» »

Mimovrste

Mimovrste

««
62 / 89
»»

c3p0 ::

igor0203 je izjavil:


Točno to, včeraj mi perlator v pipi dobesedno razpadel, pregledal vsaj 10+ naših trgovin, kjer za 1 perlator računajo cca 3,5EUR + >4EUR PTT, se pravi bi me prišel cca 7EUR/kom. Pogledal na AmazonDE, naročil 10kom za 14EUR.


Pogledal na AE in naročil 10 kom za 1$.

energetik ::

LeQuack je izjavil:

Big Bang sem videl na spletni strani da zaradi vragolij pošte imajo sedaj svojo dostavo, po LJ baje v 3 urah dostavijo.
Meni so dostavili malo izven LJ, je pa na avtu pisalo "Nomago". 8-O

BOCo. ::

energetik je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Big Bang sem videl na spletni strani da zaradi vragolij pošte imajo sedaj svojo dostavo, po LJ baje v 3 urah dostavijo.
Meni so dostavili malo izven LJ, je pa na avtu pisalo "Nomago". 8-O


Lastnik obeh podjetij, Big Banga in Nomaga, je Darko Klarič. Pa tudi predsednik nogometnega prvoligaša Bravo.

Machete ::

1309976 je izjavil:

Malo ga biksajo z naročili. Že drugo letos, ki sem ga preklical zaradi predolge dobave, pri čemer so imeli zadevo kao na zalogi ob nakupu.
Po 14 dneh pa obvestilo, da so težave z dobaviteljem in da lahko preklicem.

Hvala lepa MV...sem preklical in naročil drugje. Ampak to ni način dobrega poslovanja.

Provaj še naslednje leto..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

šernk ::

mene je amazon malo zaskrbel ker sem na .de naročil darilo za božička 5.12. in 10.12. ni bilo še odpremljeno.

no sedaj me skrbi, ker sem spregledal da je odpremljeno iz italije ampak načrtovano je da pride do 18.12. tako da upam da do 24.12. je res tu. Sem poleti testiral prime v IT z njihovimi pickup točkami pa sem bil malodane razočaran, ker so obljubljali dostavo v roku 24ur. Naročil v torek ob 16uri, dostavljeno pa šele v petek ob 17 uri na prevzemno točko, ki se je itak zaprla čez 1 uro tako, da sem potem dejansko do paketa lahko prišel šele v ponedeljek...ampak za amazon je to razočaranje, za mimovrste pa nekaj normalnega :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

OK.d ::

Boš pa malo vero zamenjal in se ti zamakne datum za 14 dni;)
LPOK.d

Senior Dev ::

Nič ti ne pomaga hitra dostava do Slovenije, ker ti bo paket ležal 2 tedna še na Pošti Slovenije v "logističnem centru", z manj sreče pa kar pred njim. Upaj na ugodno vreme. :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

šernk ::

ne vem sam nekako iz tujine nimam problemov z dostavo preko PS. Mogoče pa gre zadeva prednostno in tisti, ki naročate pri nas čakate :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Master_Yoda ::

Ja saj enako je bilo lani ter mislim da tudi predlani. Pomoje imajo neko cipshit pogodbo s posto z cifro koliko paketov gre skozi na dan/teden/whatever in je zato toliko zamude. Ker ce iz tujine narocis pride hitreje isto s posto slovenije :)). Maximizacija dobicka ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

A nima mimovrste večinoma prek dpd?

A-242 ::

Danes sem gledal cene za avtomat za peko kruha - za darilo. Precej ceneje v tujini in z njihovo ceno posiljanja (2.50 eura, oni zacolajo 4.90) je razlika v ceni dovolj velika (20 eurov), da se splaca narociti iz austrije. Tako, da... fu mimo vrste.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Senior Dev ::

matobeli je izjavil:

A nima mimovrste večinoma prek dpd?

Ni več opcije. Monopolisti so prevzeli posle, zdaj pa lahko čakaš in potem se ti še na javni televiziji opravičijo za čakanje in to je to. Odgovornih ni, višja sila.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

matobeli ::

Bolj verjetno da so potrošli kapacitete pri dpd, zdej so pa predragi.

