» »

Internet connection --- ON/OFF stikalo - kako?

Internet connection --- ON/OFF stikalo - kako?

OrlyTM ::

Pozdrav,

A kdo pozna kak preprost način, kako bi lahko naredu, da bi se na točno določenih računalnikih dal remote izklopit internet za nedoločen čas. Če sem jasnejši ... situacija:

mam 2 računalnika, ki sta povezana v mrežo. Nujno potrebujeta omrežno povezavo za dostop do strežnika, kjer teče baza za program na klientih. Računalniki majo dostop do ineta. Zdej bi pa jst rad mel na enem tretjem računalniku možnost, da izklopim SAMO internet povezavo, mreža mora laufat dalje. Razni posegi skozi ruter in podobno ne pridejo v poštev, ker bi to počeli računalniški analfabeti.

Any hints?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

trnvpeti ::

router,fw

Bojevnik ::

mogiče bi lahko napisal program, ki ti spreminja hosts datoteko,
mogoče pa tudi kakšen firewall bi lahko kašno opcijo s čimer bi se dalo naštimat(žal ne poznam takšnega)

OrlyTM ::

trnvpeti: za ruter sm reku ... ne pride v poštev, ker bodo to (odklapljal inet) počel taki, za ktere niti pod razno ne pustim, da majo dostop do ruterja.

Kaj si pa mislu z FW?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

trnvpeti ::

1.na delovni postaji umaknes gw
2.v fw das pravilo, da lahko dostopa samo do dolocenega servisa programa
to lahko oboje na daljavo ali preko win schedule

in 1. in 2. , ko bosta uporabnika opazila, bosta hitro prisla nazaj na internet

3.preko routerja je enostavno vzeti internet
4.ce imas boljsi router, imas kaksen schedule

5.qos
6.reverse proxy

in zakaj bi tistima dvema vzel internet? prevec srfata, ali ti vzameta linijo

OrlyTM ::

ma sj to ... ne da se schledulat ... rabim en switch, ki ga bodo računalniški bumbarji znal uporabljat ... vzel se ga bo pa "po presoji" teh "bumbarjev", se pravi lahk en dan sploh ne, drug dan bo pa cel dan offline (primer) ... vem, da se da to fajn prek ruterja narest, sam REES ne želim dat tem modelom dostop do ruterja. Bolje preprečiti kot zdraviti je pravilo, ki se ga držim pri teh zadevah ...

ja, gre se za to, da preveč surfajo ob neprimernih trenutkih ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

poweroff ::

in zakaj bi tistima dvema vzel internet? prevec srfata, ali ti vzameta linijo

QoS glede na MAC naslov?

Ali ap tole: Linux traffic shaping.
sudo poweroff

poweroff ::

Tole si poglej: Shorewall Trafic shaping.

Vidim pa, da menda Firestarter zna delat s temle... bi bilo za pogledat.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Spajky ::

Jest bi to tako rešil, ker imam zelo staro različico ZoneAlarma 2.1.44 firewall in na w98se :

Inštaliraš si ga kot admin, da ti ne morejo spreminjat nastavitev kar tako enostavno oz., da ne morejo štartat ročno ZA! in v win registru peš nastaviš, da se ti "vsmon.exe" = TrueVector Service driver starta kot servis - ključ RunServices ...(ikonce ni v taskbaru, ne vidi se pod Task menađerjem se mi zdi tudi ne. Seveda mu potem reg.ključ za zagon drugje v registru pobrisat ...

Nastaviš vse programe (lahko peš preko win registra v mapi ZA-ma) da imajo vsi programi prepoved delovanja/prehoda v mrežo/internet, razen programa za databazo in remote assistance/desktop npr. ki mu nastaviš PassLock (če treba tudi allow server - local ali internet). Nastaviš v ZA internet lock settings na 0 minut automatic (zaklene po par sekundah!). Ti pa pol lahko na daljavo pokličeš ZA in s klikom na program zakleneš vso mrežo ali samo internet. Glej, da ne zakleneš ven tudi sebe na daljavo, ker mu pol ne boš mogel na daljavo odklenit več se mi zdi, boš moral pot pod noge!

Tako tip ne bo mogel do iNeta tudi če mu na drugem kompu v mreži kdo vključi ICS ali aktivira/postavi proxy za iNet tudi če si vtakne wifi Usb ključek in proba dostopat do wifi ruterčka!

A sem ljukav ilji nje? :D :D :D 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

trnvpeti ::

jesi jesi :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
351932 (1418) boštjan

Pomoc pri nastavitvi routerja za eMule ...

Oddelek: Omrežja in internet
441964 (1756) CaqKa
»

nujno-internet sharing v linux mandrake 10.0

Oddelek: Operacijski sistemi
191274 (1139) moj_nick
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814821 (4016) PaJo
»

win2k modem sharing

Oddelek: Programska oprema
61552 (1473) andrej

Več podobnih tem