» »

fedora vs. ubuntu

fedora vs. ubuntu

AnubisOfDoom ::

pozdrav,

sem pred majhno dilemo, al namestit fedoro al ubuntu, ubuntu mi je vsec zarad apt-geta, se mi pa zdi fedora bolj naphana s funkcijami (po defaultu), v ubuntuju je treba vse posebej instalirat (kodeki in to), pa se zdi se mi manj stabilen (mogoce se motim). Odlocu sm se za GNOME, KDE mi cist prepocasi dela, kljub solidnemu racunalniku (a64 2800+ ...).

Kaj bi mi priporocali, nekaj izkusenj z linuxom imam, predvsem v GUIju, s kubuntu

camx ::

Na a64 2800+ (verjetno maš tudi vsaj 512MB rama) ti dela KDE počasi? Zanimivo.
Tudi Fedora nima po defaultu kodekov nameščenih. In vse kar ma Fedora lahko namestiš tudi v (K)Ubuntu-ju.
Drugače pa - probaš oboje in vidiš kaj ti bolj ustreza. Če nekomu nekaj ustreza še ne pomeni da bo tudi tebi.

jype ::

Vseeno je - tudi fedora privzeto nima nobenih non-free reči.

V fedori je imho malo več dela, ker moraš namestiti livno in kolikor vem v njej ni nobenega generic-desktop-user metapaketa, ubuntu je bolj ali manj pripravljen za uporabo takoj, ko se odločiš za "non-free" in zna tudi špilat vse.

Kubuntu jaz zdaj približno pol leta uporabljam kot primarni desktop in se mi prima obnese, edina pripomba gre na račun meni ne preveč ljubih debianovih startup skript, kar pa z desktopom v bistvu nima prav dosti zveze. Ubuntu je seveda enak z izjemo desktop okolja.

AnubisOfDoom ::

aha pol ubuntu je boljsi, oz. bo lazji za instalirat dodatne kodeke in to kot pri fedori, fino... bom sel torej na ubuntu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu 15.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935222 (24619) andromedar
»

Fedora 15 ali Ubuntu 11.04

Oddelek: Pomoč in nasveti
172052 (1778) xandros
»

Izšla Mandriva Linux 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
839650 (7422) 5er-->
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594071 (3363) vejnovic

Več podobnih tem