» »

Stranded in console [opensuse linux]

Stranded in console [opensuse linux]

rdecaluc ::

Po nadgradnji nvidia gonilnikov se mi računalnik več ne spravi v grafični način. Sem poskusil sax2 -r ampak ga tudi to ne uspe zagnat in vrže ven error.

SaX: startup
xc: sorry could not start coonfiguration server
xc: for details refer to the log file
/var/log/SaX.log (tega ne vem kako odpret iz konzole -.-)
xc: abort

Se kdo spozna na to oz. kako bi lahko spet prišel v grafični način?

Lp
Est modus in rebus. ,typos

R33D3M33R ::

Odvisno kak editor imaš. Recimo

nano /var/log/SaX.log

ali

pico /var/log/SaX.log

ali

vim /var/log/SaX.log

ali

vi /var/log/SaX.log

Možnosti je ogromno ;)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

rdecaluc ::

Ok sem uspel odpret z vim. Zdej sem šel malo čez in nekako tole ven izstopa:

(EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the GLX module; please check in ayour X log file that the GLX module has been loaded in you X server. and that the module is the Nvidia GLX module. If you continue ti encounter problems , Please try reinstalling the NVIDIA driver.
FATAL: Error inserting nvidia (/lib/modules/2.6.22-13-0.3-default/updates/nvidia.ko): no such device
(EE) NVIDIA(0) : Failed to load the NVIDIA kernel module!
(II) UnloadModule: "nvidia"
(II) UnloadModule: "fb"
(EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration

Fatal server error:
no screens found
Est modus in rebus. ,typos

R33D3M33R ::

Daj

vim /etc/X11/xorg.conf

zamenjaj "nvidia" z "nv" in restartaj računalo, da prideš v grafični način.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

rdecaluc ::

Sem spremenil tam kjer je bilo z malo napisano nvidia v nv ampak še vedno ne pride v grafični način.. Sedaj sem nekako prešel na drugo idejo ... da bi pomovno namestil gonilnike (seveda ročno) , vendar pa ne vem kako naj jih sprevim na računalnik. USB ključka nekako ne morem odpret , verjetno ni mountan( tega ne znam opravit) in niti cdrom-a ne najdem tam kjer bi ponavadi moral bit.
Est modus in rebus. ,typos

R33D3M33R ::

Čudno. "nv" naj bi uporabil privzet gonilnik za nvidio. Poskusi z "vesa". USB ključ mountaš z ukazom mount:

naredi takole:

mkdir /mnt/kljuc/
mount /dev/sda1 /mnt/kljuc

Predpostavljam da je sda1 tvoj usb ključ.

Seveda moraš biti root.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

rdecaluc ::

Ok najprej eno malo bedno vprašanje. Ko sem odpiral z vim "/etc/X11/xorg.conf "... a bi moral shranit spremembe, ker mi je samo nastala datoteka ".xorg.conf.swp" . Katero komando uporabim da shranim oz. kaj naredim od tu naprej?

Drugače pa mi je uspelo mountat usb ključ. poiskal sem datoteko na njem in zagnal "sh NVIDIA-Linux-x86-169.09-pkg1.run -e (-e ker brez tega je samo letelo čez in našlo da ni precompiled kernela ter failalo ) , sedaj pa me sprašuje po kernel source path . Trenutno je avtomatsko vpisalo "/lib/modules/2.6.22.13-0.3-default/build" , ki pa je napačen. Sedaj moram poiskat pravi source path da lahko nadaljujem z namestitvijo driverja in ne vem kje je ( -.- ).

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Tutankhamun ::

za shrant je :w
za izhod pa :q
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

rdecaluc ::

Ok mi je uspelo . Na winXp kompu zraven sem poiskal kernel source rpm , ter ga namestil z nekaj truda. inštalacija nvidia gonilnikov je potem potekala brez težav ter mi trenutno vse dela. Edino kar me nekako moti so bug-i v teh nvidia gonilnikih (npr. v nekaterih igrah ne prikaže textur in vse je belo na določenih mestih -> to v igri ut2OO4 ; samo za primer). Drugače pa ali se da kje dobit spisek vseh komand ker jaz jih vem samo tam 15 ali pa še manj na pamet.

lp
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

kriko1 ::

@rdecaluc: to je napaka v zadnjih gonilnikih nvidie, če namestiš starejše potem dela. Žal. Še en problem je če imaš nastavljeno na "highest performance" se pojavijo določeni artefakti (malo drugačni od opisanih). Namestitev 100.xx serije odpravi težave.

rdecaluc ::

Ok kako pa naj odstranim trenutne gonilnike? Drugače pa bom pregledal nvidia stran v upamju da najdem te gonilnike. Drugače pa me informativno zanima ... ali Xgl omogoča tisti premikajoči "cube" ali je tisto compiz ?