Ker 14dni nazaj je še bil dpd.

vimos ::

Čudno pri meni za oba zadnja naročila (enega naročil včeraj) kaže da bo dostavljeno z dpdpjem

Senior Dev ::

Morda bojo malo preusmerili promet na DPD če Pošta Slovenije gre v stavko.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

matobeli ::

Prej kontra, DPD je bil zmer cenejši na MV. Pošto uporabijo če se DPDju zatakne, ali pa za tiste odročne kraje kjer bi jim DPD mastno računal doplačilo :))

LeQuack ::

A če gre Pošta v stečaj potem ne bo noben več pisma raznašal?
Quack !

D3m ::

Kako gre lahko monopolist v stečaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

LeQuack ::

D3m je izjavil:

Kako gre lahko monopolist v stečaj?


Ja delavci ti stavkajo ker jih ne plačaš oz. premalo, tako da potem ne moreš pisem in paketov več raznašati. Ergo stečaj.
Quack !

matobeli ::

Noben podjetje ni šel v stečaj zaradi štrajka delavcev.

Sej poštarji pametno štrajkajo, opravljajo samo univerzalno poštno storitev, nobenih jadnih reklam, odkupnin...

V resnici je bilo med štrajkom tako kot bi moralo biti.

opeter ::

Senior Dev je izjavil:

matobeli je izjavil:

A nima mimovrste večinoma prek dpd?

Ni več opcije. Monopolisti so prevzeli posle, zdaj pa lahko čakaš in potem se ti še na javni televiziji opravičijo za čakanje in to je to. Odgovornih ni, višja sila.


Ko sem jaz karkoli naročal preko Mimovrste, so mi vzadnjih letih vedno poslali preko DPD. Tudi preden sem postal VIP.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

destroyer2k ::

Sem paket ravnokar prevzel in nisem rabil nič doplačati, sem pa paket plačal pri naročilu.

opeter ::

destroyer2k je izjavil:

Sem paket ravnokar prevzel in nisem rabil nič doplačati, sem pa paket plačal pri naročilu.


Plačaš pri osebnem prevezmu pri njih, ter doplačilo je še v primeru plačila po povzetju (pošta pobere 1 evro ali kako je že).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klempo ::

plačano ob naročilu, zaračunan pa strošek osebnega prevzema pri njih

destroyer2k ::

opeter je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

Sem paket ravnokar prevzel in nisem rabil nič doplačati, sem pa paket plačal pri naročilu.


Plačaš pri osebnem prevezmu pri njih, ter doplačilo je še v primeru plačila po povzetju (pošta pobere 1 evro ali kako je že).


Paket sem osebno prevzel v poslovalnici mimovrste.

opeter ::

destroyer2k je izjavil:

Paket sem osebno prevzel v poslovalnici mimovrste.


Potem si imel srečo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matobeli ::

meh, prevzamem nekje 5+ paketov mesečno pa še nisem plačal. sreča-izjema-normalno? Ko mi ga bodo pa računali ga bom pa kar tam pustil, mam to srečo da si lahko to privoščim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

techfreak :) ::

@matobeli: Si mogoce VIP uporabnik?

GupeM ::

Jaz sem pred kakšnim mesecem plačal 90 centov za osebni prevzem. Ampak sem to plačal že pri naročilu. Tam, ko izbereš dostavo je pisalo, da je osebni prevzem 90 centov.

Kakorkoli, s tem nakupom sem postal VIP. Od takrat pa sem naredil še tri naročila, pa mi pri nobenem niso zaračunali osebnega prevzema. Jih pa še moram it prevzet, tko da bomo videli, če mi slučajno tam kaj zaračunajo. Ampak po moje ne bi smeli, ker je ob naročilu pisalo, da je osebni prevzem brezplačen. Če mi bojo hoteli zaračunat, obvestim ZPS.

techfreak :) ::

VIP uporabniki imajo brezplacno dostavo in prevzem.

fireX88 ::

techfreak :) je izjavil:

VIP uporabniki imajo brezplacno dostavo in prevzem.


