» »

Mimovrste

Mimovrste

««
49 / 89
»»

webmaher ::

srečko :D
Bi bilo še OK, če bi vsaj kaj napisali in se opravičevali pa nič... no ravnokar sem dobil sporočilo da bo ju3... pa ta webeni DPD... sploh več ne moreš izbirat kdo naj pripelje :P

Tilen88 ::

Ne samo sms-e so spemal, da izdelek ni še pripravljen na odpremo >_>

Vm1999 ::

webmaher je izjavil:

srečko :D
Bi bilo še OK, če bi vsaj kaj napisali in se opravičevali pa nič... no ravnokar sem dobil sporočilo da bo ju3... pa ta webeni DPD... sploh več ne moreš izbirat kdo naj pripelje :P


Ta DPD je res poden. Pusti za ograjo, toliko da je na tvojem dvorišču in gre. Ali pa še bolje, te kliče, da je pustil v bližnjem mercatorju. Vse vnaprej plačano. Če bi bil prevzem z gotovino bi mi bilo še vseeno.
Dejanske, lastne izkušnje.

111111111111 ::

webmaher je izjavil:

mimovrste je zdaj samo še v vrsto :))
Pred dnevi zamujali celih 6 dni, zdaj ponovno že 1 cel dan ... imajo srečo, da kupujem stvari, ki so najbolj poceni ravno pri njih ali pa jih drugje enostavno ni :D

Naprimer...

Vm1999 ::

Pa saj kdaj se kaj najde... Npr. jaz sem letos kupil SSD Crucial BX500 240GB za 36eur, ki ga v slovenskih trgovinah ni bilo moč dobiti tako ugodno. Zdaj je 40eur in več, na mimovrste celo 47eur (pa se mi zdi da je bil pred 14 dnevi okoli 42eur, lol).

111111111111 ::

Bolj sem mislil redne izdelke. Recimo curaprox ščetke so 1€ ceneje kot drugod, zobne paste so poceni, Persil je dokaj poceni...

Vm1999 ::

Sem mislil da sprašuješ za primer cenejšega izdelka :)

DePalmo ::

Še kdo naroča preko mimovrste? Kako je sedaj z pošiljkami? Na strani piše da so uvedli brezkontaktno poslovanje, ampak poštar je do sedaj še vedno zahteval podpis, tudi če sem plačal vnaprej.

Sprašujem ker bi nekaj naročil, a mi trenutno ni da bi šel na pošto v vrsto stat.

SambaShare ::

DePalmo je izjavil:

Še kdo naroča preko mimovrste? Kako je sedaj z pošiljkami? Na strani piše da so uvedli brezkontaktno poslovanje, ampak poštar je do sedaj še vedno zahteval podpis, tudi če sem plačal vnaprej.

Sprašujem ker bi nekaj naročil, a mi trenutno ni da bi šel na pošto v vrsto stat.


Meni so danes dostavili. Izbral brezkontaktno dostavo, opcijo naj pusti pred vrati, pustil kot naročeno :).

DarwiN ::

Meni je poštar včeraj dostavil laptop.. Odložil ga je na steber ograje, mi pomahal in odpeljal.. Nobenih podpisov nimajo trenutno ob vnaprejšnjem plačilu pri Mimovrste... Pri pošiljkah, kjer je podpis kljub temu obvezen, moraš osebno prevzet na pošti.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

drvo ::

DePalmo je izjavil:

Še kdo naroča preko mimovrste? Kako je sedaj z pošiljkami? Na strani piše da so uvedli brezkontaktno poslovanje, ampak poštar je do sedaj še vedno zahteval podpis, tudi če sem plačal vnaprej.

Sprašujem ker bi nekaj naročil, a mi trenutno ni da bi šel na pošto v vrsto stat.


Če plačaš v naprej s kartico lahko pod opombo vpišeš, kje ti lahko pismonoša pusti paket. Zaradi krize veljajo nova pravila vročanja. Paketi brez storitve se lahko vročijo ali nastavijo na dogovorjenem mestu. Npr. V nadstrešek, pred vrata, lopo...

mtosev ::

Jaz sn dobil paket brezsticno ze pred slabim tednom. Placal s kartico.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DePalmo ::

Hvala za odzive!

Vm1999 ::

Enaka izkušnja pri konkurenci (Anni) - plačilo vnaprej z nakazilom na TRR, poštar danes dostavil paket, pozvonil, odložil paket, pomahal in odšel naprej.

