» »

Mimovrste

Mimovrste

««
4 / 89
»»

fireX88 ::

Omg, wtf is this??? Grda stran.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

shadeX ::

Prikaz slike artikla :))



Sicer piše jim da stran še izpopolnjujejo in zato dajo đabe poštne stroške :D

mihor ::

Žalostno. Spet je šel nekdo popravljat povsem delujočo zadevo. :( If it ain't broke, don't fix it!!! ;((

LeQuack ::

Zakaj so šli uničt dobro pregledno in predvsem prepoznavno stran, to mi res ni jasno.
Quack !

eniLS ::

Ker so novi lastniki želeli spremembe. :)

Tody ::

Kolikor vem je njih zelo matral backend trgovine. Očitno so kupili celotno novo platformo. Zakaj so jo morali tako na hitro s češkimi besedami dat v živo pa nevem :) Vrjetno zato da se je nekdo pohvalil da je projekt bil speljan pravočasno :D

LeQuack ::

Če bi bli pametni bi imeli vzporedna sistema in bi vrnili starega nazaj, dokler se bugi in ostalo ne odpravijo.
Quack !

gusto ::

Ena velikih prednosti mimovrste je bila zame zelo pregledna in urejena stran. Te prednosti sedaj ni več, stran je precej slabša. Škoda.

shadeX ::

Sem jim pisal mail :D

Pozdravljeni,

Nov dizajn na vaši strani je zelo nevšečen in nepregleden. Spominja na
neprofesionalno trgovino. Če bi hotel kupovati neprofesionalno bi
kupoval iz drugih trgovin. Zakaj popravljati nekaj kar je že narejeno
popolno?

Jquery bombončke (hover na kategorijo ki prikaže št. artiklov) bi pa
lahko vključili tudi na prejšen dizajn, če so že bili pomembni, kar po
mojem mnenju niso.


Odgovor:

Pozdravljeni,

zavedamo se, da je vsak prehod na nekaj novega težak in da bo nekaj časa trajalo, da se vsi skupaj navadimo novega sistema ter nove spletne trgovine, zato razumemo vaše mnenje. A trdno verjamemo, da boste uporabniki kmalu odkrili tudi prednosti nove spletne strani in novih akcij, ki vam jih pripravljamo v prihodnosti. Hvala za vaše razumevanje in potrpežljivost. Hvala tudi za vaš komentar.

Prijazen pozdrav,

-
Toni Ćosić



Še zdaj ne razumem kaj je bilo narobe s prejšnim dizajnom in zakaj uporabnike silit da se navadijo na nekaj novega. Me spominja na spremenitev Facebook dizajna par let nazaj in ker se je izkazalo za fail (zakompliciran - predvsem za starejšo generacijo) so starega vrnili nazaj.

mihor ::

 Dilbert

Dilbert

Tody ::

Shadex nevem če so na FB kdaj vrnil nazaj dizajn. Poleg tega kot sem gor zapisal in kot tudi drugje sporočajo je da so dobili novega lastnika, nov lastnik ima nov sistem poslovanja in s tem pride nova sw oprema itd itd...

alexa-lol ::

gusto je izjavil:

Ena velikih prednosti mimovrste je bila zame zelo pregledna in urejena stran. Te prednosti sedaj ni več, stran je precej slabša. Škoda.


Ma kdo na disku shranjeno prejšnjo stran... HTML, CSS, JS, slike...

alexa-lol ::

Tody je izjavil:

Shadex nevem če so na FB kdaj vrnil nazaj dizajn. Poleg tega kot sem gor zapisal in kot tudi drugje sporočajo je da so dobili novega lastnika, nov lastnik ima nov sistem poslovanja in s tem pride nova sw oprema itd itd...


Tody to je BS. Ne obstaja tak eComerce software, ki ne omogoča da prilagodiš layout. 90% bi lahko ohranili tudi pod novim SW, če bi hoteli.

To je zgleda strateška odločitev, da se zamenja template in celotna grafična podoba.

