» »

Kateri disk naj kupim?

Kateri disk naj kupim?

Jst ::

Živ!

Moj WDC 150GB disk počasi prihaja proti svojemu bridkemu koncu. Kolikor gledam cene, se najbolj splača kupiti 500GB.

Vprašanje pa je, katerega?

Moj računalnik dela 24/7, vsaj 1/3 časa full load. Moje prioritete so torej zanesljivost (čimvečji MTBF), malenskot manj hitrost in na visokem mestu lestvice prioritet, glasnost delovanja. Čimtišji naj bi bil, torej.

Če je kakšen hiter, tih in zanesljiv, potem bi kupil tudi disk manjše kapacitete; recimo 320GB.


Kaj mi priporočate?

Hvala!
LP,
./M
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dzinks63 ::

:)) Poišči nekaj takega: SEAGATE ST3400620NS 400GB 7.2/16M/S300, diski primerni za neprekinjeno delovanje 24/7

kixs ::

Ce ti je MUST 24/7, potem tega:

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=34673

Drugace pa navadno verzijo istega, ki ga imam tudi sam:
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=31753

lp

Jst ::

Ja, je MUST 24/7/356. Sicer ni 24/7 obremenjen, dela pa 24/7.

Z WDC nimam nekih dobrih izkušenj, pa še glasen je.

Imate mogoče kakšnje izkušnje z temi seagate baracuda diski? Tale se mi še najbolj dopade. Ne bi pa rad na 9 mesecev menjal disk. Tudi cena tega seagate diska je nizka, zato sem malo skeptičen.



Hvala za predloge!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Po kakšnih kriterijih pa določijo, če je disk sposoben 24/7 delovanja?

Aja, pa meni niti ni nujna kapaciteta (500), lahko je tudi manjši, recimo 320GB. Kar mi je pa res pomembno, je pa to, da je disk zanesljiv, da je cena GB čimmanjša - čeprav to niti ni glavni faktor pri odločitvi - in seveda tiho delovanje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

nabavi neki iz od seagate ES ali NS serijo, ki je namenjena streznikom.
drugace pa men par hitachijev dela ze par let 24/7, pa do zdej se noben ni crknil, so pa primerno hlajeni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

caveman ::

Men tud Seagate 30 GB dela že dobrih 7 let 24/7 brez težav, tko da je zame zanesljivost kar samoumnevna. Tudi naslednjič si bom zato izbral Seagate-ov disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: caveman ()

kixs ::

Casi so se premenili. Sicer nikoli nisem maral WD-ja, pa se en 80GB mi je pred leti crknil.

Sej je pa v zadnji seriji (AAKS) precej popravil. Je prakticno med najtisjimi in najhitrejsimi. Pravtako se malo greje, kar je za 24/7 bistvenega pomena, ce nimas urejenega dodatnega hlajenja.

Tisti RE (Raid Edition) ima 5 let garancije, kar je precej cool.

V koncni fazi ti pa vseeno lahko crkne katerikoli disk ali pa dela 20 let ;)

lp

Jst ::

>[...]pa do zdej se noben ni crknil, so pa primerno hlajeni.

Google pravi, da hlajenje diskov niti ni pomembno. Novica tu, na slo-techu, Remember?


Jaz nisem čisto noben disk hladil, pa mi recimo 20GB disk še vedno dela. Star je pa... ulala. Tale WD 150GB, ki ga imam sedaj, pa niti ni toliko star, SMART pravi, da je še v dobri kondiciji, a občasno računalnik doživi freeze, po ponovnem zagonu pa pravi "Disk Read Error." Če je potem računalnik ugasnjen par minut, disk naprej dela bp.


Najbrž bom kar tega vzel:
WD WD5000ABYS 500GB 7.2/16M/S300 RaidEdition,
za 120EUR.

Razen, če imate še kakšen predlog.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ronaldo ::

Pri Elektroniki dobis Samsung 500gb disk (ki je po vseh skor testih en od najhitrejsih in najmanj glasnih) za samo 90 eu + postnina 6eu = 96 eu za 500gb
Imas na voljo tudi Seagate v isti trgovini za nekje isto ceno, tako da ti priporocam ce se ti gre za ceno, da tam kupis. Sam sem narocil Samsunga 500gb v prejsnji ponedeljek in ga dobil v sredo.

Dr_M ::

Google pravi, da hlajenje diskov niti ni pomembno. Novica tu, na slo-techu, Remember?

Ja seveda se spomnim, ampak bolje na 35°C, kot pa 50°+.

drugac pa je predlogov dovolj, uprasanje pa je, katerega bos uposteval.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AngelOfDeath ::

Samsunga


Če kopuješ Seagate jih montiraj vodoravno ker če so "navpično" ti znajo po hitrem postopku odletet ;((
edit: Slovnica

Jst ::

Ja, nabrž bom upošteval kar kixsov predlog, WDS 500GB RaidEdition. (čeprav ne bo v raidu, ampak pravijo, da je namenjen 24/7)

Čeprav imam nek odpor do WD, bom pa tvegal, ker ima 5 let garancije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

imajo jo tudi seagate-i. ES serija je za streznike, 24/7.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Golden eye ::

čene pa kup WD raptor! majo velik MTBF pa še hitri so k svina, razen če rabiš dost placa?

kmetek ::

ronaldo: moje sožalje.....wd 500 dobiš za dobrih 100€, ne vem zakaj bi unga kurca od dinota podpiral...ni logike:\

bluefish ::

@Golden eye: zmogljiv Raptor vsekakor je, zaustavi pa se, ko tišina pomembna je (napisano v stilu Jode - tudi jaz lahko pesnim :D ). Se ga pa odlično utiša z dodatno rešitvijo za hlajenje, katere cena pa je žal okoli 40€.

Sam imam v računalniku 2 x 250GB (Hitachi - za shrambo, ker je ob seekingu preglsen, WD - sistemski disk, ki je dokaj tih in škrže le ob večji obremenitvi) in star 80GB WD P-ATA disk. Le ta je seveda praktično neslišen. Dosedaj z WD le dobre izkušnje, čeprav je mali star že okoli 5+ let, večji pa okoli 3 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
864475 (3726) Xtra
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272101 (1420) urosh
»

sata disk: SEAGATE Barracuda ali WD Caviar?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91007 (881) PaX_MaN
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
51156 (1055) nbzR
»

WD RE ali SEAGATE ES

Oddelek: Kaj kupiti
91141 (994) rapz0r

Več podobnih tem