
skonfiguriras zacasno IP naslove na vsakem racunalniku tudi sam.
Tisti star switch je tako bolj ali manj nepotreben.

Tilen ::

Tako kot je rekel fiction. Na routerju omogoči DHCP oziroma ali pa vsakem uračunalniko ročno dodeli različen lokalni IP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spc ::

Sej pa DHCP ni potreben če da vsaki mašini svoj IP.
:)
 

Tilen ::

Omogoči DHCP ali pa jih vpiše ročno, saj sem napisal tako ali? :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

680x0 ::

Če prav razumem je prej 3 računalnike direktno preko switcha imel priklopljene na modem in je torej imel 3 različne eksterne IPje... sedaj preko routerja pa se vsi skrivajo za enim eksternim IPjem, right?

Najhitreje rešiš tako, da switch priklopiš na modem, nanj pa 2 računalnika in wireless router.

Bolj elegantno je sicer, če wireless router prekonfiguriraš samo v access point, s čimer lahko gor obesiš več wireless klientov z različnimi IPji, ampak za tvoj primer je zgornja rešitev bolj preprosta.

xxx-man ::

Živjo!

FICTION, tako je...prej sem mel switch in sem se z vsakim računalnikom conectal posebej in vsak je mel svoj IP, sedaj sem vse skupaj zamenjal z routerjem zaradi brezžične povezave in gor nanj priklopil še ostala dva računalnika, vendar imajo sedaj vsi trije enake IP-je...
Hmmm, kje se pa ta DHCP da nastavit, oz. kako naj vsakemu računalniku ročno dodelim svoj IP???A se pravi da bi lahk tale router deloval na principu switcha???

C=64...sem probal tole metodo pa ne gre, ker ko sem vzpostavljal tole brezžično povezavo pol je potrebno poln kup nekih korakov in z tem da bi imel vmes switch ni šlo...

No problem je tu, ker bi res rad rabil različne IP-je, da se lahk recimo prijavi na eno stran z dvema al pa tremi računalniki, ne da bi se to opazilo...

Hvala za odgovore in LP,
xxx-man

AndrejS ::

Vsak računalnik ima svoj IP (notranji) , Od zunaj si pa viden samo pod enim IPjem.
Če pa bi rad imel več zunanjih IPjev pa kupiš takšen router, ki je sposoben večhkratnih povezav.

Rešitev je da na routerju izklopiš DHCP, in ga priklopiš preko LAN porta na tvoj switch, WAN port pa pustiš prazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548651 (842) Lonsarg
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622323 (21239) MTB
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273192 (2900) ali3n
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912594 (12126) iro
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384754 (4273) SasoS

Več podobnih tem