Tudi meni je bil prejšnji popolnoma uredu. Smisleno bi bilo da bi nadaljevali to grafično podobo, ki bi jo sčasoma transformirali v kaj novega in sproti preverjali odzive itd.

Amazon je meril koliko % nakupov zgubijo če povečajo load time za 100ms... me zanima kakšen je % nakupov danes [:-)]


Ta sprememba vsekakor ni razlog za skrb saj bo trg odločil ali je redesign primeren.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Tody je izjavil:

Shadex nevem če so na FB kdaj vrnil nazaj dizajn. Poleg tega kot sem gor zapisal in kot tudi drugje sporočajo je da so dobili novega lastnika, nov lastnik ima nov sistem poslovanja in s tem pride nova sw oprema itd itd...


Hm, nekaj vem da so spreminjali oz. poenostavili nisem pa čisto prepričan kaj če to ni bil dizajn. Kakorkoli že, spominjam se da sem 5 let nazaj bral ta članek. Po tem se mi zdi da so nekaj malenkostno spreminjali (vsaj kar sem bral nek drugi članek ). Ne vem, nimam pojma ker sem fb začel uporabljati šele leto pozneje.

Tody ::

Alexa-lol se strinjam ampak moreš to iz drugega konca pogledat. Nov sistem rabimo ker je rekel tako lastnik in pika. Zdaj rekel je da moramo kupit tole. Budgeta imamo x. Za prilagoditev bomo porabili 80% budgeta. Za izgled bi potrebovali še toliko in toliko denarja. Ker pač je nek moderen in oh in sploh izgled bil že priložen so pomoje kar tega obdražli.

mihor ::

alexa-lol je izjavil:

To je zgleda strateška odločitev, da se zamenja template in celotna grafična podoba.


To zgleda kot pri šahu s kraljem it v napad. :D

dr.Akula ::

Prejšnja stran mi je bila dejansko všeč od prvega dneva ko so jo posodobili. Taka svetla in pregledna. Tole je milo rečeno ubogo, zgleda kot nek joomla template, ki bi ga dal gor en mulo, ki ravno začenja s spletno prodajo iz garaže.
A tole izgleda kot nekaj kar je pripravljeno na divjino?
ni podatka

Matevz96 ::

Izgleda da enaa le ni več najbolj neprivlačna trgovina.

alexa-lol ::

dr.Akula je izjavil:

Prejšnja stran mi je bila dejansko všeč od prvega dneva ko so jo posodobili. Taka svetla in pregledna. Tole je milo rečeno ubogo, zgleda kot nek joomla template, ki bi ga dal gor en mulo, ki ravno začenja s spletno prodajo iz garaže.
A tole izgleda kot nekaj kar je pripravljeno na divjino?


omg.. to je disaster :))

@Tody .. ja ampak saj bo lastnik zdaj videl koliko je privarčeval.
Pregovori:
Malo denarja, malo muzike.
Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

shadeX ::

btw. kdaj (in zakaj) se je lastnik zamenjal?

mitja73 ::

shadeX je izjavil:

btw. kdaj (in zakaj) se je lastnik zamenjal?


Že pred par leti.
Zakaj ? Ker so se ex lastniku odločili prodati.

Tody ::

Alexa sej noben ni rekel da je to pametno kar so naredil :) Nekdo iz tujine je rekel skoči in nekdo v sloveniji je rekel kako visoko... vsi umes pa crkavajo od dela :)

mitja73 ::

Tody je izjavil:

Alexa sej noben ni rekel da je to pametno kar so naredil :) Nekdo iz tujine je rekel skoči in nekdo v sloveniji je rekel kako visoko... vsi umes pa crkavajo od dela :)


Ni tako hudo, gre za za prehod na enotno platformo SAP v vseh državah kjer ima ta lastnik trgovine in to zaradi enostavnosti poslovanja, konkurenčnosti in možnosti ponuditi boljšo storitev kupcem.
Prehodi oz. združitve so vedno težavne in nikoli ne gredo gladko, še posebej v B2C.
99% uporabnikov bo čez 1 teden srečno nakupovalo naprej, 1% bo vedno godrnjal, tudi sedaj je samo da so bili to drugi uporabniki.

mihor ::

mitja73 je izjavil:

Ni tako hudo, gre za za prehod na enotno platformo SAP v vseh državah kjer ima ta lastnik trgovine in to zaradi enostavnosti poslovanja, konkurenčnosti in možnosti ponuditi boljšo storitev kupcem.


