» »

Miza, ki napove prihodnost

Miza, ki napove prihodnost

««
4 / 22
»»

leinad ::

V-i-p ti svoje podzavesti ne moreš kontrolirati, pa magari se postaviš na trepalnice. Zakaj neki meniš, da mizica, ki krši vso fiziko in zdravo pamet nasploh, ima tako nenavadno prikladne lastnosti fizikalni količini, ki ta "fenomen" lahko znanstveno razloži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

Azrael ::

@V-i-p.

Rojstni dan tistega znanca si lahko zvedel čisto mimogrede:
- lahko je on sam ali kdo drug omenil (doma, šoli, službi, družbi...)
- mogoče si imel v rokah njegove dokumente in je dovolj, da si si samo ošinil EMŠO
- lahko veš od takrat, ko je 3/4 Slovenije norelo za tisto akcijo Slovenskih Novic, ko so žrebali EMŠO
itd

Možnosti je obilo. Včasih jih odkrije dober hipnotizer, tako kot primer neke ženske, ki ni znala angleško, toda neko staro in skoraj pozabljeno pesnitev iz Škotske pa brez napak.

Ni bila reinkarnacija, ona je besedilo samo za hip videla na neki raztavi, ko je bila še otrok.

Za tisto uro pa, ni tako malo elektronike, ki "vstane od mrtvih" po kakšnem letu ali dveh. Ni pravilo, ampak vsake toliko se zgodi. Včasih dela brezhibno še dolgo, včasih samo nekaj sekund.

Sploh pri cheap uri, display izgubil kontakt, številke slabo in kmalu nevidne = ura/baterija fuč. Ko display ne dela je poraba mnogo manjša, kot običajno, ura spodaj vseeno teče, stresov je manj in je lahko zelo točna.

Toplota rok, ki ne pride v trenutku skozi ohišje in še kakšno tresenje, pa lahko po dolgotrajnem mirovanju pomaga začasno popraviti stvar.

Absulutno nobenega čudeža ni tu. Kdor misli, da je, se zelo moti.
Nekoč je bil Slo-tech.

poweroff ::

Marička si si ti sploh prečital moje poste?!?!'
Preden je moja punca vzela uro v roke, sem jo jaz imel v rokah in URA NI DELOVALA, TUDI ČAS JE BIL NAPAČNO NASTAVLJEN!!!!


Madona, potem je pa to dober recept za popravljanje bugov v Windowsih. >:D
sudo poweroff

strictom ::

Ka pa čeb se za glavo primu ko je un Uri to rekel? Potem nebi bil več nor? >:D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

V-i-p ::

Ne sj mene ne jezi to, da mi ne verjamete tudi sam sem pred obiskom bil na istem... Jezi me to, ker ne vem kako hudiča bi tole zadevo dokazal in razjasnil. Vem, da si eni mislite sam dviguješ mizo, vedel si rojstni dan, vedel si to, vedel ono... Pa bom še enkrat rekel: nisem vedel teh stvari. Pika.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gumby ::

si vedel... samo nisi vedel, da ves;)
my brain hurts

Keyser Soze ::

Pa še zmer ne vem, kaj moram nardit da do mize pridem.
Če obljubim, da je ne bom razsekal na prafaktorje? Mi poveste kje, kako in kdaj?
OM, F, G!

jype ::

V-i-p> Jezi me to, ker ne vem kako hudiča bi tole zadevo dokazal in razjasnil.

