» »

Mimovrste

Mimovrste

««
56 / 89
»»

Senior Dev ::

Verjetno so samo malo probali sound, nč tacga. Ne splača se vračat če ni ravno pol grama ali več ušesnega masla notri.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

zmaugy ::

estons je izjavil:

Pri Mimovrste naročil in-ear slušalke. Dobil škatlico, na kateri je več kot očitno nekdo prerezal nalepke, ki držijo škatlo zaprto, ter potem čez prerezane zalepil nove nalepke. Skratka, naročil sem novo robo, dobil sem rabljeno/z odprto embalažo. Stvar sem naročil in plačal kot novo. Glede na to, da gre vseeno za slušalke, ki si jih ljudje tlačijo v ušesa, me rahlo moti možnost, da si jih je nekdo pred mano tlačil v ušesa.

Kakšna je šansa, da je to narejeno pri uvozu, zaradi kajjazvem, npr. opremljanja z deklaracijami ipd? (En šop papirjev, ki bi lahko bil navodila v slovenščini, je samo stlačen v eno režo v embalaži, torej za to ni bilo potrebno odpiranje škatlice.)

Kaj narediti? Vrniti in zahtevati nove?


Definitivno vrneš, kot si napisal, si plačal novo ne pa rabljeno. Takšno obnašanje trgovcev je treba zatret v kali.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

yoco ::

Če želim kupit nekaj za 500€ (že znižana cena), a se da dobit še bon za še večje znižanje, a to velja samo za izdelke, ki niso znižani?

00mare00 ::

yoco je izjavil:

Če želim kupit nekaj za 500€ (že znižana cena), a se da dobit še bon za še večje znižanje, a to velja samo za izdelke, ki niso znižani?


Odvisno, kakšen kupon imaš (moraš prebrati pravila). Vendar v večini primerov s kuponi še dodatno znižaž ceno.

epicus ::

Še moj komentar na MV. Sem bil dolgo, verjetno od samega začetka MV njihov velik zagovornik, ampak zadnje naročilo 5 artiklov za katere bi moral it enkart na eno, enkrat na drugo lokacijo (možen le osebni prevzem na dotični lokaciji) spet za drugi artikel možno le po pošti (poštnina 20% cene...) in podobne neumnosti so me popolnoma odvrnile od bodočih nakupov na MV. Pa še kvazi "VIP" status imam, ki ti omogoča dostavo brez poštnine razen ko ti to ne omogoča - kak nateg.

V glavnem sledi izbris računa in iskanje alternative.
Open mind for a different view

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: epicus ()

fireX88 ::

epicus je izjavil:

Še moj komentar na MV. Sem bil dolgo, verjetno od samega začetka MV njihov velik zagovornik, ampak zadnje naročilo 5 artiklov za katere bi moral it enkart na eno, enkrat na drugo lokacijo (možen le osebni prevzem na dotični lokaciji) spet za drugi artikel možno le po pošti (poštnina 20% cene...) in podobne neumnosti so me popolnoma odvrnile od bodočih nakupov na MV. Pa še kvazi "VIP" status imam, ki ti omogoča dostavo brez poštnine razen ko ti to ne omogoča - kak nateg.

V glavnem sledi izbris računa in iskanje alternative.


nekaj novega... od kdaj pa tole?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

vres.ales ::

Se je meni že tudi zgodilo, da bi moral plačati poštnino za en izdelek
Nekje približno takrat, ko so dodali še ta apolo store

Furbo ::

Ja zdaj dodajajo neke češke (tako in drugače) partnerske štacune in je tole ratalo kot amazon (neki je naše, neki ni naše..)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Miha 333 ::

0,90 € za osebni prevzem? Resno?

OK.d ::

:D toti so pa humoristi.
LPOK.d

bedarija ::

Miha 333 je izjavil:

0,90 € za osebni prevzem? Resno?


že dolgo nazaj je bilo 1€ al 1,5€ za pripravo blaga če si osebni prevzem označil. zgleda da prihaja nazaj, ni pa nič šokantnega ker so to že imeli.

Ales ::

Predhodni obstoj ne vpliva na šokantnost. >:D

darkolord ::

A znesek je šokanten?

mtosev ::

Ja en euro je huda kraja. Kupiš izdelek za 499eur in na koncu rabiš plačati 500eur:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ales ::

Zgleda da vkalkuliranje stroškov dela v končno ceno ni več v modi, ali pa so preveč neumni, da bi znali zračunati.

