» »

vidni kot

vidni kot

mera ::

lcd monitor:
mene zanima kakšna je razlika med 160/160 in 170/170 vidnim kotom.
katera je boljša?

lep pozdrav

bluefish ::

večji je kot, bolje je. Te številke se nanašajo na vidni kot merjen od sredine monitorja v obe smeri (torej 80/80 oz. 85/85 v vsako stran (leva in desna) ter navpično in vodoravno).

tx-z ::

Boljša je seveda 170/170.

Večja ko je ta številka (do maximalne vrednosti 180), bolj postrani boš gledu v monitor in slika bo še vedno lepa. Če bi bil zorni kot 90/90, bi lahko gledu v monitor samo direkt pravokotno...Mau levo bi šu pa ne bi več nč vidu..
tx-z

Dr_M ::

Dobri monitorji imajo vodni kot 176/176 oz 178/178, vse kar je mn, je neuporabno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tx-z ::

Moj, mal starejši monitor ma 160/150. Pa je popolnoma uporabn. Tko da, zdej to niti nima več veze a je 178 al a 175.....K da boš opazu tiste 3° razlike.. :\
tx-z

bluefish ::

morda pri 175/175 vs 178/178 ne, se pa stvar občutno začne slabšati pri 160/160, da ne izgubljamo besed z večjimi monitorji.

Matek ::

Erm - naceloma sta samo dve opciji. Na eni strani imas monitorje s TN matriko, ki imajo slabe vidne kote. Te matrike imajo prakticno vsi laptopi in vecina poceni lcdjev, ki jih dandanes kupujemo. Njihovi vidni koti so ok za obicajno delo, ko sedis pred ekranom, niso pa primerni za gledanje filmov v skupinah/od dalec in podobno. Tako vertikalno kot horizontalno se zacne slika hitro spreminjati, po horizontali vidimo negativ, po vertikali pa postaja svetlejsa oz. temnejsa.

Na drugi strani imas kvalitetnejse (in precej precej drazje) monitorje z boljsimi (PVA, MVA, IPS, S-IPS, ...) matrikami, ki imajo bistveno boljse vidne kote, ko gledas v tak monitor, je podobno, kot ce bi gledal televizijo na CRT televizorju, lahko se premikas po prostoru, pa ne opazis bistvenih sprememb v sliki.

Proizvajalci te stopinje navajajo rahlo cudno. Za prve, slabse TN monitorje ponavadi navajajo 160/160 stopinj, zadnje case je postalo popularno, da je ena ali obe stevilki kar 170. Teh deset stopinj nima nobenega pomena, vse to so TN monitorji in vsi se bodo precej slabo obnasali, ko se oddaljujemo od sredisca.

Drugi, kvalitetnejsi monitorji, pa imajo prakticno vedno navedene vidne kote 178/178 oz 176/176, kot je povedal Dr_M.

Da povzamem - samo dve izbiri sta: 178/178 so kul vidni koti, vse ostalo so slabi vidni koti, razlika v stopinjah pa je bolj marketinski trik. Pri izbiri med 170/170 ter 160/160 se tako raje ozri na druge karakteristike monitorja, ker te stevilke kota ne povedo nicesar.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

Prebral sem tole staro temo v zvezi vidnimi koti LCD monitorjev in me nekaj zanima v zvezi s tem.

Starši so namreč prešli iz starega CRT televizorja na nov high-end televizor.

Kupili so naslednjega LED LCD TV sprejemnik Philips 32PFL6007K (3D)

Nad izbiro sem bil kar presenečen. Torej očitno gre za 3d monitor in smart tv v enem (to je v bistvu mini računalnik, ker ima dual procesor).

TV gledamo iz različnih kotov in sem ugotovil, da je slika predvsem veliko temnejša (mogoče tudi slabše kakovosti), če gledamo TV iz strani kot če ga gledamo od odspredaj. A je to normalno za lcd monitor? Pri crt monitorju je bila slika svetla tudi iz strani.

Torej koliko ima TA televizor (monitor) vidni kot, ker ga nikjer v specifikacijah, ki so bile zraven in na internetu ne najdem vidnega kota za ta monitor(tv)??

p.s. vaše mnenje o tem monitorju.

Lep pozdrav in hvala za odgovore!

Nagi Bator ::

Sila preprosto. Slika je pri LCD-jih s TN matriko "normalna" v resnici tam nekje slabih 20° v vsako stran. Gor in dol se manj.
Kar gledamo pod vecjim kotom od tega ze izgleda spremenjeno. Vsa ostala stevila glede vidnega kota so le marketinsko preseravanje.
Kar se tice TV-ja bi moral vzeti plazmo, pa ne bi imel teh problemov. Dejstvo pa je, da so LCD-ji s TN matriko ze toliko casa na trzicsu, da so ljudje pozabili kaj je OK slika.

Madmax_ ::

Ja plazma ALI ekran z IPS matriko bi bila boljša za gledanje TV od strani.

Zanima me, tile ekrani, ki jih imajo na naših poštah (Pošta Slovenije), nad prodajnimi pulti in na njih vrtijo reklame. To so plazme ane???
Veliko gor gledam iz strani, ko čakam v vsrsti, pa se mi zdi slika iz strani OK.

p.s. res čudno nikjer ni vidnega kota objavjenega televizor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

einstein :P ::

Jaz imam na svojem TN zaslonu horizontalno 170°, vertikalno pa 160°. Je to v redu za 140€ 23" zaslon?

Hvala.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bluefish ::

Pač, TN kot TN.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372979801 (44637) hariscorale
»

LCD TV 32" ali LCD monitor 27"

Oddelek: Kaj kupiti
264177 (3560) Gizoman
»

Ali je DELL U2311 primeren?

Oddelek: Kaj kupiti
212429 (1759) opeter
»

Kateri zaslon?

Oddelek: Kaj kupiti
211938 (1467) sirotka
»

Nakup 19" - 20" inčnega LCDja!

Oddelek: Kaj kupiti
161854 (1476) urkoman

Več podobnih tem