Naredi test z igralno kocko, pa ti bo takoj jasno.

dzinks63 ::

:)) Daj malo podstrešje pospravi, pa ne nas met za naivne, saj je srednji vek že zdavnaj minil. To bi lahk tam enim k reggie poslušajo in woodoo prakticirajo razlagal, ti bi še morda kaj takega verjel. Če pa ti verjameš v leseno mizo, pa verjem , ti tud tega ne branim . Samo ne pa zato drugih prepričvat kak je nek les pameten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

imagodei ::

@dzinks63 &co:

Ozadje zgodbe na psihološkem nivoju ni tako nedolžno, kot se zdi. Če nekdo doživi neko takšno zadevo in če mu vsa čutila govorijo, da jo je doživel, človeka težko prepričaš o nasprotnem. To, da mu čutila morebiti lažejo, je drugotnega pomena. Saj celo situacijo srečujemo v vsakdanjem komuniciranju, ko je nekdo iz svojega otroštva/mladosti prinesel eno prepričanje, drug pa neko drugo in si potem dokazujeta, kdo ima prav. Npr., človek, ki je vzgojen v rasistični familiji in že od malega posluša, kako so črnci manjvredna bitja, opičnjaki in na sploh nevredni imena človek - ko greš takšnemu človeku dokazovat nasprotno, mu enostavno ne moreš, ker mu vsa njegova bit dopoveduje, da ima on prav in da ti ne vidiš resnice. Zelo podobna zadeva je tale miza, samo da je psihološko ozadje v enkratnem doživetju in ne v life-long prepričanjih.

Skratka, človek nekaj doživi, cela njegova bit mu dopoveduje, da je bilo doživetje resnično in hkrati zavestno na noben način ni bil aktivno vpleten v dogajanje. Zanj je bilo to doživetje torej ravno toliko resnično, kolikor je zate resnično, da se avto "čudežno" prične premikati, ker si obrnil ključ za vžig. In kar je še najbolj žalostno/zanimivo: vsakdo od nas lahko postane žrtev takšnega fantomskega pojava. Nekateri bodo pač prej pograbili tisti "tok resničnosti" in se zelo hitro vživeli v dogajanje; drugi bodo potrebovali precej več "dokazov", da bodo prestavili točko resničnosti v "alternate reality".

Dejansko pa je 9/10 ljudi bolj ali manj nagnjeno k temu. Celo tako zelo, da z nekaj enostavnimi psihološkimi triki tako zelo lahko premakneš zavest, da si bo človek nezavedno lagal in ustvaril cel alternativni svet, za katerega bo prepričan, da je resničen! 8-O Bolj, kot posameznik pade v to, bolj je prepričan, da je dogajanje resnično in praktično še dodatno nalaga na ogenj: vse, kar se sklada z iluzijo nekritično sprejme kot potrditev "resničnosti", kar pa je izven tega, pa gladko zavrže kot nerelevantno. Do te točke, ko alternativna resničnost (ki je v resnici izmišljotina), postane bolj resnična, kot resničnost sama.

Skratka, ne samo, da si neko dogajanje lahko razlagamo popolnoma zgrešeno - celo tako se pustimo voditi, da sprejemamo iluzije in celo vstopimo vanje. To s pridom izkoriščajo tako rokohitrci, kot iluzionisti. Pa tudi voditelji (množična hipnoza). Znani so primeri, ko je bila cela skupina ljudi prisotna na predstavi, v kateri je fakir v zrak vrgel vrv. Pričujoči so potrdili, da se je ujela nekam med oblake, fakir pa je po tej vrvi splezal med oblake. Ljudje, ki so to predstavo snemali s kamerami in si pogledali posnetek, so videli, da je vrv seveda padla nazaj na zemljo, fakir pa tudi ni nikamor splezal, pač pa je ostal na zemlji.

Množična hipnoza, kakršno (vede ali nevede) izvajajo voditelji tipa Hitler, so ena in ista zadeva... Folk dejansko pade iz resničnosti v neko iluzijo, za katero najde potrditve vsepovsod. Še huje - ko govorec neha s svojim govorom in gre folk domov, iluzija še kar traja in folk jo še naprej živi (mi smo übermensch, Židje so nadloga, arijska rasa si zasluži cel svet, ostale rase so primerne le za služenje...)