Ne za partnersko dostavo.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

smile- ::

Naročil v sobo zvečer, dostava danes zjutraj. Dostavil DPD.

Machete ::

DPD miga. Na našem koncu šibata 2 dostavljalca, česar še ni bilo, vsaj, da vi vedel ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

celje ::

Machete je izjavil:

DPD miga. Na našem koncu šibata 2 dostavljalca, česar še ni bilo, vsaj, da vi vedel ne.



?

SimstrX ::

Po enem mesecu cakanja izdelka "Na zalogi v skladiscu" :

Pozdravljeni,
zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.
Artikla s strani dobavitelja še nismo prejeli. Na zalogo ga pričakujemo predvidoma danes, 11.12.


Potem pa 4 dni kasneje:

Pozdravljeni,
žal s strani dobavitelja do današnjega dne nismo prejeli potrditve o dobavljivosti naročenega artikla, zato smo, skladno s pogoji poslovanja (16. točka), vaše naročilo artikla preklicali.


Do sedaj nisem imel slabih izkusenj z Mimovrste... nazadnje, ko ni bilo izdelka, so mi ponudili boljsega za nekje isto ceno ali popust...

Zdaj pa samo "Hvala za razumevanje in prijazen pozdrav..."

Verjetno imajo precej prometa sedaj in se jim malo je**....

bedarija ::

Machete je izjavil:

DPD miga. Na našem koncu šibata 2 dostavljalca, česar še ni bilo, vsaj, da vi vedel ne.


DPD ne povzroča težav, pošta slovenije jih. jaz sem na neki spletni trgovini v četrtek popoldne naročil in je DPD v soboto zjutraj že dostavil.

Senior Dev ::

SimstrX je izjavil:

Po enem mesecu cakanja izdelka "Na zalogi v skladiscu" :
Verjetno imajo precej prometa sedaj in se jim malo je**....

Zakaj si čakal en mesec preden si jih zagnjavil? Če po parih dneh ni odposlano kar je na zalogi se vidimo na sodišču. No, vsaj tako je pri meni. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Anney ::

Čakam na dostavo že od konca novembra (predplačano, nikoli ne naročujem po povzetju, oz. redko), sej bo, vse je polno, smilijo se mi ljudje v skladiščih in dostavljalci, letošnje leto je cela zmeda, če so prej imeli po 70-90 paketov na dan (dpd, gls) jih imajo sedaj po 150-200 (na človeka-poskusite), so sicer pojačali, delajo sobote, vendar ni lahko, stranke pa so nerazumne in nesramne. Dostavljalce razumem, pride pač kot pride, kaj čmo v teh časih? Se boš še jezil zraven in nahrulil dostavljalca, ki ni kriv nič, klikaj pravi čas in se ne boš jezil s tem. Je pač kot je, rešil s tem ne boš nič, lahko pa zavrneš paket in zahtevaš kupnino. Koronski časi. ;)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

celje ::

Senior Dev je izjavil:

SimstrX je izjavil:

Po enem mesecu cakanja izdelka "Na zalogi v skladiscu" :
Verjetno imajo precej prometa sedaj in se jim malo je**....

Zakaj si čakal en mesec preden si jih zagnjavil? Če po parih dneh ni odposlano kar je na zalogi se vidimo na sodišču. No, vsaj tako je pri meni. :))



ti to resno?

SimstrX ::

Senior Dev je izjavil:

SimstrX je izjavil:

Po enem mesecu cakanja izdelka "Na zalogi v skladiscu" :
Verjetno imajo precej prometa sedaj in se jim malo je**....

Zakaj si čakal en mesec preden si jih zagnjavil? Če po parih dneh ni odposlano kar je na zalogi se vidimo na sodišču. No, vsaj tako je pri meni. :))


Verjamem, da imajo guzvo in da prihaja do vecjih zamud... bolj pomembna mi je ugodna cena, ki jo "ujamem", kot pa 3-5dni dostava... nisem neucakan clovek...;)
Ampak da mi po enem mesecu "Hvala za razumevanje in prijazen pozdrav..." hebite se...

