» »

Stiskanje filmov

Stiskanje filmov

DV_cam ::

8-O
Ukvarjam se z digitalno video montažo že 5 let. Montiram v Adobe Premiere 6.5 programu. Zanima me kateri kodeki so najboljši za stiskanje filma, katerega bi lahko objavil na internetu ali pa zapekel na CD. Probal sem z vilo kodeki stisniti filem, vendar so se mi povaljale vodoravne črte, slika je začela zaostajati za zvokom ... in take stvari.
8-O
Upam da mi boste znali pomagati.
8-O
DV_cam

DV_cam ::

aja pa originalni format filma je *.dif
DV_cam

marS ::

:D Torej::D

Če imaš vse zgoraj navedeno, ne bi smel biti noben problem:
1) za export na CD ali DVD uporabiš AdobeMPEG Encoder, ki ga imaš v Premierju 6.5 in sicer exportitaš v mpeg1 (VCD) ali mpeg2 (DVD, SVCD)
2) za internet pa exportiraš v .wmv (Windows Media) ali pa v Real Media

btw. če je original fajl .dif pomeni da imaš kako od fastovih kartic......
...če se ti pojavljajo črte - vodoravne - to ponavadi pomeni da ko si exportiral nisi vklopil funkcije deinterlaced pri nastavitvah in so potem pri hitrih posnetkih ponavadi vidne horizontalne črte.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

DV_cam ::

Hvala za odgovor.:))
Funkcijo deinterlanced imaš samo pri Real Media exportu ... drugje ne.
Zanima me kater kodek naj uporabm za export če bi naredu recimo divx ...8-O
DV_cam

TylerDurden ::

divx 5.03 pro
Let\'s make some soap ...

DV_cam ::

8-O
Pri divx 5.03 pro se mi pojavljajo poki s zvoki ... pomojem zato ker je demo ali kaj drugega?
8-O
DV_cam

marS ::

:D Ko v Adobu nastaviš projekt file oz. ko sestaviš vse koščke videa, potem je najbolje shranit v en fajl - .dif:D
in tukaj mu določiš deinterlace (nimam tuki premierja), ta funkcija je čisto na koncu nastavitev izvoza v file, kjer je tudi crop pa noise.....


Tak fajl /.dif/ z narejenim deinterlace filtrom/ potem exportiraš v real ali windows medija.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

DV_cam ::

8-O ne radi! ne najdem te funkcije!
DV_cam

BigWhale ::

Banzai!

Hm, probaj uporabiti XviD codec, ki je free in ti nikoli ne bo nihce zatezil, da placas licenco... ;)

--
BigW!

DV_cam ::

Hvala za predlog 8-O
DV_cam

tha_Kalis ::

what's with the 8-O thingies. drgac pa jaz vedno iz premiera eksportiram nestisnjeno, pol pa stisnem in dodam deinterlace filter v virtualdub-u
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

DV_cam ::

8-O aja. No bom še to probou ... am probavou sm exportirat originaln fajl *.dif v flash mx .. pa mi je naredil super .. samo še treba je ugotovit kolk frejmou je treba naštimat da zgleda kot da je filmčk brez da bi se opazilo da je flash ... torej me zanimajo nastavitve? 8-O
DV_cam

Mikron ::

Lep pozdrav!

Tudi jaz bi rad stisnil film, ki sem ga pred kratkim posnel. Z digitalno kamero. Film je dolg približno eno uro, in je velik 6 GB. Rad bi ga spravil na DVD. Kateri software mi priporočate?

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

Freezy ::

Naloži si VirtualDub in XviD kodek(če ju še nimaš). Odpri tvoj film z VirtualDubom potem pa greš Video>Compression izbereš XviD kodek in daš configure in naštimaš slider na npr. 5,5 ali 6, in potem shrani. Če ne dobiš željene velikosti probaj še enkrat z drugačnimi nastavitvami, pa ne pretiravaj ker z večjo kompresijo zgubljaš ne kvaliteti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814799 (8205) Revenant
»

ripanje iz TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
51322 (1154) SasoS
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323298 (2201) teoo
»

Deinterlace pri zajemanju videa

Oddelek: Zvok in slika
212134 (1663) AtaStrumf
»

Videoposnetek predavanja v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
352542 (2542) minmax

Več podobnih tem