Še enkrat - k temu smo nagnjeni praktično vsi. Nekateri bolj, drugi manj, nekateri zelo hitro zapadejo v takšne iluzije, drugi so bolj realisti. Ko pa enkrat prestopiš to točko, so pa stvari lahko zelo creepy: LINK

EDIT: Typo pri imenu
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

V-i-p ::

V redu... bi verjel, da je to larifari, ker itak za nazaj ti veš stvari, pa kakorkoli, recimo da sem sam pripomogel k pravilnim odgovorom... Tudi tole o kolegovem rojstnem dnevu pustimo na strani, prav, sem kdaj slišal pa pri mizi nisem vedel da vem... Kaj pa tako vprašanje, ki sem ga postavil kot je recimo: kolikokrat v življenju je bila od punce mama v bolnici? Moja mama ima žolčne kamne. Koliko jih še ima za odstranit? No, ti dve vprašanji sem tudi postavil in nikdar v življenju nisem z svojo mamo govoril o kakih jebenih kamnih, z puncino mamo o njenih obiskih v bolnici pa še manj, bodite no resni... Pa so bili pravilni odgovori. Ali pa sem tudi to vedel? Ne ga srat no... Pravim, vse bi verjel da je bullshit, zgornji primeri so isto, kot da jaz danes grem gor, postavim vprašanje: Kolikokrat je bil BigWhale-ov Jakob lansko leto bolan, ali pa kolikokrat je bil lansko leto Thomas v tujini? Obeh še v življenju videl nisem, pa bo odgovor pravilen in potem se bomo tu kregali, da sem vedel... Eh, brez veze... ne vem, priznam, da mi vse skupaj ni jasno, daleč od tega...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Azrael ::

Saj ravno zato pa so bile predlagane kocke ali pa, če bo šel kdo tja, recimo spravimo nekam na net datoteko s cifro, zazipano pod dolgim geslom ali kakšen drug način zakriptirano, kjer bi razbitje z brute force vzelo bistveno več časa, kot bo trajale priprava in celoten obisk.

Ko potem obiskovalec objavil cifre, ki jih je dobil od The Miza, potem dobi še geslo in se primerja. Nikogar ne bo nič stalo, nihče ne bo imel nič več in nič manj. Samo vpliv, da bi prej vedel rezultat, bo odpadel. Za vse naštet osebne stvari si lahko "kontaminiran".

Mislim, da bi bilo tako najbolj pošteno do vseh.

edit typo
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Matev ::

vip
preberi mnogokrat post od imagodei-a

pa če zastopiš, potem ok
če ne je pač tako kot je imagodei zapisal

si pač prepričan v nekaj in te ne more nič prestaviti
niti zdrava logika ne

zcetrt ::

Meni osebno postane slabo, ko gledam Derena Browna, ker si ne znam predstavljat, kaj bi ta človek lahko naredil svetu. Res pa je, da niso vsi ljudje dovzetni za njegove fore. In tistih seveda ne vlači po televiziji.

Vip, želel si razlago, dobil si jo. Če ji ne verjameš ali zaupaš oz. bolj zaupaš mizi, je to sedaj le tvoja stvar. In na tvojem mestu se ne bi preveč opredeljeval, komu je bolj za verjet. Sploh če pogledaš kakšno Brownovo oddajo.

Seveda obstaja tudi možnost, da smo vsi, ki ne verjamemo v mizo, tisti, ki smo zavedeni oz. se ne zavedamo najbolj sveta okrog sebe. Vedno pa bo obveljala lastna resnica. Če se bo ta spremenila pod težo tujih argumentov, bo še vedno lastna resnica. In tu nimaš kaj da praskaš. Ti se pač ne boš omajal prej, kakor šel do mize, postavil pet kock na tla, poveznil čez vedro, podrmal vedro, da boto kocke zaječale in se nato sprostil za mizo ter jo povprašal po številu pik na vsaki od kock, ki jih boš ločil med seboj bodisi s predhodnim oštevilčenjem ali barvo. Ali pa tudi tedaj ne.

Tak poskus je preprostejši od števila žolčnih kamnov in bolj relevanten.


