» »

ripanje iz TV-ja

ripanje iz TV-ja

andyrozman ::

Pozdravljeni !

Pred kratkim sem si nabavil externo TV "kartico" (preko USB 2), ki se imeju AverTV Usb2.0 Plus... No pod windowsi je ni bilo problem zagnati, pod linuxom pa dela tezave (ampak to je ze druga tema).... Torej rad bi iz televizije zripal eno tv serijo (in preden recete naj jo poiscem na torrentu ali jo kupim, je odgovor, da je ni za dobit (DVDji tudi ne obstajajo))... No po dveh tednih imam sedaj koncno en del, ki je celi in neposkodovan....
Torej pri ripanju sem nastavil Divx 5.0.5 in nekompresiran zvok. Prvi teden je imel posnetek napake, ker sem poskusal s preveliko resolucijo in ni mogel procesirat podatkov, drugi teden je prislo do windwows napake, no sedaj tretji teden pa sem snemail na nizji resoluciji 350x... in imam posnetek. Ce koga zanimal sem snemal preko Composite opcije (3 tremi kabli), ki so bili prikljuceni na digitalni sprejemnik... No datoteka, ki je nastala je prilicno velika 3.4 Gb (za 80 minut), od tega je 2.2 videa ostalo zvok... No problem je, da bi rad sedaj to kar imam pretvoril, tako da bi bila manjsa "standardna" datoteka za TV showe (350 Mb). Probal sem s rekompresijo Divx 5.0.5 (se enkrat) in audio Mpeg-3 128K vse skupaj pa delam v virtual dubu. Rezultat je bila precej slaba slika...

Torej moje vprasanje je... katere kodeke naj uporabil za zajemanje (sedaj divx 5.0.5 in uncompressed audio) in katere za rekompresiranje po snemanju... in kateri program bi lahko uporabil.

Do sedaj sem tu p tam zripal kaksen DVD in sem uporabljal gordian knot, s zgornjima dvema kodecoma in je bila slika vedno super... tako da prosim tukaj za pomoc....

Se vsem vnaprej zahvaljujem.
Andy

P.S.: Ce je kdo spravil to TV "kartico" da dela pod linuxom se priporocam (njena starejsa sestra (brez besedice plus) je na linux podprta te pa sploh ne morem detektirat...

Galaxy ::

Poskušaj si nastavit, da boš imel compressan video (nikoli uncompressed) ali pa uporabi drugi kodek (npr. XviD). Čeprav nevem zakaj v Auto GK ti daje slabo sliko. Pa še nekaj, TV showtime ponavadi traja 40 minut, ti pa bi rad imel 350MB (40 min) za 80 min. Nastavi na 700MB in bo šlo :))

andyrozman ::

Video je bil nastavljen na kompresijo (na divx 5.0.5) - na snemalnem programu, vendar je bil vseeno 2.2 Gb... Kaksen AutoGK? Konvertiral sem s VirtualDub-om. In tam ne mores nastavit velikosti... Po kompresiji je bila datoteka velika priblizno 550 Mb, vendar je bila kvaliteta s divx zelo slaba... Xvid je bila kvaliteta malce boljsa (vel. datoteke 622)... Ne vem mislim, da bi moral uporabiti ali kaki drug kodek, ali pa kaksne druge nastavitve... Naslednjic bom probal naj snemalni program kompresira s xvidom mogoce bo boljsi rezultat...
Hvala vseeno za komentar.
Andy

SasoS ::

Prvo kot prvo, snemaj s kakim hitrim kodekom (včasih je bil za to uporaben mjpeg, pogojno gre tudi mpeg2), s čimvečjim bitratom in čimvečjo resolucijo (720x576). Dobil boš posnetek, ki naj bo vsaj 5-10GB/uro. Nato se lotiš obdelave - najprej dodaš en kvaliteten deinterlace filter, nato po želji kak noise reduction na koncu pa resize v "standardno" 512x384 ali 448x336 in seveda 2-pass kompresijo v xvid/divx.

mimogrede...digitalni sprejemnik? :)) Snemaš iz IPTV ali DVB? V tem primeru si ga usral s kartico...raje spremljal digitalni signal direktno na kompu (po mreži ali z ustrezno DVB kartico), kvaliteta posnetkov bo neskončno boljša :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

andyrozman ::

Hi SasoS !

[quote]
Prvo kot prvo, snemaj s kakim hitrim kodekom (včasih je bil za to uporaben mjpeg, pogojno gre tudi mpeg2), s čimvečjim bitratom in čimvečjo resolucijo (720x576). Dobil boš posnetek, ki naj bo vsaj 5-10GB/uro. Nato se lotiš obdelave - najprej dodaš en kvaliteten deinterlace filter, nato po želji kak noise reduction na koncu pa resize v "standardno" 512x384 ali 448x336 in seveda 2-pass kompresijo v xvid/divx.

mimogrede...digitalni sprejemnik? :)) Snemaš iz IPTV ali DVB? V tem primeru si ga usral s kartico...raje spremljal digitalni signal direktno na kompu (po mreži ali z ustrezno DVB kartico), kvaliteta posnetkov bo neskončno boljša :))
[/quote]

Vidis to sem rabil... navodila... Na zalost sem iskal in iskal po netu, pa nisem nic nasel... mjpeg upam, da bom to nasel... Kaj mislis s kvaliteten deinterlace filter... si imel kaj posebnega v mislih... Ripanje manjkvalitetnega source-a do sedaj se nisem delal. Do sedaj sem vedno ripal DVDje, pa se to samo obcasno...

digitalni sprejemnik... ja imam televizijski digitalni sprejemnik (od kabelske), ce priznam je slika preko AverTVja (imam to AvertTV kartico USB2.0 plus) boljsa kot ona na televiziji. Signal spremljam preko komposite vhoda in zgleda da je kvaliteta kar dobra... sicer pa nisem prikcakoval kakih super izdelkov. Pac najboljse kar se da s opremo, ki jo imam....

Hvala za informacije in se vnaprej priporocam, da naredim to stvar tako kot mora bit...

Andy

SasoS ::

Kompozitni je drugače najslabša varjanta, že s-video je dosti boljši :D
Drugače pa, poanta je, da v prvem koraku čimmanj kompresiraš. Jaz že nekaj časa nisem delal tega, dandanes bi mogoče šel celo huffyuv (okoli 10MB/s če sem prav zračunal, se pravi tam 36GB/h, kar niti ni več toliko)
Za deinterlace je meni všeč kak area deinterlace (interpolate ne blend), tudi tisti modul v avisynth ni slab (ne spomnim se trenutno imena...)
Z digitalno kartico bi lahko zajemal kar digitalni mpeg2 signal in ga brez rekompresije dal na dvd ali pa z dvd2avi proceduro spravil v xvid...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS na PC z VirtualDubom

Oddelek: Zvok in slika
51410 (946) Valvoline
»

Stiskanje filmov

Oddelek: Zvok in slika
131572 (1264) Freezy
»

Montaža DV filmov

Oddelek: Zvok in slika
8992 (940) ali3n
»

Problem pri gledanju Divx-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
6771 (650) pivmik
»

Gledanje Divx filmov

Oddelek: Zvok in slika
6899 (753) trpo

Več podobnih tem