» »

Formatiranje diska v FAT32

Formatiranje diska v FAT32

kramerica ::

Nekaj časa nazaj sem se odločil, da bom pri svojem dvd/divx playerju nehal uporabljati dvd ploščke in začel uporabljati le še zunanji disk in USB priklop na player, istočasno pa sem opazil da pri ljudjeh prihaja do komplikcij in sicer:

Baje 500giga dskov ne moremo priklapljati na predvajalnik, prav tako ne 250giga diskov, baje pa naj bi se dalo priklapljati diske 200gb < 0gb.

Disk naj bi bilo treba formatirati v Fat 32 vendar naj Windowsi XP tega nebi dopuščali - bi vendar največ do velikosti 32GB, vsaj tako pravi microsoft:
You cannot format a volume larger than 32 gigabytes (GB) in size using the FAT32 file system during the Windows XP installation process. Windows XP can mount and support FAT32 volumes larger than 32 GB (subject to the other limits), but you cannot create a FAT32 volume larger than 32 GB by using the Format tool during Setup. If you need to format a volume that is larger than 32 GB, use the NTFS file system to format it. Another option is to start from a Microsoft Windows 98 or Microsoft Windows Millennium Edition (Me) Startup disk and use the Format tool included on the disk.
Zato torej, če bi želel moj disk, recimo 200GB, formatirati v Fat32 način, bi moral najti starejši računalnik, ki ima posnete starejše Windowse, 98 ali podobno. A vendarle naj bi še ti le zmogli nesti največ 137 giga velikosti za formatiranje v Fat32 način.

Zato torej nej bi obstajali neki software programi, h2format ali fat32 format, ki omogočajo v Dosu formatiranje v načinu Fat32 večjih particij, torej tudi do 250giga!

Tako sem jaz do seaj razumel stvari ki sem jih prebral, sedaj pa me zanima če je komu uspelo že s takšnim formatiranje v fat 32 način in velikost diska manjša od 200Gb, da mu je predvajalnik prepoznal tak disk ali je potrebno storiti še kaj poleg vsega, da bi ga predvajalnik prepoznaval.
LP

Zheegec ::

Partition magic te bo rešil teh težav, ali pa kakšen distro Linuxa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kramerica ::

Kako sploh poteka tako formatiranje.
Kupim nov disk, ga priklopim z zunanjim ohišjem preko usbja, prepozna novo particijo, inštaliram partiton magic in formatiram v načinu fat 32, dobim 200giga particijo v formatu fat32 in posnamem gor filme in dvdje priklopim na predvajalnik in naj bi kar prepoznal vseskupaj?

Je treba bit na kaj pozoren pri nakupu zunajenga ohišja, da ne bojo še problemi zaradi ohišja če ne bo prepoznal predvajalnik diska. Za zdaj sem videl da je nekomu že uspelo z 120giga diskom priklopiti na xoro predvajalnik in mu je prebral v nekaj sekundah vso vsebino gor.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Ja kar v Partition Magic narediš particijo, izbereš FAT32 format in zgodba je zaključena.
Pazi - FAT32 ne more delati z datotekami večjimi od 1.5GB, če me spomin ne vara.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

4 giga

luli ::

Omejitev FAT16 je 2GB, FAT32 pa 32GB.

jest10 ::

Motiš se

Redorange ::

200GB in 250 GB imam na FAT32
Uporabljal sem pa Parted magic.
Uporaba je enostavna,
zaženeš rač (first boot device CD)
odpre se ti okno če želiš nevemkaj...uglavnem 3x stisneš Enter da prideš do programa

Odpre se ti okno, ki izgleda kot navadno namizje. V opravilni vrstici klikneš na ikono za razdeljevanje diska in tam se ti ponudijo možnosti za razdeljevanje oziroma formatiranje v kar želiš.



Z desnim klikom na particijo te vpraša kaj želiš naredit

Lp

kobilica ::

FAT32 ima omejitev 4GB.Se se vedno spomnem ko smo imeli probleme z image file vecjimi kot 4gb >:D

5er--> ::

-Windows 2000 and Windows XP can read and write to FAT32 filesystems of any size, but the format program on these platforms can only create FAT32 filesystems up to 32 GiB. Third party utilities are available which can format larger FAT32 filesystems, up to 2TB.

-The maximum possible size for a file on a FAT32 volume is 4 GB minus 1 Byte (232−1 bytes).

Vir: Wikipedia

kramerica ::

Niti ni toliko panike. Če je omejitev na 1.5 giga ali 4 giga.. bom mel pa pač e filme ki so tako ali tako le 1x po 700mb.

Te narejene particijev fat32 z 200giga kapaciteto, je to kdo probal potem priklopiti na predvajalnik, prepozna takšno particijo?

Redorange ::

Ma govorimo o velikosti fajla, ali o velikosti particije?

luli ::

Redorange : Daj z gole radovednosti me zanima koliko ti zasede prostora prazen file na tej particiji! Verjetno imaš nastavljen cluster size na 64k, ki pa vsaj z MS-ove strani ni uradno podprt (nekaj se je eksperimentiralo z WINNT 3.51 ali 4.0).

Redorange ::

cluster size na 64k, mi moraš povedat kje dobim tole, jst nisem nič štimal, samo formatiral v fat32

Ustvaril sem "besedilno datoteko":
Velikost: 2B
Znaki: 2
Dovoljenja: -rw-rw-r--
Vrstice: 1

bi dal prtSc, samo mi ne prime oblačka

če še kaj pogledam pa povej

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567773 (6513) Pithlit
»

Glasbeni stolp- USB ključ

Oddelek: Pomoč in nasveti
111201 (1090) luk0322
»

Ne gre formatirat micro SDHC 32GB kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
153191 (2851) ender
»

80GB velika FAT 32 particija

Oddelek: Strojna oprema
101373 (1229) Lith
»

Omejitve FATa 32

Oddelek: Operacijski sistemi
81283 (1142) Brane2

Več podobnih tem