Seveda pa si morda ravno ti tisti, ki vidi resnico, mi pa ne. Odločitev o tem pa bo le in izključno tvoja. S tem da bom jaz verjel v mizo, ko ji bo uspel zgornji poskus. Pa še to verjetno šele po treh zaporednih poskusih:8)
4.

MihaFirst ::

Hm... Dovolite mi, da se pridružim debati.

Razlaga, da gre tukaj zgolj za podzavest se mi zdi veliko bolj verjetna, četudi dopuščam obstoj duhov in nekih paranormalnih sil.

Se pa sprašujem, in tega nisem razbral iz nobenega posta... Četudi gre zgolj za trike s psiho človeka- kako lahko en kos lesa iz človekove podzavesti prikliče podatke, za katere slednji sploh ne ve, jst pa tega ne morem? Torej, v čem je miza boljša pri izvajanju psiholoških trikov kot jaz - kako lahko miza človeka pripravi do stvari, do katerih ga jst ali pa vi tukaj - ne moremo? 0:)

Barakuda1 ::

Samo, da ti noge od mize dvigneš za 5 cm, moraš z rokami nardit že kar pošteno viden premik.


Teb matematka (opisna geometrija) lih ne leži najbolje, a ne?

Dajva si pogledat čist matematično.


Če se nogi dvigneta za cca 5 cm, se rob mize pomakne preko zamišljene črte nazaj, maximalno za 1 mm.

Takšnega giba s prostim očesom preprosto ne zaznaš.

Sicer pa sem že rekel.
Poskusite zadevo s kakšno malce lažjo mizo doma in presenečeni boste.


p.s.

Pismo, pa tolk se naravosloci sicer duvate kolk ste oh in sploh, da ne rečem kaj.

Kako deluje miza v praksi sem že opisal, vi pa dajte ostalim nejevernežem naredit še matematične in fizikalne izračune za naslednje parametre (Po podanem opisu "delovanja").

Miza je standardne višini (75 cm)

Dolžina mize je 1 m

Širina mize je 75 cm

Teža mize cca 2 kg

Teža dveh nog mize (to je pomembno, saj v principo moraš še najbolj premagati težo nog - zato na sliki tudi miza z nogami, ki so kot da so zobotrebci)

Debelina mizne plošče cca 2,5 cm

Nogi se dvigneta za 5 cm.

Potrebni izračuni (odgovori)

- Za koliko se zamakne navidezna linija roba mize proti "mediju", oziroma na tisti strani, kjer miza ostane na tleh.

- Kolikšna sila je potrebna, da (praktično na vzvod) "premakneš" mizo, ki se dvigne na enem koncu za 5 cm.


No naravoslovci, a bo šlo, al boste spet samo samovšečno pametni v kakšni drugi temi.;)

Azrael ::

Za mizo na spodnji skici (narisano v Slikarju, zato me ne kregat, da razmerja niso OK):
Miza je vzvod, na eno stran 5 na drug 95 cm, razmerje je:

95: 5 = 19

Torej za dvig nog rabimo 19x manjši gib robu mize. To je za 5cm dvig noge 2.6mm premik robu mize navzdol pri uporabniku storitve. Če so noge še bolj pri robu so premiki še manjši, samo je treba večjo silo. Nisem ziher če je skicirana miza idealna za ta posel.

Žal pa ne znam izračunati sil, bo kdo to naredil? Hvala.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Ejsi_Disi ::

Saj mislim, da se je Keyser javil, da gre pa če mu noben ne pove kako do tja oz. kdaj. :|

The Miza deluje na principu psihe (menda bi moglo bit to že vsem jasno) in je seveda zelo uporabna zadeva. Sam sem recimo preprosto pozabil številko bančne kartice. 3x sem zajebal PIN in puf, bankomat mi je kartico požrl. Po 14 dneh sem jo na banki dvignil, ampak še vedno se nisem moral spomniti PIN-a. Se pravi, da bi lahko v tem času šel do The Mize in bi mi 'ona povedala' PIN.