Matevz96 ::

Pri nas je poštar par minut pred dostavo poklical, da bo prinesel paket in ga pustil pred nabiralnikom, podpisal bo pa kar sam. Meni se zdi odličen sistem, ne vem kako bi potekalo če bi bilo plačilo po povzetju, je sploh še možno tako pošiljati?
#hooldthedoor

PC-Dohtar ::

Ne tega z mimovrste trenutno ni izvedljivo. Obvezno je plačilo vnaprej.

OK.d ::

Ja dobiš pa "na zalogi" artikel - nikoli;)
LPOK.d

fikus_ ::

Zato pa izbereš plačilo po predračunu, ko ga dobiš v mail, pošlješ nazaj mail s vprašanjem, če je zadeva na zalogi in po pozitivnem odgovoru plačaš.

Sicer tega na mimovrste nisem delal, tako da ne vem, če pri njih deluje.

Kleemen ::

Še ena zanimiva stvar, ki sem jo izvedel danes na Mimovrste. Nisem vedel, da če si vip kupec imaš pravico od odstopa od nakupa v roku 60 dni po nakupu. To pomeni da lahko določen izdelek uporabljaš 60 dni in ga po tem času na svoje stroške vrneš na Mimovrste in dobiš celoten znesek nakupa nazaj na trr. Edini pogoj je da je izdelek nepoškodovan in je poleg vse kar spada zraven ob nakupu, lahko pa je rabljeno.

Killermode ::

Kleemen je izjavil:

Še ena zanimiva stvar, ki sem jo izvedel danes na Mimovrste. Nisem vedel, da če si vip kupec imaš pravico od odstopa od nakupa v roku 60 dni po nakupu. To pomeni da lahko določen izdelek uporabljaš 60 dni in ga po tem času na svoje stroške vrneš na Mimovrste in dobiš celoten znesek nakupa nazaj na trr. Edini pogoj je da je izdelek nepoškodovan in je poleg vse kar spada zraven ob nakupu, lahko pa je rabljeno.

Potrošnik blaga ne sme neovirano uporabljati do odstopa od pogodbe. Sme pa opraviti ogled in preizkus blaga v obsegu, kot je to nujno potrebno za ugotovitev dejanskega stanja.

Kleemen ::

Čudno, ker prenosni trdi disk sem uporabljal več kot en mesec, odstopil od pogodbe, ga poslal na Mimovrste, ter dobil vračilo denarja.

Možnost odstopa od pogodbe je namenjena temu, da izdelek lahko odprete, pregledate in če vam ne ustreza, ali pa so bila vaša pričakovanja drugačna, odstopite od nakupa. Artikel lahko vrnete 60 dni od prejma, v kolikor ni poškodovan.

Buggy ::

In taksni pogoji so zato, ker se pricakuje, da te opcije ljudje ne izkoriscajo za svojo necimrnost in afnanje. Ko bos to naredil parkrat brez razloga in si vsake dva meseca narocil nov TV, te bojo (upam) povprasali po zdravju in ti preprecili naslednjo menjavo, ko jih bo pa vec takih bodo pa tako ugodnost enostavno ukinili. Vsi ostali se vam bomo pa seveda lahko zahvalili, tako kot smo hvalezni, da so doloceni tuji prodajalci prenehali posiljati izdelke k nam.

Ampak zakaj nebi, ce lahko kajne ;((

Kleemen ::

Saj noben ne izkorišča, samo povem. Disk pa sem vrnil, ker mi je nekaj časa delal, nekaj časa ne in napake na servisu niso znali odpraviti. Tako da na srečo sem lahko uveljavljal odstop od pogodbe in prejel denar nazaj na trr, ter naročil drugi prenosni disk, ki sedaj deluje kot je treba.

Buggy ::

...nisem mislil konkretno tebe, berem pa dolocene, ki se s takim pocetjem celo kitijo. Kako to da na servisu niso znali odpraviti napake, mislis reproducirati? Disk se z ustreznmi orodji preveri, da cez stres test in to bi okvaro moralo pokazati. Ce je bil disk okvarjen, bi ti ga oni zamenjali. Kakorkoli, me veseli da si uredil.

bedarija ::

kleemen pa si to že kdaj počel? da si kupil in po 60 dneh vrnil?