Po novem je zgleda moderno če na nabavno ceno dodaš želen zaslužek ter to objaviš kot prodajno ceno, stranki pa potem na lepo razčlenjen račun, tam tik pred checkoutom, dodaš še vse stroške poslovanja, vsakega posebej.

Zakaj pa ne. :))

4 EUR izdelek
2,33 EUR najemnina
2,9 EUR tajnica
0,17 EUR fikus
3% provizija za vplačilo
0,40 EUR provizija za izplačilo
0,9 EUR prevzem v štacuni
0,20 EUR papirnata faktura
1,2 EUR kartonska škatla
0,2 EUR čistilo za šipo na vhodnih vratih
SUM ...

:))

OK.d ::

:)dober poslovni model, to bi bilo za startup.;)
LPOK.d

DamijanD ::

Ales: Na razkužilo si pozabil

matobeli ::

Sem lih včeraj naročil na osebni prevzem pa je bilo brezplačno (sem pa VIP). Kakšni izdelki pa so to, vrtno pohištvo?

No, tud naštimano je bilo tako kot so rekli, naslednji dan.

Miha 333 ::

matobeli je izjavil:

Sem lih včeraj naročil na osebni prevzem pa je bilo brezplačno (sem pa VIP). Kakšni izdelki pa so to, vrtno pohištvo?

Ne, malenkosti, deli za PC. Pa tudi o predvidenem datumu prevzema so se zlagali, danes bi moralo biti in artiklov še ni bilo.

matobeli ::

dobro ja, to se je tud meni zgodilo že, nekje 10% naročil se jim sfiži (precej za firmo naročam).

Je pa kolega vzel (na moj račun) en kabl za 0.7eur, pa je blo brez poštnine z DPDjem. Mogoče so res sam določeni artikli za doplačat.

Furbo ::

Miha 333 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Sem lih včeraj naročil na osebni prevzem pa je bilo brezplačno (sem pa VIP). Kakšni izdelki pa so to, vrtno pohištvo?

Ne, malenkosti, deli za PC. Pa tudi o predvidenem datumu prevzema so se zlagali, danes bi moralo biti in artiklov še ni bilo.

Sem predvideval, da gre za kak mikro nakup, to so že imeli, če si vzel za like 1€ robe, ampak gledam cenik in piše:
Posebna storitve prevzema v prevzemnih mestih:
Plačilo z gotovino ob prevzemu Do 0,90 €* Do 0,90 €*

Ok mimovrste, lepo je bilo, dokler je trajalo. Facepalm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Jaz sem jih odjebal od takrat, ko so mi vlekli naročilo za čez 600 EUR vsaj en mesec, čeprav je bilo ob naročilu na zalogi in dobava v parih dneh.
Odkar sem VIP sem opazil, da si tudi nisem mogel izbirat termina dostave (prej si lahko doplačal ze hitrejšo dostavo).
Brezveze. Neresno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Buggy ::

Snipal webcam. Ni bil danes kot so rekli. Dobil SMS. Spremenili in zavezali se na 20.10, ceprav na spletni strani izdelek trenutno ni vec dobavljiv. Pa da vidim.
VIP smo pa menda ze vsi :D

OK.d ::

Zato se plačuje pri njih izključno po povzetju, če ni do dogovorjenega dne izdelka naročilo takoj prekličem.
Pa niso oni Aliexpress, da bi bil pripravljen čakati na svoj izdelek.
Je dosti slovenskih e-trgovin veliko hitrejših in bolj zanesljivejših.
LPOK.d

matobeli ::

Eh, kaj pa vem. Če rabim eno zadevo in je pri vseh na zalogi (pri dobavitelju) pol mi je jasno da je možnost da ni na zalogi nikjer.

Men je vseeno kje vzamem, oziroma vzamem tam kjer je najceneje:P

IL_DIAVOLO ::

Saj pa ze vsi plačujemo s kartico. Tako da vse ostane isto.

Davek na neumnost se pac placa.

Mimovrste je zakon. Ponudba siroka, kot nikjer drugje, cene bistveno nizje.

techfreak :) ::

Kaksna je pa razlika ce placas ob prevzemu oz. s kartico? Tudi ce preklices narocilo placano s kartico, ti precej hitro vrnejo denar.