PS Čim sem dobil novo kartico (staro sem moral uničiti, ker mi ni koristila, razen za dvig na bankah, kjer ne rabiš PIN-a), sem se spomnil stare PIN kode.;((
Rock n' roll ain't noise pollution!

neres ::

Lahko bi se osredotočili malo bolj na to, kako se lahko miza dvigne za 5-10cm, ne pa o tem kaj miza "ve" in od kje ji to znanje.

Pomojem moraš bit pošteno "zadet" da dvigneš rob te mize za 5-10cm brez da bi se tega zavedal:


Ena možna skeptična razlaga je, da jo nekdo premika z magneti, torej da vsebuje miza nekaj kovine oz "narobe obrnjene" magnete..


Evo še ena reportaža.

Za tiste, ki se odpravljajo tja: naslov je Navrški vrh 14, vsaj tako piše na uni strani.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Navrški_Vrh
http://www.maplandia.com/slovenia/ravne-prevalje/navrski-vrh/

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Azrael ::

Za sile ne vem, ampak uteži na strateških mestih zadeve močno olajšajo. Dinamometer bi povedal vse.

Zunaj zakonov fizike tudi The Miza ni.
Nekoč je bil Slo-tech.

kopriwa ::

No to je pač neki skp zmetan v slikarju (je pa zabavn po tokmu cajtu risat v njem).
Če računamo navore glede na točko spodaj levo, dobimo da je sila s katero premaknemo mizo F=0,0981N, s tem da ne upoštevam trenja miza-tla (to je odvisno od oblike nog pri tleh, seveda je lažje premakniti mizo če je na koncu noga polkrožne oblike, kot pa če je "kvadrat"). Prijemališče sile dlani sem vzel 5 cm od roba, predpostavil da so noge na robovih mize nisem pa upošteval plošče na polovični višini.
Kar se tiče premika mize je že Azrael nakazal da se rob mize premakne malo manj kot za 5cm glede na opazovalca.

Črne pike predstavljajo težišče posameznega dela mize. Za maso noge sem vzel 0,2kg, zgornje plošče pa 1,2kg. Računal sem da se miza dvigne za 5cm, glede na zanje noge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

Azrael ::

Drugače pa me The Miza po obliki spominja na tiste mizice za TV sprejemnik iz 70. let prejšnjega stoletja. Zelo lahka reč in predvsem šibka, ČB TV z 61 diagonalo (~18kg) je bil že maksimum, kar je bilo pametno postaviti gor.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

> F=0,0981N

Torej pritisniti je treba s težo 10g in bo zunanji rob privzdignilo. Res sem mislil, da je treba več. Hvala za izračun.
Nekoč je bil Slo-tech.

V-i-p ::

Ok, ob nekaj bi se pa le še obregnil... pustimo v tem postu kdo čemu verjame in ne, nekaj drugega bi rad rekel, na nekaj gornjih postov... Zdaj, tisti ki niso bili najbrž ne bodo vedeli, tisti ki pa, pa bodo... zgoraj je bilo rečeno par besed o dvigovanju in premikanju mize. Ne, ne, občutek ko držiš roke gor in se miza dvigne, je tak, da takoj občutiš neko "silo" ki jo dvigne proti tebi, tudi sam sem mamo obtožil prvič pri enem vprašanju da je sama dvignila mizo, potem sem pa vsem pod tace gledal in dejansko je res, kot bi jo nekdo z magneti dvigoval... in to sem tudi po prvem obisku posumil, ker kao ne smeš imet nič prstanov pa tega na roki, samo če bi kdo to res dvigoval, ta ne bi vedel 1% tvojih stvari za nazaj, pa spet ni logike...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Barakuda1 ::

Torej pritisniti je treba s težo 10g in bo zunanji rob privzdignilo


No, to je to.

Tud z moje strani, hvala za izračun.


Upam, da je sedaj postala vsem jasnmo, da je potrebna zanemarljiva sila in mizica postane čudežno "pametna" in "preroška".