Tozit pa to se mi ne da... lahko pa narocim cca. 20 razlicnih malih izdelkov "na zalogi iz skladisca" v 5min in jih potem enostavno ne dvignem... pa naj jih najprej iscejo po skladiscu, zlozijo in zapakirajo v skatle, potem jih bodo lahko pa tudi odpakirali in zlozili nazaj v skladisce... vaja dela mojstra...;)

GupeM ::

To bi moralo biti kaznivo. Če piše dobava v treh dneh recimo, potem pa čakaš 14 dni ali več. Za takšne zadeve bi prodajalci morali plačevati kazni, pa bi bili dobavni roki bolj realno napisani. Na ta način pa samo pritegnejo marsikaterega kupca, čeprav že v naprej vejo, da obstaja precej velika možnost, da ne bodo do časa imeli zaloge.

Razumem, da dobava zamuja dan ali dva. Ne pa en teden, 14 dni ali celo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

avtek ::

Anney je izjavil:

Čakam na dostavo že od konca novembra (predplačano, nikoli ne naročujem po povzetju, oz. redko), sej bo, vse je polno, smilijo se mi ljudje v skladiščih in dostavljalci, letošnje leto je cela zmeda, če so prej imeli po 70-90 paketov na dan (dpd, gls) jih imajo sedaj po 150-200 (na človeka-poskusite), so sicer pojačali, delajo sobote, vendar ni lahko, stranke pa so nerazumne in nesramne. Dostavljalce razumem, pride pač kot pride, kaj čmo v teh časih? Se boš še jezil zraven in nahrulil dostavljalca, ki ni kriv nič, klikaj pravi čas in se ne boš jezil s tem. Je pač kot je, rešil s tem ne boš nič, lahko pa zavrneš paket in zahtevaš kupnino. Koronski časi. ;)


Na tole bi se pa 'obesil'. Zadnjič mi je DPD dostavil v nedeljo okoli 12ih. Ne vem, če bi pohvalil, ali pograjal da naj si vzamejo prost dan.
Vsekakor bil noro presenečen, ko sem dobil SMS, da mi bo čez cca 1h dostavljen paket.

igor0203 ::

c3p0 je izjavil:

igor0203 je izjavil:


Točno to, včeraj mi perlator v pipi dobesedno razpadel, pregledal vsaj 10+ naših trgovin, kjer za 1 perlator računajo cca 3,5EUR + >4EUR PTT, se pravi bi me prišel cca 7EUR/kom. Pogledal na AmazonDE, naročil 10kom za 14EUR.


Pogledal na AE in naročil 10 kom za 1$.


Ja, Ali je še cenejši. Ampak nisem imel tega luksuza, da čakam mesec, dva na paket. Teden dni sem še nekako uspel otroka prepričevati, naj pipe ne odpira do konca. :D

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

To bi moralo biti kaznivo. Če piše dobava v treh dneh recimo, potem pa čakaš 14 dni ali več. Za takšne zadeve bi prodajalci morali plačevati kazni, pa bi bili dobavni roki bolj realno napisani. Na ta način pa samo pritegnejo marsikaterega kupca, čeprav že v naprej vejo, da obstaja precej velika možnost, da ne bodo do časa imeli zaloge.

Razumem, da dobava zamuja dan ali dva. Ne pa en teden, 14 dni ali celo več.


Točno to... Če Rok dobave presežejo za več kot 10% bi morala bit kazen za vsakih nadaljnjih 10% prestopa se plača 10 ODSTOTNIH TOČK MANJ, kar pomeni da če za 100% presežejo dobiš artikel zastonj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

igor0203 ::

Ja, seveda ti bojo izdelek dali zastonj.
Sicer jih absolutno ne zagovarjam, ampak za večino izdelkov ni krivda na MV ampak na dobaviteljih. Tu mislim da bi MV moral izvajati pritisk na dobavitelje ter zahtevati realne dobavne roke. Trenutno lahko dobavitelj v MV vnese nek izdelek in mu pripiše dobavni rok 1 dan, v resnici pa izdelek ne bo na zalogi še vsaj teden dni.