IL_DIAVOLO ::

Govorimo o 0.90 evra, ki ga placas pri plačilu z gotovino.

matobeli ::

Aja, to ene matra... :))

Horas ::

jaz tudi še vedno po povzetju plačujem. ne bi reskiru! pa še to vedno v kombiju pred dostavljalcem odprem paket in preverim če je kot je treba
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bedarija ::

Horas je izjavil:

pa še to vedno v kombiju pred dostavljalcem odprem paket in preverim če je kot je treba


razloži mi to logiko? paketa odpret ne smeš dokelr ga ne podpišeš, ko ga pa enkrat podpišeš in plačaš se pa voznik ujebe kaj dealš z njim. tudi če je kaj narobe moraš it prek mimovrste, šofer ti ne bo paketa nazaj vzel in papirje uredil za vrnitev. edino kar narediš je da težiš šoferju, ki ima zadelan urnik in nima časa, niti ni plačan da se s takimi kreteni kot si ti ukvarja.

Kvinta ::

bedarija je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

0,90 € za osebni prevzem? Resno?


že dolgo nazaj je bilo 1€ al 1,5€ za pripravo blaga če si osebni prevzem označil. zgleda da prihaja nazaj, ni pa nič šokantnega ker so to že imeli.


Jaz sem že zdavnaj račun brisal in kupujem drugje.

To ko računajo za pripravo blaga pa za osebni prevzem itd v razvitem svetu po statistikah odganja kupce in zato to nardijo bolj prefinjeno ,da pač vse izdelke katere prodajajo podražijo za par centov ,odpustijo enega ko kadi zunaj pa ogrevanje dajo pozimi iz 5 na 3 pa rešeno :D
A.C.A.B

shadeX ::

paketa odpret ne smeš dokelr ga ne podpišeš,


Lahko da pozna poštarja.

Thompic ::

Blah že en teden čakam na sporočilo, da je naročen izdelek pripravljen za prevzem v BTC-u. In to za izdelek, ki je baje na zalogi..in ki je za nakup in osebni prevzem v BTC-u na voljo takoj :| Ker sh*t od trgovini je to postal, niti pri enem naročilu ne gre več tako kot mora (govorim o lastnih izkušnjah) :)

IL_DIAVOLO ::

Zanimiva bi bila statistika, koliko je nezadovoljnih strank, ki plačujejo preko spleta in tistih, ki še plačujejo z jugoslavonsko "valuto" :D

Tako je povsod, kjer prodajalcu dnar nakažeš, boš prioriteta. Koliko je takih, ki sploh po paket ne pridejo in jih nazaj pošiljajo.

Ales ::

Misliš, da pri prodajalcih, kot je Mimovrste, neka oseba sedi in razmišlja ali bo poslala nek paket ali ne? 8-O

BorutK-73 ::

Po mojih izkušnjah je ravno obratno. Če takoj plačaš, boš čakal. Če pa daš osebni prevzem/plačilo po povzetju, si pa prej na vrsti.

val46 ::

Itak. Če plačaš takoj s kartico, so oni denar prejeli in se jim po domače povedano "jebe", al boš ti dobil v dnevu, dveh ali tednu. Oni denar imajo. Če pa daš plačilo po povzetju, pa oni dokler ti paketa ne prevzameš, nimajo od tebe nič. Sam delo in strošek. Zato jim je v interesu, da čimprej odpošljejo, tako da dobijo denar.

IL_DIAVOLO ::

Moje izkušnje so drugačne :)

Aston_11 ::

Moje tudi - včeraj naročil, plačal, danes je bil predan pošti, pošta je potrdila in verjetno bo v poneljek tu. Da bi se šel idiota in odpiral pred šoferjem, mi pa na misel ne pride. Mora biti nekaj narobe z IQ-jem, da se greš tako budalo.

showsover ::

Mimovrste ima nekak svoj slovensko-mimovrstni Črni petek, Black Friday je menda 27.11., ali? No, nima zveze, smo nasedli zdaj (nismo še povsem, ampak je bilo ok, kar smo izbrali in primerjali z amazon.de, tudi brez upoštevanja poštnine in daljšega čakanja) in bomo potem in še kdaj, samo z rameni lahko skomignem.

49106 ::

Nore cene :))

Ales je izjavil:

Zgleda da vkalkuliranje stroškov dela v končno ceno ni več v modi, ali pa so preveč neumni, da bi znali zračunati.