Nobene mistike ni v tem.
Kot sem rekel. Včasih so se ljudje, ob dolgih zimskih večerih, (TV je bil takrat redkost, kompov pa sploh še blo ni:D ) zabavali s tem praktično v vsaki vasi.

No, no danes pa prav pride za lov na naivneže:D >:D .

p.s.

Sam minimalen popravek, če mi je dovoljeno.
Mizo se "povleče" k sebi in se je ne pritiska.
V tem je tudi štos, da žrtev ne zazna, da so ga na suho nategnili, ko pa vendarle drži roke "čist na lahk" na mizi.

Barakuda1 ::

Ne, ne, občutek ko držiš roke gor in se miza dvigne, je tak, da takoj občutiš neko "silo" ki jo dvigne proti tebi,


Lej, ta občutek poznam. Pa ne od tiste pametne mize, pač pa, ker sem se s tem štosom zabaval še-pa še.

V čem je štos.

Ko se miza premakne iz težišča, se hoče na nek način "prevrnit" nate.
Podzavestno jo poskušaš takrat zadržati oziroma odriniti.
ker pa je sila za vrnitev mize v izhodiščno pozicijo enaka tisti, ki je bila potrebna, da jo premakneš, čutiš to tako neznatno, da se ti zdi kot neka "sila", ki pa ni nič nadnaravnega.


Kaj naj rečem. Počas bo potrebno pač sprejeti fizikalne zakonitosti, a ne :) ;)

poweroff ::

No, takale mizica res ni vredna, da bi o njej izgubljali besede, ampak povem pa vam, da ima en moj znanec veliko in težko hrastovo mizo, ki počne še vse kaj drugega! Tam pa vaše teorije odpadejo.

Zadeva gre takole.

Miza je velika, za 10 oseb, tehta pa okrog 30 kg. Narejena je iz masivnega lesa (hrast) in spodaj okovana, zato je tudi trdno na tleh in je ni mogoče premikati.

Kljub temu v določenih okoliščinah ta miza začne kar sama "plesati" naokrog!

Kakšne so te okoliščine lahko opišem iz lastnih izkušenj in izkušenj svojih kolegov.

Nekoč smo prišli do tega znanca in posedel nas je za mizo. Posedel je pet oseb tako, da je bil vmes enakomeren razmak.

Potem se je začelo.

Najprej je prinesel na mizo liter najboljšega domačega žganja in vsakemu natočil, mi pa smo spili.


Potem še en liter.

Pri petem litru se je pa začelo. Miza je tako plesala naokoli, da smo vi kar zijali. Vsi tisti, ki smo se prej norca delali, smo bili bledi kot stena, ko smo to videli. Večini je kasneje postalo celo slabo in so šli bruhat.

Zadevo smo kasneje še nekajkrat ponovili in vsakič je bilo isto.

Kdor ne verjame, ga lahko vzamem naslednjič s seboj.

>:D :D ;) :P
sudo poweroff

'FireSTORM' ::

Matthai na kater seznam moram dat svoje ime, jaz sem nekoliko nejeveren :D
Those penguins.... They sure aint normal....

strictom ::

Matthai, požre liter šnapsa! Žolna!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Barakuda1 ::

No, jaz mu pa vrjamem.

Njemu, ki ga že očitno dober nese, je potrebno 5 litrov šnopsa, kakšnemu, ki pa je šeli alkoholni začetnik, bo pa mrbit že en liter dost :D >:D :D

MihaFirst ::

Nihče mi ni odgovoril na vprašanje. Že res, gre za psihološke trike.

Ampak, zakaj miza? Zakaj ljudje med pometanjem ne doživijo transa, in jim metla potem z butanjem ob tla ne odgovarja na vprašanja, ki so njim skrita? :\

EDIT:
Matthai: Kaj miza. Pri nas to počnejo stavbe :O

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

Je pa pravzaprav nesramen, ker ni povedal tud tega, da nekaterim (po večkratnih seansah), po poskakajoči mizici, bele miši še strp-tis plešejo.>:D >:D

Barakuda1 ::

Ampak, zakaj miza?