Sorry, ampak tole je pa tak corporate BS, da glava peče! :)

mitja73 ::

mihor je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Ni tako hudo, gre za za prehod na enotno platformo SAP v vseh državah kjer ima ta lastnik trgovine in to zaradi enostavnosti poslovanja, konkurenčnosti in možnosti ponuditi boljšo storitev kupcem.


Sorry, ampak tole je pa tak corporate BS, da glava peče! :)


Verjamem da se ti zdi takole, če pa bi kdaj videl multinacionalke odznotraj bi vedel da imam prav.
Boljših cen ni preko nižanja stroškov in enovitih platform, ..... vsi tule pa bi boljše cene oz. zastonj .... tako da je tudi v interesu vseh iz slotecha

mitja73 je izjavil:

mihor je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Ni tako hudo, gre za za prehod na enotno platformo SAP v vseh državah kjer ima ta lastnik trgovine in to zaradi enostavnosti poslovanja, konkurenčnosti in možnosti ponuditi boljšo storitev kupcem.


Sorry, ampak tole je pa tak corporate BS, da glava peče! :)


Verjamem da se ti zdi takole, če pa bi kdaj videl multinacionalke odznotraj bi vedel da imam prav.
Boljših cen ni preko nižanja stroškov in enovitih platform, ..... vsi tule pa bi boljše cene oz. zastonj .... tako da je tudi v interesu vseh iz slotecha


Predstavljaj si da bi imel Mercator en ERP v LJ in drugega v MB ? Čudno se sliši in zato ga nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

xeon ::

Enak fail prenove kot salomon.si. Vsi hočjo furat nek metro stil, za katerega nimajo filinga, nato izpade tak beden rezultat... škoda, mi je žal in mimovrste in salamonca, da smo v Sloveniji zgubil top strani in dobil takšne amaterske rezultate.

Bellzmet ::

Yao yao kaj so šli delat... Nekaj na pol narejeno s slabšo grafiko in nasploh velikim padcem preglednosti.

mihor ::

mitja73 je izjavil:

Verjamem da se ti zdi takole, če pa bi kdaj videl multinacionalke odznotraj bi vedel da imam prav.


Verjemi, da poznam malo večje multinacionalke od znotraj. ;) Pa tam se rojevajo še bolj nebulozne ideje...
Da se razumemo, nisem ciljal na idejo o enotni platformi - kar pa tudi ni nikakršen izgovor za tak diletanski release GUI-ja... - ciljal sem na neumnost o boljši storitvi za kupce. Ja človek božji, če se kupcu zameri nepregleden GUI, bo veliko več šans, da gre in najde artikel pri drugi trgovini. Pa še dosti ceneje ga dobi! :) No.. na koncu je to res boljša storitev za kupce, vendar to ni storitev od mimovrste...

xeon je izjavil:

Enak fail prenove kot salomon.si. Vsi hočjo furat nek metro stil, za katerega nimajo filinga, nato izpade tak beden rezultat... škoda, mi je žal in mimovrste in salamonca, da smo v Sloveniji zgubil top strani in dobil takšne amaterske rezultate.


To pa dobiš, ko neprimeren meneđment dobi neko svojo (butasto) idejo, da je treba vpeljat neko novost, no matter what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

LJ4L ::

Ojoj! Šele zdele sem opazu novo stran. Mi je prejšnja bolša.
LP from LJ

techfreak :) ::

mitja73 je izjavil:

Boljših cen ni preko nižanja stroškov in enovitih platform, ..... vsi tule pa bi boljše cene oz. zastonj .... tako da je tudi v interesu vseh iz slotecha

Se vseeno je tako pri nas, kot tudi pri sosedih dovolj spletnih trgovin, ki zadeve ponujajo ceneje od Mimovrste, tako da to ni mogel biti razlog zakaj so ljudje hodili k njim.