Lp
Est modus in rebus. ,typos

kriko1 ::

Compiz fusion in pri nvidii ne rabiš XGL:
http://software.opensuse.org/search?bas...

Samo loose binding je priporočen. Gonilniki se pa sami odstranijo ko poženeš namestitev drugih.

rdecaluc ::

Ok bom namestil 100.xx (sej verjetno nima veze tudi ce je 100.99. Drugače pa me zanima nekaj. Tukajle gledam arhiv nvidia linux gonilnikov in se skoraj vsak dan pojavijo novi? A so to beta/developer verzije?
Est modus in rebus. ,typos

kriko1 ::

Mi lahko podaš prosim link? Ker nvidia vključno z beta gonilniki za linux izdaja približo na dva meseca / mesec.

Zadnji stabilni iz 100.x serije so:
NVIDIA-Linux-x86-100.14.19-pkg1.run

rdecaluc ::

klik Prvi link se spreminja datum na 2 dni. Zdej sploh ne vem če ta prave gonilnike gledam. Aja pa če se ti da mi priporoči katere gonilnike s tega bi bilo dobro izbrati.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

kriko1 ::

Te:
http://www.nvidia.com/object/linux_disp...

ostale veje so za starejše grafične (96.x za gf fx in pod ter 71.x za še starejše).

rdecaluc ::

Sem uspešno namestil . edino nekaj me še moti ... nekje sem prebral da kao ne moreš igrat igric če imaš compiz vžgan (naj bi bil drugačen sistem?). Drugače pa hvala za pomoč.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

kriko1 ::

Če imaš XGL potem so lahko težave, drugače ne. Se pa baje pozna nekaj FPS, ampak compiz enostavno prek fusion-icon izklopiš/vklopiš z enim klikom.

rdecaluc ::

kriko1: Samo loose binding je priporočen

Še tole me zanima potem pa bom verjetno brez vprašanj.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

kriko1 ::

Z desnim klikni na fusion-icon -> compiz options -> loose binding

coffeetime12 ::

V Compiz Fusion icon izberi Compiz Options in označi Loose Binding.

rdecaluc ::

Ok sem to označil. Sedaj pa imam en problemček. Sedaj ko je nameščeno to (za compiz-fusion za kde ter c-f icon ) imam en problemček. Ne vem kako ampak meni noče menjavat tem niti uporabljat efektov. A bi moral še kaj posebaj nastavit?
Est modus in rebus. ,typos

kriko1 ::

Ne samo z fusion-icon poženeš emerald-theme-manager (če uporabljaš emerald win decorator) ter Settings manager.

rdecaluc ::

Ne deluje . Nič se ne spremeni (kakor da se sploh nebi zagnal ; dokler ne zaženem ikonce niti trzne ne). Verjetno nisem mogel kaj narobe narest saj je šlo preko "1 click install" . Mogoče so krivi stari gonilniki za grafično. Malo se tudi brskal po internetu kako naj bi ga ročno vklopil pa mi vedno piše na bash compiz ne obstaja.
Est modus in rebus. ,typos

rdecaluc ::

Ni se mi več dalo zafrkavat s tem , bom raje poskusil ponovno ko bo kakšna nova verzija izšla. Hvala vsem za odgovore .

Lp
Est modus in rebus. ,typos


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo - problemi z framebuffer in ifconfig (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674641 (3965) Zaibatsu
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504930 (3859) r5r
»

[Linux] - 3D namizje

Oddelek: Operacijski sistemi
242036 (1241) neboben
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361567 (1360) Mr.B
»

NVIDIA gonilnik za Linix

Oddelek: Operacijski sistemi
161301 (1172) borchi

Več podobnih tem