» »

kabelski net direkt dela, preko routera pa ne

kabelski net direkt dela, preko routera pa ne

jrtjtejtt ::

Zivjo,

en velik problem. net od arnesa (preko telemaha) mi dela samo ce kabl iz modema priklopim direkt v comp. ce pa kabel dam v router in hocem brezzicno povezavo, pa stvar ne dela. vsepovsod sm vpisal iste cifre za ip , dns,... vista mi javi problem, da se dns streznik ne odziva.

kdo pozna resitev?

slika:
 slika

slika

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

Highlag ::

Si routerju dejal, da naj sklonira mac adreso tvojega računalnika?
Never trust a computer you can't throw out a window

fosil ::

Kot rečeno, kabelski internet je vezan na mac naslov tvoje mrežne kartice.

Imaš dve možnosti.
Ali na ruterju nastaviš isti mac naslov, kot ga imaš na mrežni kartici na kateri ti deluje povezava.
Ali pa pokličeš na telemach in poveš mac naslov od tvojega ruterja in uredijo zadevo v par minutah.
Tako je!

jrtjtejtt ::

sem uredil zadevo tako, da sem obkljukal use computer mac address in je nekaj časa delovalo, potem pa nov problem, ki ga pa res ne znam rešit...

laptop mi ne najde več routerja. S tremi laptopi sm probal in ga ne najde. Router dela, lučke gorijo, sem ga že resetiral tako kot piše v navodilih. nč ne pomaga. K sm ga priklopu s kablom direkt na comp, ga je prepoznalo. Wireless pa nikakor ne. WTF!!!!!!!!

Pa še to: imam še en router doma in ga prepozna BP, tud ene 10 omrežij sosedov najde, tko da res ne vem kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

V-i-p ::

UPC ne zaklepa več na MAC. Dela vse, kar rukneš gor.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

misek ::

Roky, če si resetiral router ali si ponovno vključil wifi?

jrtjtejtt ::

Router je Netgear WGR614L. Router sem resetiral, nisem pa potem nič vklapljal WIFI. A je po defaultu to izklopljen? Kako potem to vklopim, a se moram s kablom povezat in iti spreminjat nastavitve. Na linksysu, ki ga tud mam pri roki je po defaultu wifi vklopljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IP WIFI kamera - spremenjen ip - ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
173321 (2855) refosk
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315164 (3845) Mikec17
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951165 (22915) simone
»

težava z ruterjem, T2

Oddelek: Omrežja in internet
164398 (4039) solatko
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211816 (1401) kajak33

Več podobnih tem