Na Mimovrste je bil poznan UI, precej solidno iskanje in filtriranje zadekov ter dobra podpora. Upajmo, da je vsaj podpora ostala ...:|

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

sam...barve so pa totalno falili. Ko da je logo ločen od spletne strani, ni nikjer nobene povezave. Hover je rdeč? Zakaj? Od kje? Barvno je bila prejšnja stran veliko boljša, pa čeprav ni bila v flat designu, bila je pa barvno usklajena z logotipom kar ful šteje. Tole z rdečo je pa fail

k4vz0024 ::

Meni prenova ni všeč. Manj preglednosti, očitno z namenom striženja....

A se samo meni dozdeva, da so ponudbo oklestili?

shadeX ::

Na Mimovrste je bil poznan UI,


Jap.

Smo mel pred časom debato s prijatelji o teh spletnih trgovinah in več ali manj so vsi rekli da so si mimovrste zapomnili zaradi odličnega dizajna, preglednosti, iskanja. Točno to kar si ti povedal.

Isto menim sam. Ko sem pred leti začel nakupovati preko spleta sem se pozanimal o spletnih trgovinah, katere so zanesljive, dobre cene itd. Na pladnju sem dobil enaa, mimovrste in še nekaj drugih ki se jih sploh ne spomnim. Mimovrste mi je od vseh takoj prirasla k srcu res zaradi dobrega dizajna (ok in cene so bile tudi velik razlog za to :D ). Uglavnem ne moreš spregledati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Steinkauz ::

Ma izgled bi še nekako preživu(pa je bla prejšna stran čist kul, samo filtriranje bi lahk blo še bolš), samo stran je pa buggy za popizdit.
To je zame napol končan izdelek, ki ni šel čez fazo testiranja.

opeter ::

Dejansko je sedaj spletna trgovina od Enaa.com postala bolj privlačna, heh. :D
Če ne drugo, vsaj v oblikovnem smislu. Upam, da jo ne bodo šli in brezglavo predelali tako kot so to storili z Mimovrste.

Uporabniška izkušnja je namreč padla na ... dol.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

shadeX ::

Steinkauz je izjavil:

Ma izgled bi še nekako preživu(pa je bla prejšna stran čist kul, samo filtriranje bi lahk blo še bolš), samo stran je pa buggy za popizdit.
To je zame napol končan izdelek, ki ni šel čez fazo testiranja.


To v pomoje ne bo problem, ker bodo prej al slej zrihtal.

tomaz- ::

Šel pravkar pogledat... BLJAK

vorantz ::

sm samo upal, da je bla prvo aprilska šala ko sm včeri pogledal 8-O

- hover čez gumb "vse kategorije" na uvodni strani sploh ne dela (drugje začuda začne delat)
- 156 izdelki
- Cena (€)
Za 200 €
Več 200 €
- nimajo več odprodaje

pol se mi ne da več klikat ker me začnejo oči bolet

mrTwelveTrees ::

nimajo več podaljšane garancije ?

techfreak :) ::

Kaj se samo meni zdi ta poved na prvi strani malo cudna: "Nakupujte z nami, vi ste nam na prvem mestu" ?

Sicer pa:
- vceraj se nisem mogel prijaviti (na dropdownu v desnem zgornjem kotu sem se lahko, ampak na strani nisem bil prijavljen) dokler nisem piskotkov pobrisal
- TXT_CLIENT_CENTER_WISHLIST_MAIN in podoben nepreveden tekst
- LEVNÉ RAM ZA PRENOSNIKE (ko sem pri sortiranju izbral eno izmed opcij) :D

Sicer te zadeve bodo verjetno tako uredili v prihodnjih dneh, vprasanje pa kako bo z obstojecimi uporabniki ... sem preprican da bodo nekateri nehali kupovati pri njih, ali pa vsaj preferirali druge trgovine pred njimi.

genesiss ::

Neki češko:

mimovrste v0.1.0
http://www.nrholding.com/ (v cssju)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

smotanc ::

Spletna stran ima slovnične napake ker jo niso delali slovenci, ampak češki programerji :)

LeQuack ::

A se kdo spomni Digg?
Quack !

