» »

pomoč pri zvočni kartici!!

pomoč pri zvočni kartici!!

JXS ::

končno sem prišel do nekaj denarja, ki ga imam namen zapravit za ozvočenje računalnika, problem pa nastane pri zvočni in zvočnikih. ogrel sem se za MAYA 7.1 oz. za MAYA 7.1 Gold. zanima pa me kaj potrebujem za 5.1 sistem?? so to samo zvočniki ali tudi dekoder???

D3m0|is3n ::

Stvar je taka: najprej rabiš zvočno. ki podpira 5.1 Dolby Digital. Za zvočnike je pa tako: če kupiš že pripravljen sistem ( recimo Creativov ) dobiš notri vse kar potrbuješ. Če pa sistem misliš narediti sam, se stvar zakomplicira. Potrebuješ kretnico in 6-kanalni ojačevalec (+ zvočnike 1x woofer, 5x stateliti ), kar stane precej...

JXS ::

hvala za odgovor.
sam mene še vedno zanima kako je z ozvočenjem na mayo 71.?? pa še neki me zanima, kaj če bi namesto 6-kanalnega ojačevalca, priklopil 3 stereo ojačevalce?? a to bi tud šlo??

D3m0|is3n ::

Hmm. To nebi delovalo v surround nacinu, ker ti kartica poslje ven razlicne yvoke po laylinihe kanalih. tako bi mel 3 kanale namesto 6. Beri: levi kanal, desni kanal in sredina. Kar se Maye 7.1 tice, je ne poynam, osebno pa bi priporocal Creativovo kartico Live! 5.1 ali vec


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bodo zvočniki delovali na Gigabyte Z77M D3H

Oddelek: Zvok in slika
191902 (1768) --MiRaLdInJo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353334 (2864) connel
»

Povezava med zvočno kartico in ojačevalci

Oddelek: Zvok in slika
61183 (647) chrush
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537589 (6344) gumby
»

5.1 zvok v igrah?

Oddelek: Zvok in slika
161277 (832) bastadu

Več podobnih tem