» »

Raptor vs. Barracuda

Raptor vs. Barracuda

friksi ::

Zanima me, kaj je boljša naložba? Je bolje (beri: hitreje) imeti Raptorja 150GB in zraven nek 500 GB disk ali npr 2xBarracuda z 32MB ?

Sprašujem pa za vsakodnevno uporabo (torej nalaganje iger, odpiranje datotek, shranjevanje, ...)

LP

bluefish ::

če imaš denar in te ne moti hrup, potem Raptor + še nek disk.

kixs ::

:\

Cimvecji disk za cimmanj denarja :P

friksi ::

Kok je pa dejansko Raptor glasen? Nisem ravno delal v rudniku, da bi imel uničen sluh, samo čisto vsak šumček me pa tudi ne zmoti. Če npr. Raptorja primerjamo z nekim WD diskom izpred 2-3 let - je glasnejši, tišji, enak ?

Kaj pa potem kombinacija Raptor + 1x Barracuda? To bi mogl pa pol sploh bit ubijalsko :D
Al se motim?

LP

bluefish ::

tistih 32MB v realnosti niti ni tako opaznih. Raptorji so sicer v idle dokaj tihi, med polno obremenitvijo pa menda oddajajo kar precej hrupa. Sicer pa lahko kupiš posebno dodatno ohišje za disk, ki ga dokaj utiša. Res je, da stane okoli 40€+, ampak če imaš denar za disk, boš še dodal to malenkost.

Pyr0Beast ::

Stvar je zelo glasna, sploh med delovanjem >:D
Vzameš za enak gnar 2 barakude, eno daš na /AM quiet, drugo na /AM off in maš zavidljiv price/preformance/loudness :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Zakaj ravno Seagate?

Seagate je eden izmed najpocasnejsih diskov nasloh... in tudi med najglasnejsimi (primerjava glede na generacijo diska)

Da ne bo kdo rekel, da ne vem kaj govorim... imam trenutno v racunalniku:

WD AAKS 500GB
Seagate 7200.10 750GB
Seagate 7200.8 400GB
Maxtor Diamondmax 10 250GB
IBM Deskstar 180GB

lp

Pyr0Beast ::

Seagate je lahko ali hiter in glasen ali tih in malenkost počasnejši. Če še ne veš, se različni diski (ista serija) različno nastavljajo glede an potrebe ...
Pa ne mi o počasnosti in glasnost ...
Maxtor 160G jih preglasi vse ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Zakaj bi moral to nastavljat, ko pa je en disk proti drugem lahko in tisji in hitrejsi. :\

Ko smo ze pri Seagatih - ni hiter, ni tih... torej najslabsa kombinacija. Resuje ga edino 5 letna garancija. Crkne pa lahko tako en kot drugi disk - ce imas to "sreco".

lp

Volta ::

Pa ne mi o Seagatih, da so počasni. Še vse serije, ki sem jih imel, so bile hitre in dokaj tihe, tako da nevem kakšne predsodke imate to...

kixs ::

Volta:

beri moj prvi odgovor... naj kupi cimvecjega za najmanj denarja... v realnosti ni groznih razlik.

Ce pa ze nekdo predlaga tocno firmo, potem bom pa napisal tako kot je.

lp

Volta ::

Ce pa ze nekdo predlaga tocno firmo, potem bom pa napisal tako kot je.

Ja, napisal si svoje izkušnje, kar pa še ne predstavlja celotne slike. Drugače pa ja, čimvečjega za neko normalno ceno. Jaz osebno najcenejšega nebi vzel, že iz izkušenj ne. Vzameš pač neko normalno firmo za nek normalni dnar in ti mora stvar delovat tako kot je treba :)

kixs ::

Napisal seveda svoje izkusnje in na podlagi dodatnih testov, ki jih naredijo razne hardware-review web strani.

Ce mislis, da je najcenejsi = najslabsi, se motis, ker pri trdih diskih ni noname firm in vse imajo vec ali manj enako tehnologijo.

Tihi diski so pa danes edino Samsung T166, F1 in WD GreenPower - ce je pomembna tisina, potem vsi ostali odpadejo.

lp

Vuli ::

meni se tut zdi, da Seagate ni lih med napočasnejšimi.
mam diske:
Seagate Baracuda ES 250gb - ST3250620NS
WD 250Gb - WDC WD2500KS
WD 400Gb - WDC WD4000AAKS
WD 80gb - WDC WD800JD-00LSA0
in sem meril njihovo hitrost in se je izmed vseh najbolj izkazal Seagate
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Volta ::

Ce mislis, da je najcenejsi = najslabsi, se motis

Tega nisem jaz rekel, to je spet ena tvojih interpretacij. Sem pa povedal mnenje, da najcenejšega enostavno ne kupim, nisem pa rekel da je zaradi tega takšen disk najpočasnejši oz. najslabši. Kupujem pač preverjeno robo, imaš ponavadi najmanj problemov kasneje z njo :)

Vuli - sma že dva, pa zagotovo nisma edina, ki tako mislima :)

friksi ::

Mal sem še brskal po internetu in na strani nemške revije Chip odkril lestvico 20 najboljših SATA diskov. Link

1. in 2. mesto sta zasedla Segate Barracuda (sicer verzija 10 in ne 11 ampak vseeno). 11 pa naj bi bila tako ali tako še malo boljša od 10.

Prenos naj bi bil kar dober, dostopni čas malo slabši, glasnost (oz. tihost) pa tudi kar dobra.

Bo treba očitno enkrat do kolega na obisk, ki ima raptorja in se na lastna ušesa prepričat, kolk je zadeva kej glasna :D

kixs ::

Sej je vseeno... kupite kar pac zelite in da boste zadovoljni. :P

OChack ::

jst mam 3 segate diske, komp mam na mizi in ne morm rečt da so ravno tihi, kok glasni so bi se kr dal gov ort...kok so hitri....nevem v primerjavi z drugimi ki ih nimam, nism pa anjbl zadoovln, lahko bi blo mal tišje vseskup
bdv disek mam 250giga (še anjbl tih pomoje) in pa 2 po 320giga stara ene 8 mescu
Int€l inside, IDIOT Outside


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533855 (14005) xyxyxyxy
»

Seagate ali Western Digital?

Oddelek: Kaj kupiti
373512 (2252) kixs
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910152 (6325) kmetek
»

Kateri disk naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
16914 (914) bluefish
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241483 (1217) Gapis

Več podobnih tem