Kleemen ::

Napaka ni bila stalna, mogoče pa je bil tudi kakšen problem z mojim računalnikom, to nevem. Disk naj bi brezhibno deloval kot so rekli na servisu, meni je nekaj časa delal (bil priklopljen na računalnik), nekaj časa pa ne. Potem sem zvedel, da vip kupci lahko uveljavljajo odstop od pogodbe v roku 60 dni, edini pogoj je da izdelek ni poškodovan. Disk sem z računom vrnil na Mimovrste in v roku par dni dobil denar nazaj. Nočem pa da bi kdo to izkoriščal, ker potem bodo dolgoročno 100% na Mimovrste ukinili, kot je rekel Buggy. Je pa dobro vedeti.

bedarija ::

men se zdi da ti narobe stvar bereš, nisem pa prepričan vendar v pogojih piše:
Možnost odstopa od pogodbe je namenjena temu, da izdelek lahko odprete, pregledate in če vam ne ustreza, ali pa so bila vaša pričakovanja drugačna, odstopite od nakupa. Artikel lahko vrnete 60 dni od prejma, v kolikor ni poškodovan.

Torej ti moraš še vedno odsopit od pogodbe v 14 dnevnem roku, vendar imaš za vračilo časa 60 dni. jaz si to tko predstavljam in ne da ti lahko odsopiš od pogodbe po 2 mesecih. pa ja niso tako dobrodelni

Gregex ::

Kleemen je izjavil:

Napaka ni bila stalna, mogoče pa je bil tudi kakšen problem z mojim računalnikom, to nevem. Disk naj bi brezhibno deloval kot so rekli na servisu, meni je nekaj časa delal (bil priklopljen na računalnik), nekaj časa pa ne. Potem sem zvedel, da vip kupci lahko uveljavljajo odstop od pogodbe v roku 60 dni, edini pogoj je da izdelek ni poškodovan. Disk sem z računom vrnil na Mimovrste in v roku par dni dobil denar nazaj. Nočem pa da bi kdo to izkoriščal, ker potem bodo dolgoročno 100% na Mimovrste ukinili, kot je rekel Buggy. Je pa dobro vedeti.


In potem citat iz druge teme...

Kleemen je izjavil:

Ne xbox bom uporabljal med karanteno 1-2 meseca in ga potem vrnil nazaj na Mimovrste v zameno za vračilo denarja. ;)

Kleemen ::

Hehe lahko ga bi če bi želel, sicer pa ni bilo mišljeno, ampak samo odgovor na prejšnji post. ;)

bedarija je izjavil:

men se zdi da ti narobe stvar bereš, nisem pa prepričan vendar v pogojih piše:
Možnost odstopa od pogodbe je namenjena temu, da izdelek lahko odprete, pregledate in če vam ne ustreza, ali pa so bila vaša pričakovanja drugačna, odstopite od nakupa. Artikel lahko vrnete 60 dni od prejma, v kolikor ni poškodovan.

Torej ti moraš še vedno odsopit od pogodbe v 14 dnevnem roku, vendar imaš za vračilo časa 60 dni. jaz si to tko predstavljam in ne da ti lahko odsopiš od pogodbe po 2 mesecih. pa ja niso tako dobrodelni


Nevem če, prenosni disk sem uporabljal sigurno več kot 14 dni preden sem odstopil od pogodbe in ga vrnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

bedarija ::

ja sam tist kar si ti opisal se smatra kot stvarna napaka ker artikla niso mogli porpavit

Kleemen ::

Saj na Mimovrste ne vejo, da sem ta čas poslal izdelek na servis. Jaz sem samo odstopil od pogodbe in poslal izdelek nazaj.

Ales ::

Saj se zavedaš, da vsaj en zaposlen pri Mimovrste redno bere to temo? Kar naroči še Xbox pa ga vrni po ne vem koliko dneh uporabe, genij. :))

D3m ::

Bomo poročali naprej.

Hvala Kleemen.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

kleemen kleemen, bistra buča :))

Kleemen ::

Sem že vrnil prenosni disk in upam, da ne bo še kdaj takšnega primera, da bi moral izkoristiti odstop od pogodbe. Vem pa da bodo nekateri tukaj to izkoriščali, tako da nevem, če je dobro da sem izdal to informacijo, ker če bo folk preveč izkoriščal lahko tudi ukinejo to opcijo za vipovce.

Map ::

Prejšnji teden naročal monitor, danes naročilo preklical, ker se je dobavni rok iz dneva v dan podaljševal. Naročil drug monitor, zadnji kos na zalogi, zaenkrat nobenega updatea v profilu, monitor je na zalogi samo še pri dobavitelju in dobavni rok je že daljši. Se bojim, da tudi tega monitorja ne bo oz. mi vsaj jutri moral vedet če bo. Kje lahko naročim 22" za 100EUR, da ga sigurno dobim vsaj v naslednjem tednu?