Po novem je zgleda moderno če na nabavno ceno dodaš želen zaslužek ter to objaviš kot prodajno ceno, stranki pa potem na lepo razčlenjen račun, tam tik pred checkoutom, dodaš še vse stroške poslovanja, vsakega posebej.

Zakaj pa ne. :))

4 EUR izdelek
2,33 EUR najemnina
2,9 EUR tajnica
0,17 EUR fikus
3% provizija za vplačilo
0,40 EUR provizija za izplačilo
0,9 EUR prevzem v štacuni
0,20 EUR papirnata faktura
1,2 EUR kartonska škatla
0,2 EUR čistilo za šipo na vhodnih vratih
SUM ...

:))


Bookmarked :))


(https://slo-tech.com/forum/t302174/p687...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

shadeX ::

Kličem prejšnji teden na support. Ko končam me po 3 min kliče neka neznana mobilna številka. Jaz se javim, na drugi strani pa avtomatski odzivnik od mimovrste da naj pustim feedback o supportu.

Wait...what?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

celje ::

showsover je izjavil:

Mimovrste ima nekak svoj slovensko-mimovrstni Črni petek, Black Friday je menda 27.11., ali? No, nima zveze, smo nasedli zdaj (nismo še povsem, ampak je bilo ok, kar smo izbrali in primerjali z amazon.de, tudi brez upoštevanja poštnine in daljšega čakanja) in bomo potem in še kdaj, samo z rameni lahko skomignem.


Say whaaat?

Amazon cenejsi? Hitrejsi? Ali kontra?

showsover ::

Ja, no, ne vem, kako delate vi pri online nakupih. Sam pogledam pač ceneje.si, kjer je več ponudbe, kjer tudi mimovrste.com 'oglašuje'. Sicer morda res nima vedno najbolj ugodne ponudbe, je pa navadno med bolj ugodnimi. Če ni, pač izberemo kakšno drugo varianto, iz navade preverim še ponudbo na amazon.de. Včasih, če so cene precej podobne, pač upoštevam še stroške nabave (pošta ali osebni dvig), čakalno dobo in morebitne sitnosti pri vračilu

No, trenutno ima mimovrste.com Črni petek (16.10), ne Black Friday (pravi pride 27.11.), me je podučil naš podmladek. Smo pa nabavili nekaj stvari, ki so bile ugodnejše (tudi) glede na amazon.de vsaj v tem trenutku, kako bo v prihodnosti, ne vem, za nazaj pa se mi prav veliko ne da gledati, ampak (recimo) kakšno železno vrtno kurišče vedno rabiš, če res nikakor ne prej, spomladi na terasi, v morebitnem lockdownu še bolj :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

TadejPer ::

Te cene za mimovrste črni petek so bolj lari fari, saj ne rečem, da se ne najde ničesar ugodno, amapka neki hudi popusti pa tudi niso to. Se je bolj splačalo 13. in 14., ko je bil prime day na amazonu, sem nabavil kar nekaj reči, med drugim tudi echo dot za 20€?

showsover ::

Aja, nisem se spomnil, navadno nabavimo stvari, ki so ugodnejše kot na amazon.de v t(ist)em trenutku, vsega sicer ne utegnem spremljati. Za kakšne kitajske drobnarije naberemo tudi za ves mesec potrpljenja. 50-90% popusti pa res niso, ne, tudi te bi verjetno izkoristili :-)

IL_DIAVOLO ::

Mimovrste je že zdaj prepoceni. Tisti ki pa je toliko neumen, da zaradi black friday-a kupuje tisto kar ni nameraval...

showsover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mimovrste je že zdaj prepoceni. Tisti ki pa je toliko neumen, da zaradi black friday-a kupuje tisto kar ni nameraval...

Tjah, kaj pa vem, morda najdeš robo, ki jo planiraš že dalj časa nabaviti, pa ni bilo prilike, stara še tudi kar v redu dela, ampak popust pripomore k lažji odločitvi. Ali pa vidiš kakšno reč, ki te spotoma navduši, kjer si jo kje drugje videl, pa si si jo zapomnil. Odvisno od tega, kakšen dodaten badžet za impulzivne nakupe imaš :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

mtosev ::

Prejšnje leto sem na Mimovrste kupil xbox one all digital za 155e, redna cena je 240e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
56 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751001 (17198) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349074 (29896) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029161 (20487) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169819 (154649) zoot

Več podobnih tem