Oprost, ampak butasto vprašanje


Zakaj pa nihalo, ne pa macola? Zakaj pa bajlica, ne pa žaga?

Daj se no mau zresni. Že dost da Matthai tle pijanske delirje prodaja:D .

MihaFirst ::

Ni butastih vprašanj, samo nerazpoloženi forumaši, ki nanje odgovarjajo. :D

Morda je "zakaj miza" malenkost naivno vprašanje. Kaj je na ravno tisti mizi takega, da ljudjem odpre vrata v skrivnosti podzavesti? Že res, miza je lahka in se ne zavedaš, da jo dviguješ. OK. Ampak jst lahko npr.med branjem odrivam kuli, ki je na mizi, pa se tega ne zavedam (med tem, ko bi se premikanja 40kilske omare pa verjetno zavedal) ampak ob tem še ne odkrivam odgovorov, ki jih ne poznam (če ne štejemo tistega, kar sem prebral iz časopisa :)).

Seveda, če vprašanje ni dobro formulirano, bom pa nehou s temi "butastimi vprašanji" :\

poweroff ::

Vi se kar norca delajte, ko boste to izkusili boste bledi kot stena.

Pa še miške vam bodo plesale. >:D :D

P. S. da se vrnemo nazaj na on-topic. V bistvu je prav zanimivo koliko praznoverja je še vedno prisotnega v 21. stoletju in to v enem bolj razvitih delov sveta.

Potem se pa čudimo, kako se da enega revnega Arabca prepričati, da ga, če se bo razstrelil čaka 72 devic v raju.

Po moje je takih "Arabcev" tudi v Sloveniji kar precej. Samo da ti verjamejo nekim mizam in so njihova vraževerja nekoliko manj škodljiva.
sudo poweroff

strictom ::

edward, pejt hekat. Toj isto kot čarovniški trik. Ko ti un pove, da bo ženska zginla. Al pa je dost če že sam pričakuješ da bo ženska zginla. Bo zginla.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Ziga Dolhar ::

> že sam pričakuješ da bo ženska zginla. Bo zginla.

Dream on!
https://dolhar.si/

strictom ::

Ja kako pa potem delujejo tile magični triki, ko ženska lebdi pa take fore?

No uno ko zgine je ponavadi kak secret door.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Barakuda1 ::

Ja kako pa potem delujejo tile magični triki, ko ženska lebdi pa take fore?


Tisto pa niso nobeni triki in nobene fore. To bi pa že lahko vedel:| .

V tistih zadevah pa vanzemlalci, ki so se uspeli prešvercat iz Area 51, demonstrirajo svoje najnovejše tehmološke dosežke.
Žal, pa smo človki še prebutasti, da bi to neverjetno napredno tehnologijo znali kopirati (morda pa je razlog tudi v zakonodaji - patenti, avtorske pravice in podobna šara), kajšele uporabljati.

Jasno >:D

WarpedGone ::

>> V bistvu je prav zanimivo koliko praznoverja je še vedno prisotnega v 21. stoletju in to v enem bolj razvitih delov sveta.

Glavni vzrok je pa v jako pomanjkljivem poznavanju delovanja naše lastne psihe. Fiziko mamo v osnovni šoli. Večina jo sovraži ampak nekaj pa le odnese, nekateri celo kar precej.

O psiholoških mehanizmih pa človek lahko zve kej na faksu, če se temu izrecno posveti. Precej žalostno, sploh ker nas ti mehanizmi furajo iz minute v minuto skozi celo življenje.

Je takšno znanje prenevarno za v osnovno šolo?>:D
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Je takšno znanje prenevarno za v osnovno šolo?

Ceh nategovalcev je tako močan, da ne pusti, da bi to prišlo v program, ker potem se ne bi več dalo nikogar nategnit, bi jih vsak prec pogruntal.