Mato989 ::

igor0203 je izjavil:

Ja, seveda ti bojo izdelek dali zastonj.
Sicer jih absolutno ne zagovarjam, ampak za večino izdelkov ni krivda na MV ampak na dobaviteljih. Tu mislim da bi MV moral izvajati pritisk na dobavitelje ter zahtevati realne dobavne roke. Trenutno lahko dobavitelj v MV vnese nek izdelek in mu pripiše dobavni rok 1 dan, v resnici pa izdelek ne bo na zalogi še vsaj teden dni.


Ok, na kom je pa krivda ko MIMOVRSTE napišejo NA ZALOGI, pa dejansko imajo pri dobavitelju, ti pa misliš da bodo še isti dan odpremli in bo drug dan pri tebi, v resnici morš pa najmanj 2 do 3 dni čakat da sploh dobijo to kar bi naj imeli na ZALOGI?

Sicer pa to kar praviš je NJIHOV PROBLEM, ne moj, s tako zakonodajo bi uredili njihovo željo po pritiskanju, ali pa bi napisali zmeraj dobavne roke x2 da se zazihrajo, ne pa da nekaj kupiš ker rečejo v 3 dneh, pol pa je 13 dni, to je nesprejemljivo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

igor0203 ::

Torej še enkrat, če misliš da izdelke v njihov sistem vnašajo zaposleni na MV, se močno motiš. Izdelke uvažajo dobavitelji/trgovine same preko XML-ja in tam tudi za vsak izdelek posebej določijo dobavni rok.

Seveda pa lahko, tako kot tudi jaz, glasuješ z denarnico in enostavno kupuješ drugje. Ampak potem je pa problem, ko za en izdelek v eni trgovini plačaš 3,90eur poštnine, pa za drug izdelek v drugi trgovini 4,90eur poštnine, pa v tretji spet 3,90eur poštnine itd. Se kar nabere, ane?

Senior Dev ::

Gužva je, višja sila. Drugje kupit se ne da. Lahko samo potrpežljivo čakaš in ponavadi pomagajo pozitivne misli in mantre tipa: "Danes bo odprema, danes bo odprema..."
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mato989 ::

igor0203 je izjavil:

Torej še enkrat, če misliš da izdelke v njihov sistem vnašajo zaposleni na MV, se močno motiš. Izdelke uvažajo dobavitelji/trgovine same preko XML-ja in tam tudi za vsak izdelek posebej določijo dobavni rok.

Seveda pa lahko, tako kot tudi jaz, glasuješ z denarnico in enostavno kupuješ drugje. Ampak potem je pa problem, ko za en izdelek v eni trgovini plačaš 3,90eur poštnine, pa za drug izdelek v drugi trgovini 4,90eur poštnine, pa v tretji spet 3,90eur poštnine itd. Se kar nabere, ane?


Torej če ima mimovrste nekaj v SVOJEM skladišču na zalogi, mu to na njihovo lastno spletno stran vnešejo delavci iz drugega podjetja oz. dobavitelji? Kličem BULLSHIT.

Za drugo se sicer strinjam, ampak saj, bi šlo enostavno rešit tole, če dobavitelj pove 3 dni in ni, da zastojn, pa naj pomisli ali zmore držat obljubljeno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

igor0203 ::

Dobavitelji imajo z MV sklenjeno pogodbo za skladiščenje, izdelke pa v MV sistem vnese dobavitelj. ;) Da ne boš mislil da je pri EnaA kaj drugače, tudi tam dobavitelji preko XML uvoza vnašajo izdelke v sistem oz. če se ne motim, proti plačilu, jih lahko tudi v EnaA vnesejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()
««
62 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31750987 (17184) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349072 (29894) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029159 (20485) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169814 (154644) zoot

Več podobnih tem