Sem pa recimo v četrtek naročal nek drug izdelek in sem ga imel v petek doma, tako da nekatere stvari normalno laufajo.

mtosev ::

Mogoce pr funtechu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bedarija ::

Kleemen je izjavil:

nevem, če je dobro da sem izdal to informacijo
kaj si ti spisal pogoje uporabe? pa ja vsi VIP kupci vedo da lahko to delajo, samo noben tega ne izkoristi ker ponavadi že v prvih dveh tednih (dnevih) vidiš a ti stvar ustreza ali ne. ne si glave razbijat, nisi povedal nič takega kar drugi ne bi vedeli.

val46 ::

Jst pa sam čakam, kdaj bo začel trenirke pa telovadne copate vračat nazaj po dveh mesecih uporabe ;)

Kleemen ::

haha to pa ne :))

Master_Yoda ::

Seveda ne, te je treba dat na slo-tech male oglase :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

tikitoki ::

Kleemen je izjavil:

Še ena zanimiva stvar, ki sem jo izvedel danes na Mimovrste. Nisem vedel, da če si vip kupec imaš pravico od odstopa od nakupa v roku 60 dni po nakupu. To pomeni da lahko določen izdelek uporabljaš 60 dni in ga po tem času na svoje stroške vrneš na Mimovrste in dobiš celoten znesek nakupa nazaj na trr. Edini pogoj je da je izdelek nepoškodovan in je poleg vse kar spada zraven ob nakupu, lahko pa je rabljeno.


Zakon ti omogoča 44 dni. A ni dovolj?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

destroyer2k ::

tikitoki

Kateri zakon ti daje 44 dni?

noob96 ::

V čemu je fora da pišejo "na zalogi" ko pa v resnici ni. Ali je to legalno? Se ne bojijo da bi se zamerili potrošnikom? To se mi dogaja pri vsakem naročilu

tikitoki ::

destroyer2k je izjavil:

tikitoki

Kateri zakon ti daje 44 dni?


Po zakonu imaš pri nakupih preko interneta pravico do odstopa od pogodbe v 14 dneh od dneva nakupa.
Najboljše, da prebereš točne določbe, ker ni za vse isto.

val46 ::

Pol napiši 14 ne 44 :D

D3m ::

noob96 je izjavil:

V čemu je fora da pišejo "na zalogi" ko pa v resnici ni. Ali je to legalno? Se ne bojijo da bi se zamerili potrošnikom? To se mi dogaja pri vsakem naročilu


Zato, ker tisti, ki ureja .xml je na čakanju zaradi korone. A N?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kleemen ::

tikitoki je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

tikitoki

Kateri zakon ti daje 44 dni?


Po zakonu imaš pri nakupih preko interneta pravico do odstopa od pogodbe v 14 dneh od dneva nakupa.
Najboljše, da prebereš točne določbe, ker ni za vse isto.


To imaš v vsaki trgovini rok 14 dni pod pogojem, da je izdelek nerabljen v original embalaži. Če je embalaža odprta in izdelek rabljen, ti nobena trgovina ne bo vzela izdelka nazaj in vrnila denarja.

zk_eu ::

Kleemen je izjavil:

tikitoki je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

tikitoki

Kateri zakon ti daje 44 dni?


Po zakonu imaš pri nakupih preko interneta pravico do odstopa od pogodbe v 14 dneh od dneva nakupa.
Najboljše, da prebereš točne določbe, ker ni za vse isto.


To imaš v vsaki trgovini rok 14 dni pod pogojem, da je izdelek nerabljen v original embalaži. Če je embalaža odprta in izdelek rabljen, ti nobena trgovina ne bo vzela izdelka nazaj in vrnila denarja.


To sicer drži. A v kolikor kupiš neposredno v prodajalni, je to dobra volja prodajalca, da ti izdelek vzame nazaj. Načeloma ga k temu ne sili noben zakon tako kot je to pri nakupih na daljavo.

Sicer pa so Mimovrste ene redkih, ki potrošniško zakonodajo res dosledno spoštujejo. Jaz sem že nekajkrat izdelek vrnil s poškodovano embalažo in so ga vzeli nazaj brez komplikacij.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

techfreak :) ::

D3m je izjavil:

Zato, ker tisti, ki ureja .xml je na čakanju zaradi korone. A N?
Ker xml na roke urejajo, A N?

Kako tezko je narediti racunalniski sistem, ki ob dobavi artiklov v skladisce pristeje +N v bazi, ob narocilu pa odsteje -1 od skupnega stevila? Recimo, da se v casu korone zavlecejo dobavni casi med skladisci, in med MV in kupci, ampak njim (in njihovim dobaviteljem) to stetje ze par let ne deluje.

Zgodovina sprememb…

««
49 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751003 (17200) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349074 (29896) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029161 (20487) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169820 (154650) zoot

Več podobnih tem