Barakuda1 ::

Ceh nategovalcev je tako močan, da ne pusti, da bi to prišlo v program, ker potem se ne bi več dalo nikogar nategnit


In najvplivnejšo ložo v tem cehu imajo politiki, takoj za njimi ali celo skupaj z njimi pa raznotere institucionalizirane religije. Žal.

Luka Percic ::

Samo učenje psihologije tega nebi odpravilo.
Tako kot ne učenje fizike od osnovne naprej ne odpravi strahu pred mikrovalovko.

jype ::

Luka Veliki> Tako kot ne učenje fizike od osnovne naprej ne odpravi strahu pred mikrovalovko.

Ne vem če so naše starše kaj dost o spektru učili.

Da bi se pa kakšen otrok bal mikrovalovne pa še nisem slišal.

Luka Percic ::

Ker se z "zdravjem" ne ukvarjajo

Drugače pa tudi ne tako neumni ljudje delajo take stvari;
1-2 metra proč od mikrovalovke, je sevanje manjše(menda je to tudi v navodilih).
Manj sevanja je boljše- raje počasneje gret, da nebo vse "prežarčeno".
Po segravnju hrano pustit malce časa, da se sevanje porazgubi.

Humph!

jrtjtejtt ::

Zdej sem se spomnil, k ste že pri sevanju...

Mislite, da bi blo dobr, ko bomo šli preverit verodostojnost The Miza, vzet sabo kakega modela, k z unimi droti straši in sevanje al kakršnekoli energije že meri po bajtah. Po moje bi on prišel do dna The Mizi, oz. ugotovil, če je res to za kar se izdaja...

BlackHole ::

Barakuda:

Teb matematka (opisna geometrija) lih ne leži najbolje, a ne? Če se nogi dvigneta za cca 5 cm, se rob mize pomakne preko zamišljene črte nazaj, maximalno za 1 mm.

Ne vem kakšno matematiko so tebe učili, ampak kje ti je pa vsaj logika? Če hočeš noge mize dvignit za 5cm, je jasno, da se tudi rob mize prestavi za enako (če je višina in širina oz. globina mize enaka). Na sliki se pa lepo vidi, da je višina še precej večja, torej to znese še več kot 5cm. Še skica iz CAD progama.



edit: povečana slika
LP Marko

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

V-i-p ::

Čeprav sem bil čist paf pri tisti The Mizi, se pa vseeno spomnim, da se je miza nagnila precej več kot kak milimeter, tako da bom bolj verjel BlackHole-u glede premikanja. Ni blo zanemarljivo, se je lepo čutilo to...

P.s.: a je že kdo odločen da gre gor, da le ne bom sam gobcal...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

infidel ::

Zadeva v kakrsnemkoli primeru je zanimiva vsaj za razikat na nacin, da gremo tja. Razkrinkamo prevaro ali pa gremo ven bledi kot ostali. Par orientacijskih vprasanj! Miza se premika tudi ce sedis sam za njo? Na kateri strani se dvigne? Tam kjer sedis ali na nasportni? Ce zamenjas pozicijo se bo dvigovala na isti ali na tebi nasprotni? lp, i.

Luka Percic ::

Miza je že razkrinkana.

Le nekaterim še ne potegne.


Mislite, da bi blo dobr, ko bomo šli preverit verodostojnost The Miza, vzet sabo kakega modela, k z unimi droti straši in sevanje al kakršnekoli energije že meri po bajtah. Po moje bi on prišel do dna The Mizi, oz. ugotovil, če je res to za kar se izdaja...


A si ti normalen?
Šarlatana bi poslal nad šarlatana?
:D
««
4 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše dvižne pisarniške mize? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34284849 (275) waits321
»

Miza, ki napove prihodnost - The Movie! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11318808 (12216) BigWhale
»

Kako najti vodo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527861 (20784) Vajenc
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227207 (24696) root987

iščem vedeževalca

Oddelek: Loža
367008 (5697) Gandalfar

Več podobnih tem