» »

Core temp temperature

Core temp temperature

Legend(SLO) ::

Core temp mi kaže temperature povsem drugačne kot v biosu. V BIOSU mi kaže, da ima procesor 39 stopinj. V core tempu pa kaže 50 stopinj. Oboje je takoj ob zagonu. V easy tune mi isto kaže temperaturo procesorja 40 stopinj. Mi pa prikazuje BIOS in easy tune temperaturo sistema 50 stopinj. A je možno, da so senzorji narobe prikazani.

Vendar mi pod obremenitvijo v core tempu temperatura takoj naraste za 10 stopnij. V drugem programu pa temperatura sistema raste zelo počasi in se viša temperatura procesorja. Ali je možno, da je taka razlika med temperaturo jeder in temperaturo procesorja? Kako narazen pa so lahko senzorji?

Kere temperature morm gledat, kot relavantne pri navijanju. Ker 70 stopnij za nenavit c2d2160 se mi zdi nekam visoka temperatura (load)
krneki

ender ::

CoreTemp ti kaže temperature samih jeder, BIOS in večina ostalih programov pa temperature na zunanji strani procesorja. Načeloma naj bi Core2 procesorji zdržali do 65°C pri zunanji temperaturi, in toliko kolikor ti kaže Tjunction v CoreTemp pri temperaturah jeder (ko jedro doseže Tjunction, se začne procesor upočasnjevati). Jaz imam QX6700, in mi poleti ob polni obremenitvi jedra delajo na 86/86/80/80, CPU pa doseže 63°C (Tjunction je 100°C).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor se mi pregreva?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162199 (2081) xxxgeekxxx
»

RealTemp ne kaže pravilne temperature!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211980 (1691) buhti69
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728764 (6163) Vuli
»

Problem s prenosnikom ! Pregrevanje CPU!!!

Oddelek: Strojna oprema
162335 (1906) Pyr0Beast
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422973 (2069) Svizec69

Več podobnih tem