» »

Prosti cikli za znanstvene raziskave

Prosti cikli za znanstvene raziskave

billgates ::

Danes sem zasledil nekaj o tem, da daš proste procesorske cikle za znastvene raziskave, med njimi tudi za raka. Ker ima moja mama sama raka, bi rad pač dal te proste cikle. Vse strani s tem ne obstajajo več(kot je bil nek klient od Intela). Zdaj me zanima če sploh je še kje kaj takega?

Ziga Dolhar ::

V levem meniju Slotecha, čisto spodaj, je ena slikca. (V bistvu dve, vsakič se prikaže ena.)

Poskusi kliknit :).
https://dolhar.si/

kihc ::

x

billgates ::

A to je folding@home?

billgates ::

:D

billgates ::

A to vse skupaj je zdaj okno, ki obrača molekule?

Tody ::

Folding oz zlaganje aminokislin

Zaradi napčnega zlaganja se zgodijo bolezni,.. ČE bomo razumeli zakaj se tako zložijo in kdaj pride do tega in kako to popravit bomo znal popravit bolezni. Za to pa so potrebni super računalniki. Oni so pa delo razdrobil na več majhnih enot. Tako dobi vsak računalnik WU (work unit) ki ga predela in preči ter pošlje rezultate nazaj na univerzo.

To kar ti gledaš je grafični klient, obstajata pa še dve verziji ena samo konzola, ki je nekak najbolj primerna, saj se ti skrije v ozadje računalnika in pozabiš lahko na njo, če imaš doma ADSL. Druga pa je namenjena dvo in štiri jedernim procesorjem, ki pa je trenutno še v razvoju.

billgates ::

To je pa res koristen projekt...danes sem izdelal mail v stilu pošljite to še 10 drugim za folding home.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD predstavil "Teraflop-in-a-Box" sistem

Oddelek: Novice / Procesorji
203921 (2566) gzibret
»

Folding@home klinet za ATi-jeve Radeone X1900 je zunaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
133771 (3014) AtaStrumf
»

Playstation 3 degradiran, bo Sony to preživel?

Oddelek: Novice / Konzole
395991 (4664) tiborrr
»

ADSL - povezava se po par urah ne odziva več!

Oddelek: Omrežja in internet
71496 (1368) Bass0
»

Nov članek: Folding@Home - zakaj in kako?

Oddelek: Novice / Nova vsebina
233279 (3279) DoloresJane

Več podobnih tem