» »

Problem s prenosnikom ! Pregrevanje CPU!!!

Problem s prenosnikom ! Pregrevanje CPU!!!

BrokenSouŁ ::

Imam HP NX7300 prenosnik z C2D T5500 CPU in GMA950 grafično!

Problem je ta da se mi pri igranju kakih iger prenosnik ogromno zagreje, lahko pokažem sliko ki je spodi!



Problem je ta da ko daš roko blizu odprtine za zrak, ne čutiš nič da bi zrak ven šel... čeprav se ventilator vrti....

sem odpr ohišje in pogledal kako se ventilator vrti, ampak mi je to malo čudno,

prikazano na spodnji sliki!



Ima kdo kakšne predloge kaj naj naredim, razen da nesem na servis, ker rabim prenosnik skoraj celi dan, in v šoli, in doma....

aja pri navadnih opravilih kot so intrnet in word in c++ pa je temperatura okoli 45- 50 stopinj....

LP
  • zavaroval slike: Alpheus ()

Galaxy ::

To je napaka na Everest oz. čipu za zaznavanje temperature. Še enkrat izmeri z Core Temp oz. HW Monitor.

Ps. pa bodi brez skrbi, saj imajo vsi C2D varnostno funkcijo, da se ob preveliki temperaturi avtomatsko izklopijo (85 stopinj)

BrokenSouŁ ::

Hvala za info ampak mi isto kaže!

em...

kaj to v katero smer se ventilator vrti je pravilna smer. ker se mi zdi da se glih narobe vrti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alpheus ()

Galaxy ::

Mislim da v desno..

PaX_MaN ::

Jaz imam T2050 pa mi kaže pri 800Mhz 68 stopinj.

klemennn000 ::

Men ta CoreTemp kaže za 10-15 stopinj več od Everesta. Mislim da ne podpira moje matične al kaj. Sem probal več programčkov pa vsi isto kažejo ko everest.
Zdaj ko sem si ventilator spucal mam okol 50 stopinj brez kakšne igrce pržgane. Drugače mi pa gre do 71 stopinj, ko sem v igrci po tem ko sem formatiral(prej je šlo do 82).

Btw pax man jaz imam enak procesor. Mogoče veš pri kolk stopinjah se sam dol vgasne ? Ker vem da se pri neki določeni temperaturi dol vgasne zarad varnosti

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Meni NHC kaže 85 stopinj kot zgornjo mejo. Ampak nisem prepričan - tudi na internetu nič ne piše o točni vrednosti.

Jakka ::

Poskusi z NHC nastavit vrtljaje ventilatorja pri določenih temperaturah procesorja. Poglej si zelo podobno temo. Tam sem napisal kako.

f00fighter ::

Imam problem s prenosnikom pa bom kar v tej temi vprašal. Ventilator je postal neznosno glasen, očistil sem ga že, pa ni nič pomagalo. Garancije več ni, pa me zanima če ima kdo že izkušnje z menjavo in nakupom ventilatorja na prenosniku? Nisem jih našel po spletnih trgovinah. Pozna mogoče kdo še kakšen dober servis? Prenosnik je pa Acer Aspire 5671.

Jakka ::

Tema o "servis acer". :)

Osprey ::

Moj HP nc8430 s C2D procesorjem ima v neobremenjenem stanju okrog 47 stopinj, pri veliki obremenitvi sem zadnjič opazil, da je bilo 89 stopinj. Izgleda, da imam zamašen ventilator. Želel sem povedati, da se očitno ni izklopil pri 85 stopinjah.

ender ::

> Men ta CoreTemp kaže za 10-15 stopinj več od Everesta. Mislim da ne podpira moje matične al kaj.

CoreTemp skoraj zagotovo kaže bolj pravilno od ostalih programov, ker je eden redkih, ki preveri točno vrednost Tjunction (na prvih Core procesorjih je le-ta 85°C, na nekaterih novejših pa 100°C, pri čemer je temperatura jedra razlika med Tjunction in prebrano vrednostjo - zato programi, ki ne preberejo Tjunction kažejo temperaturo jeder 15°C prenizko).

Tjunction je temperatura, pri kateri začnejo Intelovi procesorji prisilno upočasnjevati delovanje (in je odvisen od procesorja, ne matične plošče).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

freak123 ::

Živijo
mene zanima to mam procesor 4jederni q6600 in cpu temparetura je okol 70C
ko igram igro Assassin's Creed mi gre ta temparetura na 85 - 90 C
to je nevarno da pregori ali mi everest narobe kaze ali kak program ali kaj da bi zacelo piskat ce je prevec pregrevan da se potem sklopi ali kar koli
hvala za odgovore
Lp

g. Oden ::

Ja, programi včasih ne prikažejo pravih temperatur. To je iz več razlogov, sam pa sem tudi že dobil čudne temperature, ki so se gibale med 5 in 150c. To se da odpravit na več načinov, nenazadnje s posodobitvijo biosa (to je pomagalo pri meni). Ampak dejstvo je, da če ni artefaktov, piskanja, resetiranja in če ni čutiti vročine na prstih (pri prenosnikih), potem se ni za sekirat, pa če Everest pokaže 500 stopinj, enostavno gre za napako zaznavanja temperature. Pa senzor je na koncu koncev lahko tudi ne(pravilno)delujoč, a ne.

g. Oden ::

Pa še nekaj, a je Assassin's Creed že zunaj?

freak123 ::

Ja pr men vse laufa brez problema samo zdaj ko sm to igro su spilat pa sm tko pogledu da vidm kok je temparetura pa vidm da po igranju 30min je blo na 90C

igra je ze ene par dni vzunaj samo ne deluje prav pri nekaterih vn mece men trenutno se ni

Pyr0Beast ::

Potem se stvar pregreva, artefakti nastajajo pri pregrevanju grafe, zmrzovanja, metanja iz programov pa zaradi rama in procesorja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RealTemp ne kaže pravilne temperature!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211964 (1675) buhti69
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728744 (6143) Vuli
»

Navijanje Q6600 - Pregrevanje?

Oddelek: Navijanje
213254 (2088) Vuli
»

AMD X2 4000+ & Sapphire HD2600XT -> Max temp ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161216 (1113) MarkoMan
»

HP Pavilion notebook se pregreva ?

Oddelek: Strojna oprema
112240 (2086) klemennn000

Več podobnih tem