Gregor5816 ::

Edini plus tega je, da je poštnina zastonj, da bom za 2 bateriji plačal le 6€ namesto 10.:D

Sicer pa mene so čisto razočarali, zadnja 2 izdelka, ki sem ju nabavil pri njih, sta bila odprta (pri enem samo vidno odprta embalaža, pri drugem raztrgan karton v embalaži in umazan izdelek). Seveda ne bi nič rekel, če bi imeli kakšen popust na te izdelke z odprto embalažo, ampak da mi ga prodajo po isti ceni kot stane nov izdelek...ne hvala. Enkrat se zgodi, dvakrat (in to zapored) je pa preveč. Ta dva izdelka sem kupil pri njih ker sem se v njihovem skladišču na viču ustavil spotoma in mi je vse skupaj vzelo manj kot 2 minuti.

Do sedaj sem vedno, ko sem karkoli kupoval, najprej preveril na mimovrstah in sicer ravno zaradi njihove urejene in pregledne strani. Ko sem včeraj nekaj gledal in sem videl novo stran, sem mislil da gre le za prvoaprilsko šalo, sem stran takoj zaprl. Če potegnem črto, pri njih skoraj zagotovo ne bom več kupoval.

dexterboy ::

Tudi jaz sem mislil, da je prvoaprilska šala, ampak ni.
Pa preveril še na dveh drugih brskalnikih in linuxu na prenosniku.
Ne pa ne, izgled se ni spremenil. Nova stran je za bruhat.
Do sedaj sem skoraj (vedno) kupoval na Mimovrste.
Sedaj se bom pa raje postavil v vrto :)
Ponudba je pa tudi tako oklestena, da še primernega diska zase nisem našel.

Bye Bye Mimovrste, zbogom in hvala za vse komponente...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Aar2rk ::

Poštnina je zastonj samo če je navadna, če si karkoli zmišljuješ, recimo tako extremne zadeve kot popoldanska dostava, ti jo zaračunajo. Tudi če si VIP. Itak so pa bazo nekje zgubili in VIPov ni, kot tudi zgodovine nakupov ne.
Sem imel nekaj naročeno, pa sem storniral (gumba ni, samo koda), poskusil opcijo naroči znova, ne dela. Poskusil poiskati izdelek s search, ne dela. Potem slučajno našel z googlom, ko sem šel iskat na novo. Tehničnih podrobnosti ni. In ko sem naročil, vidim čez minuto v zgodovini, da sem naročil pred 10 ure/urami.
Saj bojo ene stvari še popravili, ampak tak prehod je tragedija.
In se strinjam z vsemi, ki ste napisali, da je bila prej jasna in uporabna in prepoznavna in dejansko sem kupoval pri njih prav zato.

Jerry000 ::

a čmo usi pisat na mimovrste da majo fail stran in da gremo kupovat drugam:D?

bluefish ::

Brez skrbi, imajo na forumu enega predstavnika (uporabnik MihaPR), ki občasno sledi tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

telen ::

Dobro da mi skos teži za piškotke pa čeprav sem že 10x kliknu V redu. ;(( Tako kot je že nekdo zgoraj napisal. Izgled strani se mi zdi kot nek random Joomla template ki ne izgleda kaj prida.

Arctander ::

Strel v koleno, IMHO. Sploh pa spustiti v produkcijo stvar, ki si ne zasluži niti oznake beta ... Ne vem, kaj naj si mislim. Uničili so enega najbolj prepoznavnih slovenskih spletnih brandov (grafična podoba je pomemben del branda).

Konkurenci se lahko samo smeji.

Edit: Tudi SEO jim je šel po gobe. Googlovi linki na izdelke na stari strani ne delajo (error 404).

Zgodovina sprememb…

««
4 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751336 (17533) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349289 (30111) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029283 (20609) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170256 (155086) zoot

Več podobnih tem