» »

shranjevanje vrednosti v excelovo polje

shranjevanje vrednosti v excelovo polje

blueblade ::

Živjo,

imam problem pri delu z excelom in sicer ni mi jasno kako naj naredim da si on zapomne trenutno vrednost. Moj primer: Imam število (znesek) in ta znesek želim poljubno spreminjati, na način da v drugi celici podam določen % in to število naj se spremeni. Vse lepo in prav ko prvič vnesem procentualni delež (npr. glavnica je 100 delež pa je 10 vnesem se v celici prikaže 110 vse jasno), sedaj pa želim da ko jaz zopet spremenim ta procent računa z novo vrednostjo (se pravi tukaj naj vzame 110 kot glavnico in naj potem računa procente od tega deleža)


upam da je vsaj malo razumljivo napisano.

Lp peter

urbybaby ::

Malce nrezaumljivo, a lahko daš primer (slikco)

BlackHole ::

Tole ne bo šlo, vsaj tako enostavno ne. Mogoče s kakim macrojem.
LP Marko

smetko ::

Čeprav je vprašanje napisano precej nerazumljivo, ti lahko podam nekaj smernic.
Tvoj problem razumem kot da ti hočeš, da ti excel enkrat vzame vrednost iz ene celice, drugič pa iz druge in to na način, da bi rabil detetektivskega psa, da bi ugotovil, iz katere celice naj vzame podatek.

-če želiš skopirati vrednost ki je izračuna v neki celici, uporabi [Kopiraj] [Posebno leplenje...][samo vrednosti].
- lahko narediš verigo izračunov
-...
No comment

blueblade ::

Ojla,

bom zadevo poskušal prikazati malo bolj razumljivo, in sicer rad bi naredil tole kar kaže slika
. Predvsem me zanima kako excelu povedati da naj vzame število iz celice na kateri se trenutno nahaja temu številu naj prišteje število iz poljubne druge celice in novo število naj vpiše na mesto na katerem trenutno stoji. V večini programskih jezikov bi tole zgledalo :

int a=5;
a=a+12;

upam da je tole malo bolj razumljivo:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: volkec ()

samomas ::

To ne bi delalo nikjer. Ker nisi določil kolikokrat naj se ti ponovi. Tko kot si napisal ti, bi šlo v neskončnost.
Lahko narediš tako s tem, da narediš krožni sklic in vneseš število ponovitev (Možnosti - Računanje)

Začneš tako, da npr.
Celica A1=10
A2=10%
A3=A1+(A1*A2)
A4=A3

potem vključiš število ponovitev na 1 in spremeniš celico A1

A1=A4

Dobil boš opozorilo na krožni sklic in potrdi, da je OK.

Slabost tega je, da vsakič, ko kaj spremeniš se ti bo spremenil rezultat. Za to je mogoče bolj smiselna kombinacija s kopiranjem vrednosti - zakar pa narediš makro.

Upam, da sem napisal prav. Bom kasneje še enkrat preveril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samomas ()

smetko ::

če želiš prišteti neki celici številko iz druge celice je postopek sledeč:
- postaviš se v celico iz katere hočeš prišteti in izbereš [kopiraj] (ali pritisneš tipki "control" C)
- postaviš se v celico, v katero hočeš prišteti vrednost iz prejšnje celice
- izbereš [posebno leplenje,] kjer pod operacija izbereš [dodaj].

Sam bi tvoj problem reševal na malo drugačen način in to:
v prvi koloni bi vstavil datum, v drugi koloni bi imel glavnica, katero bi pa s formulo kopiral iz polja "glavnica in donos" iz prejšnjega dne, v sledeči koloni bi imel % in v zadnji "glavnica in donos". Na ta način bi imel arhiv za nazaj, in pa po pripravi, enostaven način vnašanja.
No comment

blueblade ::

hm ja tole pa sploh ni tako slaba ideja. Bom kar tako poskusil.
@samomas tnx tut za tvoj odgovor, ampak zadeva glede prištevanja vrednosti kot sm jst napisal deluje tudi če zadeva ni v zanki se pač vrednosti seštejejo in se izpiše vsota le teh, preverjeno v javi in c-ju.

smetko ::

blueblade
To, kar si ti napisal res deluje v vsakem programskem jeziku, vendar, če izvajanje te kode vežeš na dogodek, kateri se izvrši ob vsaki spremembi spremenljivke, pa dobiš neskončno zanko. In to je približno scenarij, kako delujejo tabelarični programi. Da se izognejo takim neskončnim zankam, pa takšni programi preprečujejo krožne sklice.
No comment

blueblade ::

Ja to pa se popolnoma strinjam s tabo, nisva se najbolje razumela sedaj vem kaj misliš:). Uglaven sem ugotovil da bo zadevo najbolje rešiti s kakšnim macrom pa bo zadeva najlepše delovala, vendar tudtui bi rabu pomoč ker s temi stvarmi nisem kaj dosti delal tako da če imate kaj več izkušenj s tem bi vas prosil za kakšen nasvet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587362 (2939) -JM-
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628671 (3000) omni-vor
»

[MS Office][Excel] zaokroževanje in spajanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
164098 (3455) milc
»

Pomoč v excelu

Oddelek: Programska oprema
172374 (1989) bosces
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314543 (3965) veteran

Več podobnih tem